Programmatūra

Apple iesniedzis patentu par aplikāciju, kas paziņo par vējstikla plaisām

Saplaisājis automašīnas vējstikls nav visai patīkams skats. Tas ne tikai var traucēt pilvērtīgi redzēt visu uz ceļa notiekošo, bet arī tā nomaiņa var būt visai dārga. Turklāt, ja vējstiklam ir elektroniskā sildīšanas funkcija vai tas ir kā citādi tehnoloģiski uzlabots, izmaksas var strauji pieaugt.

Apple uzskata, ka šī problēma var būt atrisināta. 19. novembrī uzņēmums iesniedzis patentu par iespējamu šīs problēmas risināšanu. Risinājums ir lietotne, kas rūpīgi uzrauga automašīnas vējstiklu un nosaka, kad stikls ir bojāts fiziska bojājuma dēļ.

Kāds labums no tā? Jebkurā gadījumā vējstikls tāpat ir jāmaina, vai ne? Tā kā uzņēmums, kas iesniedzis patentu, ir Apple, tiek sagaidīts, ka sistēma būs visai gudra. Iespējams, tā pat spēs brīdināt par vējstikla mikroplaisām pirms tās vispār ir ar aci redzamas. Tas ļautu jau laicīgi sagatavoties vējstikla nomaiņai, vai pat aplikācija piedāvātu rezervēt pierakstu servisā.

Šis ir tikai patenta pieteikums, kas nozīmē, ka šī tehnoloģija visticamāk vēl nebūs sagaidāma mūsu nākamajās mašīnās. Taču, ir visai interesanti pasekot līdzi šādu uzņēmumu darbībām. Vai tas nozīmē, ka Apple grasās paplašināt savu darbības lauku?

Avots: RoadShow

Atbildēt

Līdzīgi raksti