Ierīces

200€ vērtu viedtālruņu izvēle

Covid-19 vīrusa dēļ aizvien vairāk cilvēku ir spiesti palikt mājās un strādāt attālināti. Vērtīgs palīgs var izrādīties viedtālrunis, jo nākas izmantot dažādas saziņa lietotnes, piemēram, konferences rīkus Zoom, Slack vai ko līdzīgu. Šodien apskatīsim, ko Latvijas internetveikalos var iegādāties, ja ir iespēja iztērēt ap 200€. Šajā cenu kategorijā jau bez grūtībām var atrast ierīces ar FHD+ displeja izšķirtspēju, vismaz 4GB RAM un pirkstu nospiedumu sensoru, tādēļ vājākas ierīces apskatā neiekļāvu.

Huawei P30 Lite

Huawei telefonu sērija P30 ir pēdējā, kas paspēja tikt pie Google servisiem. Flagmanis P30 Pro kādu brīdi dižojās DxO Mark viedtālruņu kameru top 1. vietā. Tā ir citas cenu kategorijas ierīce, tādēļ salīdzinājumā iekļāvu sērijas vienkāršāko ierīci – P30 Lite. Šis ir vismazākais no apskatāmajiem telefoniem – tikai 6.15 collu displejs, kurš ir visai labas kvalitātes. Lietotāji pārsvarā slavē šo ierīci tās kompaktuma dēļ, arī kameru sniegums ir labs. Ierīce nu jau ir pusotru gadu veca un drīz vairs nesaņems programmatūras atjauninājumus.

Realme 6

Ar Mediatek Helio G90T aprīkotais Realme 6 ir ātrākais viedtālrunis apskatā. Tam ir arī visātrākā uzlāde – ražotājs sola 100% uzlādi 55 minūšu laikā! Rāmis ap korpusu ir veidots no plastmasas, taču visai labi imitē metālu, uzbūves kvalitāte ir augstā līmenī! IPS displejam ir 90Hz atjaunošanās frekvence, ko novērtēs spēlīšu cienītāji.

Redmi Note 8 Pro

Xiaomi Redmi Note 8 Pro daudzās valstīs (Krievija, Indija) vēl pavisam nesen bija dižpārdoklis. Tas nav nekas pārsteidzošs, jo diez vai izdosies atrast ievērojama ražotāja telefonu ar 6GB RAM un Mediatek Helio G90T procesoru pa 200€! Tālrunim ir IR staru raidītājs, kas nozīmē, ka to var izmantot televizora, resīvera vai citas ierīces tālvadības pults vietā! Patīkams bonuss visiem Xiaomi telefoniem ir komplektā iekļautais silikona aizsargapvalks. Tas nav ļoti augstas kvalitātes, taču pirmajam brīdim būs gana labs! Nu jau ir iznācis Xiaomi Redmi Note 9 Pro, kam ir nedaudz lielāks displejs un akumulators, bet kameras palikušas no iepriekšējā modeļa. Vai ir vērts par to pārmaksāt 50€?

 

Samsung M21

Tabulā ielauzies arī Dienvidkorejas pārstāvis Samsung Galaxy M21. Šis tālrunis nav paredzēts Latvijas tirgum, bet tas netraucē internetveikaliem to izplatīt un iedzīvotājiem lietot. Šis ir vienīgais apskata dalībnieks ar Super AMOLED displeju. Neskaitot ļoti košās krāsas un labu salasāmību tiešā saules gaismā, šis displejs gandrīz netērē enerģiju, attēlojot melno krāsu. Tādējādi ir iespējams izmantot AOD jeb vienmēr ieslēgtā displeja funkciju, kas ļauj uz ekrāna nepārtraukti demonstrēt pulksteni, kalendāru un paziņojumus. Milzīgais 6000 mAh akumulators pārī ar diezgan taupīgo procesoru nodrošina pāris dienu lietošanu ar vienu uzlādi! Diemžēl Samsung M21 ir atstājis bez NFC.

Oppo A72

Dārgākais apskata dalībnieks no pārējiem atšķiras ar 24-bit/192kHz audio atbalstu. Maz ticams, ka kāds vinila cienītājs savu digitalizēto kolekciju klausīsies no 200€ vērta viedtālruņa, bet ja nu kāds audiofīls negrib tērēties dārgākam telefonam, tad viņa pāris reizes dārgākās austiņas skanēs lieliski 😉 !

Kopsavilkums

Arī šoreiz 200€ vērto viedtālruņu apskatā ir iekļautas ierīces kam katrai ir kāda “odziņa”. Nekautrējies, lasītāj, un raksti komentāros savas domas vai pieredzi ar kādu no šiem telefoniem!

Attēlu avoti: huawei.com, realme.com, mi.com, samsung.com, oppo.com

Atbildēt

Līdzīgi raksti