Garmin Venu 3S apskats: spiegu filmas elegance 

Nereti viedie pulksteņi mēdz izskatīties pārāk tehnoloģiski ikdienas gaitām, bet to nevar attiecināt uz Garmin Venu 3S, kas visas modernās funkcijas ietilpina glaunā dizainā.

Sākoties pastaigu un, iespējams, peldes sezonai, uz apskatu saņēmām kādu no Garmin ierīcēm. Šoreiz tas bija Venu 3S digitālais pulkstenis, kas apvieno tehnoloģisko un estētisko aspektu. Lai arī neesmu viedo pulksteņu piekritēja, šī ierīce manai sirdij lika atmaigt. 

Garmin Venu 3S dizains

Protams, dizains nekavējoties liek noprast, ka šī ir viedā ierīce. Uz apskatu saņēmām versiju ar zilganpelēkā nerūsējošā tērauda ietvaru, ko papildina melns korpuss un apvij pieskaņota toņa silikona siksniņa.

Pulkstenim ir ļoti minimālistisks stils, tas ir bez liekām pogām un citiem sīkumiem. Arī uz rokas tas izskatās glauni un labi pat tad, kad mugurā nav sporta tērps. Man ir visai smalkas rokas, taču par laimi 41 mm modelis neizskatījās nedz smagnēji, nedz masīvi. 

Ierīcei tiek piedāvātas divu veidu siksniņas – silikona un ādas. Uz apskatu saņēmām versiju ar silikona siksniņu, kas sniedza daudz ikdienišķāku un, iespējams, sportiskāku tēlu. Uz vakariņām to gluži nevilktu. Taču modeli ar ādas siksniņu, manuprāt, varēs lieliski sakombinēt pat ar vakara apģērbiem. 

Esmu rotaslietu fans, tāpēc, izvēloties pulksteni, uztraucos par tā saskanēšanu ar aksesuāriem. Varu droši teikt, ka Venu 3S dizains lieliski piestāv visu metālu rotām. To paveic gan apaļais ciparnīcas dizains, gan krāsa – uzskatu, ka melns sader ar jebko. 

Funkcionalitāte 

Venu 3S sola līdz pat 10 dienu akumulatora darbības laiku un spēju nodrošināt vispusīgākus veselības ieskatus. Šī hipotēze bija jāizpēta.

Sākumā ierīce ir jāsavieno ar Garmin Connect™, kas ir samērā viegli, jo pulkstenis piedāvā sadarbību gan ar iOS, gan Android operētājsistēmām. Lietotne piedāvā padziļinātāk izpētīt reģistrētos datus, kā arī pamainīt iestatījumus, piemēram, pogu funkcijas. Savukārt dažu pulksteņa rīku maiņa, piemēram, displeja dizaina, notiek pašā ierīcē. 

Viedpulksteņa akumulators pēc pilnas uzlādes darbojas visai ilgi. Nedzīvoju uz riska robežas – parasti iekārtas uzlādēju krietni pirms to pēdējās elpas -, tāpēc uzlāde bija nepieciešama aptuveni reizi nedēļā. Baterijas procentus noteikti ietekmēja mans aktivitāšu līmenis, bez kā to varētu pievienot elektrībai vēl retāk. 

Ierīces iepakojumā nav nekā daudz, bet tiek aptverts viss nepieciešamais – lādētājs, pulkstenis un pamācība. Uzlādes pieslēgvieta ir diezgan interesanta, taču vada otrā pusē ir, nu jau populārais, USB-C.

Šis pulkstenis ļauj veikt zvanus, kas ar manu iepriekšējo viedo pulksteni – Apple Watch Series 4 – nebija gluži iespējams, jo saruna patiesībā noritēja caur viedtālruni. Veicot saziņu, noskaidrojās, ka abos galos skaņa ir laba un patiesi saprotama. Tomēr arī šai funkcijai ir nepieciešams klātesošs viedtālrunis, lai gan skaņa nāk no pulksteņa.

Veselības funkcijas 

Īsumā Venu 3S piedāvā šādu datu ievākšanu:

  • Sirdsdarbības ritms
  • Stress
  • Menstruālais cikls
  • Elpošana
  • Kalorijas
  • Skābeklis asinīs
  • Perifērā ķermeņa temperatūra
  • Ūdens patēriņš
  • EKG (no 21 gada vecuma)

Visas piedāvātās veselības izsekošanas funkcijas centos izmēģināt. Lai tās būtu pēc iespējas precīzākas, lietotnē jāievada dati par sevi – augums, svars un pat miega stundas.

Mani nepārliecināja minētā miega laika reģistrēšana; to var darīt divos dažādos veidos. Taču gan ievadot laiku manuāli, gan paļaujoties uz automātisko noteikšanu, var rasties neprecizitātes stundās, ja nu tas ir īpaši būtiski. 

Tomēr ir interesanti aplūkot detalizētāku statistiku par miega kvalitāti. Pulkstenis un lietotne piedāvā vienus un tos pašus datus, tāpēc kreisajā pusē ievietoju labāk pārskatāmo ekrānuzņēmumu no aplikācijas. Savukārt labajā pusē aplūkojami citas dienas ieteikumi; kā redzams, tie ir balstīti uz iepriekšējo dienu nogulētajām stundām.

Treniņi

Treniņu reģistrēšana ir gandrīz katra viedā pulksteņa pamatuzdevums. Ikdienā apmeklēju svaru zāli, kam, protams, var visai ātri piemeklēt atbilstošo treniņa veidu. Pulkstenis piedāvā arī lērumu citu interesantu sporta veidu, piemēram, loka šaušanu, videospēles un elpošanu. Katram no tiem ievāktie dati ir salīdzinoši vienādi, piemēram, sirds ritms, GPS un citi, taču dažiem no tiem ir pievienotas papildus funkcijas. Piemēram, golfam ir iespēja uzstādīt draivera attālumu, punktu skaitīšanas metodi un pat turnīra režīmu.

Klasiskajos treniņos bija nepieciešams manuāli piefiksēt katra vingrinājuma piegājienu, svaru un citus parametrus. Ikdienas treniņā tas nešķiet nepieciešami, tāpēc to nedarīju un aicināšu nepievērst uzmanību workout details sadaļai. Tomēr, ja vēlaties sekot līdzi detalizētākam progresam ilgākā laika periodā, šī funkcija var būt noderīga.

Lietotne piedāvā apskatīt gan individuālu treniņu statistiku, gan dažādus apkopojumus, piemēram, noieto soļu daudzumu vai kilometrus, ko arī var kvalificēt kā aktivitāti.

Taču kaloriju skaitīšana šai ierīcei ir nedaudz interesantāka. Tā fiksē ne tikai treniņā pazaudētās kalorijas, bet arī visas dienas garumā, tostarp atpūtas laikā, kas aprēķināts, balstoties uz ievadītajiem datiem. Lai arī nav skaidrs, cik precīzi ir skaitļi, tie noteikti sniedz aptuvenās vadlīnijas veselības uzraudzībai. Nedēļas beigās iespējams apskatīt apkopojumu par paveikto.

Arī pārējos veselības rīkus, piemēram, miega reģistrēšanu izmantoju ikdienā un katru rītu to aplūkoju ar lielu interesi. Tomēr stresa funkcija gan likās neprecīza, jo īsti neatbilda manai pašsajūtai, bet tas gan ir subjektīvs viedoklis. Ne tik subjektīva gan ir sirdsdarbība, ko pulkstenis arī mēra. Protams, tā korelē ar stresu un fiziskām aktivitātēm, tāpēc secinājumus nāksies veikt pašiem.

Garmin Venu 3S tehniskās specifikācijas

Displejs1.2” AMOLED
Izšķirtspēja390×390 pikseļi
Stikla materiālsCorning® Gorilla® Glass 3
Fiziskie izmēri 41x41x12
Korpusa materiālsAr šķiedru pastiprināts polimērs
Ekrāna turētāja materiālsNerūsējošais tērauds
Svars40 grami
Baterija Litija jonu
Akumulatora darbības laiksSmartwatch mode: līdz 10 dienām
GPS bez mūzikas: līdz 21 stundai
Uzlādes veidsGarmin patentēts kontaktdakšas lādētājs
Atmiņa8GB
SavienojamībaBluetooth, ANT+, Wi-Fi
Saderība ar viedtālruniGarmin Connect™ ar iPhone un Android
GPS

Ikdienas lietošana 

Arī tiem, kuru rokas nav pieradušas pie pulksteņa nēsāšanas ikdienā, ātri vien pie tā pieradīs un tas vairs neliks par sevi manīt. Iespējams, tam palīdz 40 gramu mazais svars vai taustei patīkamā siksniņa. Garmin Venu 3S ir nemanāms pat miega stundās.

Kad ierīci pirmo reizi uzliku uz rokas, sākumā nepratu to pārvaldīt, jo ar instrukcijām nedraudzējos. Pirmais, ko uzstādīšanas procesā iemācījos, bija saslēgt to ar Garmin Connect™ lietotni. Tas ir visai vienkārši un būs pa spēkam ikvienam.

Tomēr, atgriežoties pie manām ķibelēm, man traucēja noklusējumā iestatītās neskaitāmās skaņas, kas klusā sporta zālē bija vēl skaļākas. Pēc kāda laika atradu kā tās izslēgt, tomēr tās radīja pārsteigumu.

Testa laikā man radās padziļinātāka interese par veselības rādītājiem, kas tiek uztverti ar specializētajiem sensoriem. Tie darbojas visas dienas laikā, tāpēc aplūkot rādītājus var jebkurā ērtā brīdī.

Viedā pulksteņa displeja dizains arī ir maināms – var izvēlēties gan esošus variantus, gan izveidot pats savu. Izvēlējos to nemainīt, jo iestatītais apkopoja visas manas intereses – pulksteni, ienākošās ziņas un citus elementus.

Savukārt, lai varētu papriecāties par sevis izveidoto dizainu, jāizpēta, kā 1.2” AMOLED ekrāns darbojas dažādu gaismu apstākļos. Pievienoju attēlu trīs vidēs – spilgtā saulē, dienas gaismā un tumšākā nostūrī.

Lai gan pirmajā attēlā spilgtā saulē izskatās, ka ekrāns ir diezgan tumšs, patiesībā tā nav. Diemžēl patieso veiktspēju ar kameru nevarēju uztvert, bet varu apliecināt, ka neviens apgaismojums nebūs šķērslis.

Pulkstenis arī piedāvā nfc (near field communcation), ko var izmantot ērtākai maksāšanai, ja tiek pievienota kredītkarte.

Apskatot internetā atrodamās atsauksmes, tiek izcelts, ka pulksteni, lai gan tam ir īpaši izturīgais Gorilla stikls, ir viegli saskrāpēt. Iespējams, es esmu īpaši uzmanīga, taču, izmantojot to mēnesi, nepamanīju nevienu jaunu švīku, tāpēc tas noteikti ir atkarīgs no cilvēka un lietošanas paradumiem.

Kopsavilkums

Ikdienā nelietoju viedo pulksteni, tāpēc nācās nedaudz pamainīt savus paradumus. Tomēr, tas labi iederējās manās ikdienas gaitās un radīja pat pieradumu – skatīties uz roku pēc paziņojumiem, arī tad, kad to aizvietoju ar mehānisko pulksteni.

Pulkstenī ir plašs, interesantu funkciju klāsts, kas sākumā radīja padziļinātāku interesi. Ja nu kāds ir īpaši ieinteresēts veselības rādītāju novērošanā, tad šī noteikti būs lieliska opcija.

Esmu diezgan izvēlīga, bet Venu 3S dizains man ļoti patika. Manī mīt uzskats, ka viedie pulksteņi mēdz piedot tādu spiega tēlu, bet ne šoreiz. Tas izskatās gana moderni, bet piezemēti, nekliedzot, ka tas ir Garmin. Citi šī ražotāja pulksteņu piekritēji gan, protams, to uzreiz atpazīs; tā kā par tādu kļuvu, varu atzīt, ka patiesībā daudzi pilsētnieki izvēlas tieši šī ražotāja risinājumus.

Kopumā pozitīvais atspēko dažus esošos trūkumus, un visas kastītes tika atzīmētas. Ja tam būtu ādas siksniņa, iespējams, es pat sniegtos pēc sava maka. 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt