Logitech Lift Vertical ergonomiskā pele kreisajai rokai – vai tā ir tik pat ērta?

Datora peles, kas radītas ar specifiskiem izliekumiem visbiežāk ir pieejamas divās versijās – labročiem un kreiļiem. Vai kreisajai rokai paredzētās versijas atšķiras no labajai rokai paredzētās versijas? Vai kreiļiem paredzētās peles ir gana ērtas? Logitech pavisam nesen mums uz apskatu atsūtīja Lift Vertical peli… bet šoreiz melnā krāsā un kreisajai rokai paredzēto versiju.

Ergonomiska kreisajai rokai paredzēta peles versija

Ergonomikas ziņā peles kreisās rokas versijai nekas nemainās. Vismaz tehniski… Bet kā ir praktiski? Peli ilgtermiņa lietošanā testēja kolēģis, kurš ikdienā veic dažādus programmēšanas darbus un izteica savas pārdomas par to:

Vertikālās peles nekad iepriekš nebiju lietojis, tāpēc sākotnēji bija grūti pierast pie formas un kustībām, kuras jāveic. Bet pēc kāda laika bija jūtamas tās sniegtās ergonomiskās priekšrocības. Plaukstas locītava tiek noslogota mazāk un ilgstoša lietošana neizraisa diskomfortu. Te gan ir jāuzmanās, lai pele un roka atrastos pareizā augstumā. Standarta pelēm, ja tās ir nedaudz augstāk vai zemāk nekā paredzēts, nevar just tik lielu atšķirību, jo plaukstas locītavu ir paredzēts locīt tādā virzienā. Bet vertikālās peles gadījumā, roka tiek turēta sāniski un locītavu ir neērtāk kustināt uz augšu vai uz leju.

Svarīgs ir arī peles izmērs. Manā gadījumā, tā ir neliela un patīkami ieguļas plaukstā. Tādējādi to ir ērti kustināt. Pirksti ir nedaudz garāki par peles klikšķiem. Tas rada grūtības izmantot peles rullīti, jo ļoti jāsaliec rādītājpirksts. Bet pats rullītis viegli griežas. Ar peles labo/kreiso taustiņu gan nav problēmu, tiem ir ‘mīksts’ un kluss klikšķis. Pie īkšķa ir vēl divas pogas back un forward. Tās ir stingrāk spiežamas un nav tik klusas. Neteiktu, ka ļoti ērtas, bet ja ir nepieciešamība, tad ar laiku var pie tām pierast. Zem rullīša atrodas DPI poga, kas ļauj ērti un ātri regulēt peles jūtību.

Pelei ir gan bluetooth, gan wireless savienojamība un ar viena klikša palīdzību var pārslēgties starp 3 pievienotajām ierīcēm. Komplektā tika iekļauta 1 Duracell AA baterija, kas kalpo jau vairākas nedēļas.

Logitech Lift labajai rokai vs kreisajai rokai. Kas mainās?

Logitech ir viens no tiem perifērijas ierīču ražotājiem, kas piedāvā visai plašu klāstu ar dažādām kreisajai rokai piemērotajām pelēm. Pelēm, kas pielāgotas kreisajām rokām taustiņi būs izvietoti pretēji, lai tieši tāpat kā labās rokas versijai, labo un kreiso taustiņu varētu izmantot ar konkrētiem pirstiem. Gadījumā, ja šāda pele ir ergonomiska, arī tās izliekums būs pretējs. Funkcionalitātes ziņā tās parasti īpaši neatšķiras, bet, tā kā pieprasījums pēc tām ir mazāks, visbiežāk tās būs nedaudz dārgākas un nebūs pieejamas tik pat plašā krāsu izvēlē. Šajā gadījumā arī Logitech Left Vertical standarta versija ir pieejama 3 krāsās, bet kreisajai rokai paredzētā versija tikai vienā – grafīta – krāsā.

Logitech ir viens no tiem ražotājiem, kas par laimi parūpējas, lai, iegādājoties perifērijas ierīci, tai komplektā būtu iekļauta arī nepieciešamā tipa baterija! Lift Vertical pelei diemžēl nav iebūvēta atkārtoti uzlādējama baterija, kā daļai ražotāja produkcijas. Taču, arī AA tipa baterija peli spēs darbināt salīdzinoši ilgi. Tāpat kā vairumam peļu, ražotājs visai parocīgi blakus baterijai, paslēpis arī iespēju glabāt Logi USB uztvērēju.

Tehniskā specifikācija

Tehniskā specifikācija, kā jau paredzams, ir vienāda ar peles labās rokas versiju:

Izmēri
Augstums 71 mm
Garums 108 mm
Platums 70 mm
Svars 125 g
Sensora tehnoloģija
Sensora tips Logitech Advanced Optical Tracking
Jutība 400 – 4000 dpi (regulējama ar soļiem pa 100 dpi)
Pogas
Pogu skaits 6 (kreisais/labais klikšķis, atpakaļ/uz priekšu, vidējā poga (sensora jutības regulēšanai), ritenītis ar vidējo klikšķi)
Baterija
Baterijas tips 1x AA baterija (iekļauta iepakojumā)
Baterijas darbības laiks līdz 24 mēnešiem (baterijas kalpošanas ilgums var atšķirties atkarībā no lietotāja peles lietošanas paradumiem un uzstādītajiem parametriem)
Citas funkcijas
Savienojamība Logi Bolt USB uztvērējs
Bluetooth tehnoloģija Bluetooth® Low Energy Technology
Bezvadu diapazons 10 m
Atbalstītās sistēmas Vismaz Windows 10, Windows 11, Mac OS X 10.15 Catalina, iPadOS 14, Chrome OS™, Linux®, Android 8 vai jaunākas sistēmu versijas
Komplektācijā iekļauts Logitech Lift Vertical ergonomiskā pele, Logi Bolt USB uztvērējs, 1 AA baterija, lietošanas instrukcija
Krāsas Grafīta (balta, rozā, grafīta krāsā pieejama peles labās rokas versijai)

Kopsavilkums

Patika:

  • Peles ergonomiskais izliekums;
  • Dizains, kas ir visai elegants;
  • Peles taustiņi un rullītis ir visai klusi;
  • Pelei ir gan bluetooth gan wireless savienojamība, kas ļaus to pievienot gan ar komplektā iekļauto bluetooth adapteri, gan bez tā (ja nevēlaties viegli aizņemt kādu no datora USB portiem).

Varēja būt labāk:

  • Pele nebūs ērta cilvēkiem ar lielām plaukstām;
  • Pelei ir visai mīksts materiāls, kas laika gaitā, visticamāk, saskrāpēsies.

Logitech savā oficiālajā vietnē Lift Vertical ergonomisko peli piedāvā par 79.99 Eur, Latvijas interneta veikalos kreisajai rokai paredzēto Lift Vertical peles versiju iespējams iegādāties +/- par 80 Eur.

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt