Jaunumi

10 Populārākās programmēšanas valodas

Ņemot vērā mūsdienu programmēšanas valodu plašo skaitu, tikai dažas ir stabilas un plaši izmantotas programmēšanas valodas. Pirms pieņemat lēmumu par labāko valodu, katram vajadzētu izvērtēt vairākus faktorus, tostarp jūsu personīgās vēlmes, un izpētīt, kas notiek tehnoloģiju rūpniecībā. Raksta turpinājumā 10 populārākās programmēšanas valodas.

Kuras tad īsti ir populārākas programmēšanas valodas?

1. Python

Augsta līmeņa programmēšanas valoda un viena no pasaulē visstraujāk augošajām valodām. Tā ir interpretējama objektorientēta skriptu valoda. Valodā īpaši svarīgas ir programmētāja ērtības un izstrādes ātrums, programmas darbības ātrums ir mazāk svarīgs. Bieži lieto mājaslapās ar Django framework. Bieži rekomendē iesācējiem.

2. Javascript

Skriptu valoda, kas balstīta uz prototipu konceptu. Valoda pamatā ir pazīstama pēc tās izmantošanas tīmekļa vietnēs koda izpildīšanai uz klienta datora. Tā sākotnēji tika izstrādāta firmā Netscape Communications ar nosaukumu Mocha, vēlāk LiveScript, līdz ieguva tagadējo nosaukumu. Nepieciešama interaktīvām mājaslapām.

3. Java

Sun Microsystems izstrādāta objektorientēta programmēšanas valoda, kuras sākotnējais nosaukums bija Oak. Tiek uzskatīta par standartu daudzās jomās, sākot no lielajiem datoriem korporācijās līdz pat Android mobilajām aplikācijām. Spēj darboties uz dažādu platformu operētājsistēmām.

4. PHP

Skriptu valoda, kura sākotnēji bija paredzēta servera puses lietojumos dinamiska tīmekļa lapu ģenerēšanai. PHP var izmantot arī ar komandrindas saskarni vai grafiskajos lietojumos, kur nav vajadzīga programmas instalēšana. Vispopulārākā mājaslapu servera puses izstrādes valoda.

5. Ruby

Ruby ir dinamiska atvērtā koda programmēšanas valoda, kas radīta web lapām un mobilajām aplikācijām, bieži tiek rekomendēta jauniņajiem, līdzīgi kā Python.

6. C#

Microsoft izstrādāta objektorientētā programmēšanas valoda. Sākotnēji tā bija paredzēta speciāli NET izpildes videi, bet vēlāk tai tika apstiprināti Ecma un ISO standarti. Bieži izmanto Windows aplikāciju izstrādei.

7. C

Zema līmeņa standartizēta programmēšanas valoda. Izmanto operētājsistēmu rakstīšanā, piemēram Linux ir sarakstīts ar C valodu. Lieto arī ierīču firmware programmēšanā, kad lietotās atmiņas apjoms ir īpaši svarīgs.

8. Objective – C

Astoņdesmitajos gados izlaista objektorientēta valoda, kurā sarakstīja NeXT un MacOS, iOS. Tiek lietota MacOS un iOS aplikāciju izstrādē.

9. Swift

Jauna programmēšanas valoda, kuru sarakstīja Apple, lai vienkāršotu MacOS un iOS aplikāciju izstrādi.

10. C++

Sistēmu un iebūvētās tehnikas programmēšanas valoda. C++ joprojām ir viena no visplašāk lietotajām valodām, jo ​​tā ir galvenā valoda daudzās operētājsistēmās, pārlūkprogrammās un spēlēs.

Kādas programmēšanas valodas jums ir nācies izmantot vai ar kādām strādājat ikdienā?

Atbildēt

Līdzīgi raksti