Mākslīgais intelekts un lieliskas fotogrāfijas par pieejamu cenu – Google Pixel 9a apskats

Pēdējo 15 gadu laikā viedtālruņi ir kļuvuši par neatņemamu ikdienas sabiedroto teju vienam. Kamēr viens lūkojas pēc vienkāršas budžeta ierīces, kas varēs saņemt un veikt zvanus, cits lūkojas pēc jaunākajām inovācijām, kas atrodamas otrā izmaksu līknes galā. Tomēr liela sabiedrības daļa izvēlas vidussceļu – viedtālruņus, kas pieejami par vidēju cenu un piedāvā daļu no inovācijām, samērā labas fotokameras un dažreiz arī daļu no mākslīgā intelekta funkcijām. Pavisam nesen no Google uz apskatu saņēmām jaunāko risinājumu vidusmēra cenas kategorijā – Pixel 9a, kas sola dažas funkcijas, kas atrodamas citu ražotāja dārgā gala ierīcēs. Jā, šīs apskats raisa sajūsmu, jo nu varēsim iztestēt paša Android izstrādātāja viedtālruni. Kas lācītim vēderā?

Pixel 9a dizains

Tiecoties uz arvien zemāku oglekļa pēdu, sākot ar iepakojumu līdz pat pašai ierīcei, ražotājs izmanto otrreiz pārstrādātus materiālus. Kā jau mūsdienīgai ierīcei pienākas, kastītē nav atrodama plastmasa.

Jaunais Google Pixel 9a viedtālrunis ir ticis pie 6.3 collu displeja. Mūsdienās, kad visi ražotāji tiecas piedāvāt arvien lielākas un lielākas ierīces, priecājos redzēt mazākas versijas, kuras ērti noturēt plaukstā un pārvaldīt ar vienu roku. Viedtālrunis šķiet arī samērā plāns, pēc taustes tam ir patīkams, matēts korpuss, kas nozīmē, ka uz tā būs manāmi pirkstu nospiedumi. Tas pieejams 4 krāsās – īrisa, peoniju, porcelāna un obsidiāna. Ja vēlaties ikdienā lietot viedtālruņa vāciņu, bet saglabāt logotipu, kas redzams aizmugures korpusa centrā, Google piedāvā 4 krāsainas vāciņu versijas.

Avots: Google

Ierīces ekrānu sargā Gorilla Glass 3, kas ir viens no Gorilla Glass pret skrāpējumiem izturīgākais stikls. Ekrāna nitu daudzums palielināts par ievērojamiem 35%, sasniedzot 2700 nitu atzīmi, kas ir vairāk kā gana, lai smalkākas detaļas varētu saskatīs arī saulainā dienā.

Mainījies ir arī viedtālruņa kopējais dizains. Pixel 8a aizmuguri kameras daļā rotāja metāliska līnija, kas pēc skata to uzreiz ļāva atšķirt no citiem viedtālruņiem. Pixel 9a dizains ir minimālistiskāks, šī līnija ir pazudusi un kameras bloks kļuvis līdzenāks.

Jaunais viedtālrunis ticis arī pie 120 Hz atsvaidzes intensitātes, ko gan vajadzēs ieslēgt iestatījumos, kā arī tas piedāvā iespēju mainīt skārienekrāna sensitivitāti, kas būs noderīga funkcija, ja izlemjat ekrānu aizsargāt ar aizsargstikliņu.

Pixel 9a kameras veiktspēja

Ja pievēršam uzmanību tehniskajai specifikācijai, tad uzreiz pamanāms, ka kameras departnamentā samazinājies megapikseļu skaits – pagājušā gada A sērijas viedtālruņi bija aprīkoti Ar 64 MP kameru, kamēr šogad MP skaits samazināts līdz 48. Tomēr šīs izmaiņas nenozīmē sliktāku attēlu kvalitāti, Pixel 9a kamera aprīkota ar lielāku sensoru, kas spēj uztvert vairāk gaismu, tādejādi uzlabojot attēla asumu. Jaunais sensors palīdzēs uzņemt kvalitatīvākus attēlus arī vājāka apgaismojuma apstākļos.

Kameras iestatījumos atrodamas arī dažas jaunas funkcijas – makro režīms, kā arī dažādas mākslīgā intelekta funkcijas, kas atrodamas citu ražotāju dārgākā gala viedtālruņos – Add Me, Best Take. Šeit paslēpušies arī citi interesanti režīmi – nakts režīms, panorāma, ilga ekspozīcija.

