Logitech G733 austiņas – lielisks sabiedrotais spēļu pasaulē

Tiem, kas mūsdienās plaši izmanto dažādus digitālos rīkus vai strādā pie datora, visticamāk ikdiena nav iedomājama bez austiņām, kuras izmantot zvaniem vai vienkārši klausīties mūziku. Mazas, lielas, smagas, vieglas, krāsainas vai klasiskas – mūsdienās ir pieejams ļoti plašs klāsts ar dažādām austiņām. Tāpat arī perifērijas ierīču ražotājs Logitech piedāvā dažādas austiņas – ar vadiem, bezvadu, spēļu, ikdienas vai arī nelielās buds tipa austiņas. Jau iepriekš esam testējuši Logitech G435 bezvadu spēļu austiņas, bet šoreiz apskatam saņēmām G733, kuras varētu jau ielikt “nākamajā cenu kategorijā”. Ko maina šī cenas atšķirība un vai austiņas ir tikušas pie plašāka funkciju klāsta un ir augstākas kvalitātes?

Foto: Priede, notepad.lv

Logitech G733 dizains

Dizaina ziņā G733 pēc izskata ir visai elegantas. Uz apskatu saņēmām melnas austiņas, bet ražotāja lapā tiek piedāvātas arī citas krāsu kombinācijas – violeta ar zaļu un dzeltenu, balta ar zilu un melnu, balta ar violetiem, tirkīziem un pelēkiem toņiem, zila ar tirkīziem un violetiem toņiem. Jāsaka, ka krāsu kombinācijas ir visai košas un visticamāk piesaistīs tos, kas labprāt iegādājas kaut ko oriģinālāku. Melnā krāsas austiņas ar pelēkajām niansēm šķiet “visdrošākā”  un elegantākā krāsu izvēle.

Foto: Priede, notepad.lv

Kā jau spēļu kategorijas perifērijas ierīces, arī šīs ir tikušas pie krāsainas gaismu joslas.

Tā kā austiņas ir melnas, RGB gaismu josla lieliski papildina austiņu dizainu un ziņo, kad tās ir gatavas darbam.

Jau uzreiz ievēroju, ka Logitech G733 spēļu austiņas ir visai vieglas. Ražotājs savā lapā raksta, ka tās sver vien 278 gramus, kas šāda izmēra austiņām ir visai labs rādītājs. Tiem, kas austiņas izmanto gan spēlēm, gan dažādiem ikdienas darbiem, pieejama patiesi lieliska funkcija – austiņu mikrofons ir pievienots ar 3.5 mm pieslēgvietu un to, kad tas vairs nav nepieciešams, ir iespējams noņemt. Tas nozīmē, ka, ja nevēlaties iegādāties 2 austiņas dažādiem ikdienas pielietojumiem, šis ir visai labs risinājums. Diemžēl austiņas neatbalsta Bluetooth vai 3.5 mm  savienojumu, tādēļ tās nevarēs savienot ar viedtālruni, jo savienojumam nepieciešams USB uztvērējs.

Foto: Priede, notepad.lv

Lightspeed Wireless savienojamība

Kā jau vairums Logitech G jeb spēļu sērijas ierīces, arī šī ir aprīkota ar Lightspeed Wireless savienojumu. Ražotājs stāsta, ka Ligtspeed bezvadu tehnoloģija nodrošina līdz pat 29+ stundām ilgu austiņu darbības laiku un ļaus tām bez aizķeršanās darboties 20 m rādiusā no ierīces, kurām tās pievienotas. Protams, ka austiņu darbības laiks ar vienu uzlādi katram lietotājam var atšķirties. Tas būs atkarīgs no izmantotā skaļuma un izvēlētajiem gaismas iestatījumiem.

Foto: Priede, notepad.lv

Lightspeed savienojums ļaus austiņas savienot ar Windows 7 un macOS® X 10.12 vai jaunākām operētājsistēmas versijām vai Playstation 4 spēļu konsoli, taču tai nebūs pieejamas tādas papildu funkcijas kā DTS Headphone: X 2.0, Blue VO! CE un RGB gaismu pielāgošanas iespējas. Lai izmantotu austiņas, diemžēl būs jāaizņem viens ierīces USB ports un jāpievieno Lightspeed bezvadu USB-A uztvērējs.

Foto: Priede, notepad.lv

Logitech G733, G Hub un Blue VO!CE

Izrādās, ka šo austiņu mikrofons piedāvā visai daudz iespēju. Kā jau visas advancētās Logitech spēļu sērijas ierīcēs arī šo ir iespējams savienot ar ražotāja G Hub programmu, kurā iespējams tās pārvaldīt un mainīt to uzstādījumus. Iespējams, no nesen publicētā Blue Yeti mikrofona apskata atcerieties Blue VO!CE piedāvātās iespējas, kas ļauj pielāgot ieraksta skaņu un izmantot dažādus balss filtrus. Tie ir pieejami arī šīm austiņām.

Jāsaka, ka mikrofons visai veiksmīgi spēj slāpēt fona trokšņus – tas ieslēdzas tikai brīdī, kad austiņu nēsātājs sāk runāt. Testa ietvaros pārbaudīju, ka mikrofons patiešām neuztver apkārtējos cilvēkus, kas cenšas uzsākt sarunu.

Kā jau ierasts, arī šo spēļu perifērijas ierīci ir iespējams savienot ar Logitech G Hub.

G Hub lietotnē iespējams mainīt skaļruņu un mikrofona skaļumu, jūtību, gaismu iestatījumus. Tajā pieejams arī ekvalizers, lai varētu izveidot sev patīkamu skaņu. Fona trokšņu slāpēšanai iespējams izmantot Blue un Nvidia (ja datoram ir šāda grafiskā karte) programmas, kuras piedāvā izvēlēties arī līmeni, kas nosaka, cik daudz fona trokšņi tiks slāpēti.

Ikdienas lietošana un funkcionalitāte

Austiņu iepakojuma kastes aizmugurē uzsvērtas visas būtiskākās ierīces funkcijas, aprakstīta pogu funkcionalitāte un norādīts, kur tās meklēt, kā arī uzsvērts, ka austiņām ir īpaši ērti ar mīkstu pārklājumu pārklāti skaļruņi.

Foto: Priede, notepad.lv

Uz Logitech G733 austiņām izvietotas vairākas pogas – ieslēgšanas / izslēgšanas poga, skaļuma regulēšanas poga un mikrofona izslēgšanas poga. Skaļuma regulēšanas poga griežas visai viegli un ziņo, kad skaļums ir sasniedzis maksimumu, taču tai nav specifisku “iedaļu”, kā daudzām citām austiņām, kas ļautu izsekot, par cik tad aptuveni palielināt vai pazemināt skaļumu. Tāpat arī mikrofona ieslēgšanas / ieslēgšanas poga nosūta skaņas signālu, kad tiek mainīti tās iestatījumi.

Foto: Priede, notepad.lv

Pašas austiņas ir ērtas –  tās ir plastikāta, taču tieši tādēļ arī visai vieglas. Skaļruņi pilnībā nosedz ausis, taču ir gana ērti un mīksti ilgākam pielietojumam. Austiņas arī aprīkotas ar gumijas stīpu galvas daļā, kas pielāgo tās dažāda izmēra un formu galvām.

Logitech G733 spēļu vidē

Ar pilnu uzlādi, izslēgtu gaismu un 50% skaļumu austiņas darbosies līdz pat 29 stundām, bet ar augstāku skaļumu un RGB gaismām – aptuveni 20 stundas. Pilnīgi pietiekami kārtīgam spēļu maratonam… vai pat diviem! Pogas visai ērti izvietotas pie kreisās auss un nepieciešamības gadījumā tās ātri un ērti var aizsniegt.

Foto: Priede, notepad.lv

Tāpat kā Logitech G435 austiņu gadījumā, arī G733 sader ar PlayStation, bet ne ar Xbox konsolēm. Lasot informāciju dažādos forumos secināju, ka visai daudz lietotāju, ir neapmierināti, ka šīm austiņām nav Xbox konsoļu saderības. Daži gan atraduši veidus, kā tās savienot, taču šādos gadījumos austiņām esot aizkave un tās nestrādā kā nākas.

Spēlēs austiņas darbojas lieliski – tās slāpē fona trokšņus un ļauj pilnībā ieslīgt spēles pasaulē. Spēles gaitā skaņa tiek vienmērīgi sadalīta, ļaujot nojaust, no kuras puses tuvojas pretinieks.

Tehniskā specifikācija

Kā būtiskākās tehniskās iezīmes ražotājs norāda:

Izmēri
Garums 194 mm
Platums 190 mm
Dziļums 83 mm
Svars 278 g
Skaņa
Frekvenču diapazons 20Hz – 20KHz
Pretestība 39 omi (pasīvs), 5K omi (aktīvs)
Jutība 87.5  dB SPL/MW
Draiveris PRO-G 40 mm
Trokšņu slāpēšana Nav
Mikrofons
Mikrofona uztveršana Vienvirziena
Frekvenču diapazons 100Hz-10KHz
Bezvadu darbības rādiuss 20 m (ja austiņu skaļums nepārsniedz 50%)
Izmērs 6 mm
Citi parametri
Savienojums LIGHTSPEED wireless ar USB
Austiņu darbības laiks Līdz 29 h (ar gaismām), līdz 20 h (ar noklusējuma gaismu iestatījumu)
Komplektācija G733 spēļu austiņas
LIGHTSPEED bezvadu USB-A uztvērējs
Austiņu mikrofons
USB-C uz USB-A uzlādes kabelis

Kopsavilkums

Foto: Priede, notepad.lv

Patika:

  • Austiņu svars.
  • Skaņas kvalitāte un sadalījums spēles gaitā.
  • Komforts, labi pieguļ ausīm un pietiekami labi izolē apkārtējās skaņas.
  • Iespēja savienot ar Blue VO!CE un iestatīt balsij “filtrus”.
  • Iespēja pievienot mikrofonu tikai tad, kad tas nepieciešams.

Varēja būt labāk:

  • Plašākas savienojamības iespējas.
  • Austiņu papildus funkcijas nav pieejamas, kad tās savieno ar PlayStation 4.
  • Austiņas nevar savienot ar Xbox konsolēm.

Latvijas interneta veikalos austiņas iespējams iegādāties vidēji sākot no 120 Eur – cenas krasi atšķiras dažādiem krāsu toņiem. Logitech savā oficiālajā vietnē G733 bezvadu austiņas piedāvā iegādāties par 159 Eur.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt