Roboti

Alphabet izveido uzņēmumu Intrinsic, lai attīstītu industriālos robotus

Līdz šim uzņēmuma Alphabet radītie roboti nav bijuši visai populāri. Vislielāko uzmanību Google meitas uzņēmums Alphabet ieguva 2013. gada līdz 2017. gadam, kad tam piederēja slavenais robotikas uzņēmums Boston Dynamics.

Pagājušajā nedēļā bloga ierakstā Alphabet paziņoja par jaunu projektu – Intrinsic. Šim projektam izveidotā komanda veidos programmatūru industriālajiem robotiem.

Vendija Tan-Vaita, Alphabet Moonshots viceprezidente, kurai tagad ir Intrinsic izpilddirektores tituls raksta:

Dažu pēdējo gadu laikā mūsu komanda ir pētījusi, kā nodrošināt industriālajiem robotiem spēju sajust, mācīties un automātiski veikt korekcijas, lai tie, veicot savus pienākumus, darbotos plašākā iestatījumu un lietojumprogrammu klāstā. Strādājot sadarbībā ar grupām, kas darbojas ar Alphabet, un ar partneriem reālajos ražošanas objektos, mēs esam izmēģinājuši programmatūru, kas izmanto tādas metodes kā automatizēta uztvere, padziļināta mācīšanās, pastiprinoša mācīšanās, kustību plānošana, simulācija un spēka kontrole.

Šobrīd industrijā ir vairāki startup tipa uzņēmumi (jaunuzņēmumi), kas meklē veidus, kā uzlabot un pārvaldīt lielus, smagus robotus. Bieži šie uzņēmumi pievēršas vienam konkrētam elementam, piemēram, drošības protokoliem. Turpretī Intrinsic plānos ir risināt visai plašu problēmu klāstu.

Bloga ierakstā Vendija Tan-Vaita raksta: “Mēs izstrādājam programmatūras rīkus, lai padarītu industriālos robotus (kurus plaši izmanto sākot no saules paneļu līdz pat automašīnu ražošanas procesos) vieglāk lietojamus, lētākus un elastīgākus, lai vairāk cilvēku tos varētu izmantot jaunu produktu, uzņēmumu un pakalpojumu izgatavošanai.”

Publiskotās ziņas arī liecina, ka Intrinsic kļūs par “neatkarīgu” Alphabet uzņēmumu, kas meklē partnerus autobūves, veselības aprūpes un elektronikas jomā, lai palīdzētu pierādīt savas tehnoloģijas.

Avots: TechCruch

Attēla un GIF avots: Intrinsic

Atbildēt

Līdzīgi raksti