Makro režīms

Šis ir pirmais Google A sērijas viedtālrunis, kas piedāvā makro fotografēšanu. Tā ļaus uzņemt detalizētākus tuvplāna attēlus, piemēram, ziedu ar ūdens lāsēm, sniegpārslas vai koka lapu dzīslas.

Add Me un Best Take

Pateicoties Tensor G4 procesoram un mākslīgā intelekta funkcijām, Pixel 9a palīdzēs uzņemt kvalitatīvākus grupu attēlus. Ja bildē vēlaties iekļaut arī personu, kas fotografē, nu iespējams uzņemt 2 attēlus ar dažādiem fotografētājiem un abus ar MI palīdzību pievienot grupas attēlam. Ja uzņemat vairākus pašportretus, bet nav viena ideālā, kas patiktu visiem, attēlus iespējams sakombinēt.

Attēlu pēcapstrāde

Ja nu sanācis nofotografēt kaut ko, ko varbūt nevajadzēja, attēlu rediģēšanas sadaļā ir atrodams risinājums – Magic Eraser, kas ļaus no attēla izdzēst priekšmetus, mainīt to izmēru vai pārvietot tos.

Video

Pixel 9a viedtālrunis ticis pie visai labas video stabilizācijas. Ne tikai stabilizācija ir daudzsološa – ražotājs norāda, ka arī Macro Focus režīmā var uzņemt 4K attēlus. Kopā ar visai labiem automātiskajiem režīmiem arī tie, kas nav videogrāfi, varēs uzņemt mākslinieciskus video – piemēram, nofilmēt video ar izplaukušu koka zaru, kas strauji kustās vējā, vienlaikus izpludinot fonu.

Ja tomēr video laikā vēlaties runāt un fonā esošie trokšņi šķiet pārāk skaļi, funkcija Audio Magic Eraser palīdzēs video pēcapstrādē samazināt dažādu fona trokšņu skaļumu.

Gemini mākslīgais intelekts

Pixel 9a izmanto Gemini 2.0 Flash Google izstrādāto valodas modeli. Tas spēj plaši atbildēt uz dažādiem jautājumiem teju par jebkuru tematu, izveidot bildes, pārvaldīt saderīgās lietotnes vai iestatīt kādu specifisku funkciju pašā viedtālrunī. Jāpiemin, ka Gemini spēj runāt 45 valodās, tai skaitā latviešu.

Dienās, kad vajag kādu uzmundrinājumu, iespējams parunāt ar Gemini Live mākslīgā intelekta asistentu:

E: Pastāsti man kādu joku!

G: Vai zini kā sauc suni, kas māk maģiju? Abrakadabra Labrrradors!

E…

Ja tomēr prātā nav joki, Gemini palīdzēs rast atbildes arī uz nopietnākiem jautājumiem, izmantojot viedtālruņa kameru un sarunājoties reāllaikā. Piemēram, varēsiet nofotografēt kādu augu un objektu un pajautāt, kas tas ir. Pēc sarunas, atbildes tiek saglabātas arī rakstveidā.

Google Pixel 9a ikdienā

Jaunajos viedtālruņos atrodama mūsdienām visai noderīga lietotne – Family Link, kas ļauj vecākiem uzraudzīt bērna viedtālruni. Tā piedāvā ierobežot viedtālruņa lietošanas laiku, nepieciešamību apstiprināt lietotnes pirms to lejupielādēšanas, kā arī nosaka bērna atrašanās vietu.

Viedtālrunis aprīkots ar 5100 mAh bateriju, kas būs vairāk kā gana, lai pietiktu pilnu dienu arī prasīgākiem lietotājiem, bet, ieslēdzot akumulatora enerģijas maksimālo taupīšanas režīmu, vajadzības gadījumā akumulators spēs nodrošināt arī līdz 4 pilnu dienu darbību. Uzlāde, kā jau mūsdienām pienākas, tiek veikta ar USB-C tipa lādētāju. Lādētāja adapteris nav iekļauts komplektācijā, tādēļ, ja līdz šim izmantojāt adapteri ar USB-A tipa savienojumu, būs jāiegādājas jauns. Patīkami šajā cenu kategorijā redzēt arī iekļautu bezvadu uzlādes atbalstu.

Tā kā iekārtas mainu reti, priecājos redzēt, ka šis viedtālrunis saņems operētājsistēmas un drošības atjauninājumus veselus 7 gadus! Pixel 9a izmanto Tensor G4 8 kodolu procesoru, kas papildināts ar Titan M2 papildu drošības procesoru. Titan M2 ir unikāls procesors Google viedtālruņiem, kas uzlabo lietotāja biometrisko un dažādu citu sensitīvo datu drošību. CPU veiktspējas testā viedtālrunis iegūst nedaudz labākus rezultātus kā pagājušā gada A sērijas modelis un pietuvojas Pixel 9 veidtālruņa veikstpējai.

Kā ar trūkumiem? Viedtālrunim ir elegants, matēts dizains, tomēr uz melnās krāsas modeļa visai labi redzami pirkstu nospiedumi. Ekrāna malas ir samērā biezas – gar tām redzams melns rāmis. Runājot par operētājsistēmu – viss strādā teju lieliski, lietotnes savā starpā labi mijiedarbojas un kā ķirsis uz odziņas viedtālruni papildina dažādas Gemini mākslīgā intelekta funkcijas, kas līdz šim redzētas dārgāka gala viedtālruņos. Tomēr, ņemot vērā ierīces cenu, jāsamierinās ar dažiem kompromisiem un jaatstāj vieta izaugsmei, ko ceru ieraudzīt turpmākajos modeļos.

Tehniskā specifikācija

Izmēri un svars154,7 mm (augstums) x 73,3 mm (platums) x 8,9 mm (dziļums)
185,9 g
Displejs6.3 collas
1080 x 2424 OLED ar 422,2 pikseļiem collā
60–120 Hz atsvaidzes intensitāte
Corning® Gorilla® Glass 3 aizsargstikls
Līdz 1800 nitiem (HDR) un līdz 2700 nitiem (maksimālais spilgtums
ProcesorsGoogle Tensor G4
Titan M2 drošības papildu procesors
Aizmugurējā kameraDivkārša aizmugurējās kameras sistēma:
48 MP plata leņķa
13 MP īpaši plata leņķa
Augstas izšķirtspējas tālummaiņa līdz 8x
Optiskā kvalitāte: 0,5x, 1x
Priekšējā kamera13 MP pašportretu kamera
VideoAizmugurējā kamera:
4K, 30/60 kadri sekundē
1080p, 30/60 kadri sekundē
Digitālā tālummaiņa līdz 5×11

Priekšējā kamera:
4K, 30 kadri sekundē

Video formāti: HEVC (H.265), AVC (H.264)
Putekļizturība un ūdensizturībaIP68 
OperētājsistēmaIzlaists ar Android 15, 7 gadu operētājsistēmas un drošības atjauninājumi, kā arī Pixel jaunās funkcijas
SIM kartesAr diviem SIM karšu slotiem (nano SIM karte un eSIM karte)
SavienojamībaWi-Fi 6E ar 2,4G Hz+5 GHz+6 GHz, 2×2 MIMO
Bluetooth® v5.3
NFC
Google Cast
Divjoslu GNSS
GPS, GLONASS, Galileo, Beidou, QZSS, NavIC
Atmiņa un krātuve8 GB RAM
128 GB / 256 GB
Akumulators5100 mAh, atbalsta ātro un bezvadu uzlādi
KrāsasĪriss (violeta), peonija (rozā), porcelāna, obsidiāns
CenaSākot no 559 Eur (par 128 GB versiju)

Kopsavilkums

Patika:

  • Elegantais, minimālistiskais, matētais dizains.
  • Ekosistēma, kas teju nevainojami sadarbojas ar visām ierastajām Google lietotnēm, tādēļ vajadzīgajiem attēliem un failiem varu ērti piekļūt arī no datora, tos lieki nepārsūtot.
  • Video stabilitāte, taisnā horizonta atzīme attēlu uzņemšanai.
  • Iespēja parunāt ar Gemini asistentu latviski, dažkārt rakstīšana var šķist nogurdinoša.

Varētu būt labāk:

  • Uz matētās pamatnes pirkstu nospiedumi ir ļoti manāmi un saglabājas ilgi.
  • Ap ekrānu ir visai biezas melnas malas.
  • Attēlu asums. Lai gan to var pielāgot pēcapstrādē, priecātos, ja attēli būtu nedaudz asāki jau sākotnēji.

Ja lūkojaties pēc maciņam draudzīga un vienlaikus veiktspējīga viedtālruņa, jaunais Google Pixel 9a ir lieliska izvēle – varēsiet parunāt ar pašu viedtālruni, uzņemt mākslinieciskus foto un vienlaikus saglabāt savus datus drošībā, bet failus – ērti pieejamus arī no citām ierīcēm, kuras nepieciešamas ikdienā. Google Pixel 9a Latvijā varēs iegādāties no 1. maija sākot no 559 Eur par 128 GB versiju.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt