Mi band 4 trūkumi pēc 8 mēnešu lietošanas.

Mi band 4 ir ļoti labs fitness trekeris. Sākotnēji izmantojot to liekas, ka tas ir ideāls, it īpaši, kad atceries tā cenu ~ 20$.

Pēc laika es sāku saprast, ka ir lietas, ar kurām jāsamierinās. Šajā rakstā nevēlos akcentēt uzmanību uz priekšrocībām, jo to jau ir izdarījusi daudzi cilvēki, es to nevarētu izdarīt tik labi. Tāpēc es vēlos pastāstīt par šīs ierices niansēm, kas atklāsies pēc kāda laika. Es esmu ļoti apmierināts ar Mi Bamd 4, tas ir izcils gadžets, tomēr vēlos pastāstīt par lietām, kuras piemin retak vai nepiemin vispār.

  1. Regulāra Bluetooth atvienošanās.

Tas attiecas uz vairakām lietam: mūzikas klausīšanās, ienakošie zvani, notifikācijas un citas lietas. Tas notiek periodiski, un tas ļoti kaitina. Sākumā viss strādaja labi un es pieradu pie tā, bet vēlāk tu sāc ciest.

  • Ienākošie zvani. Katru trešo reizi, kad kāds zvana, rokassprādze ne reaģe un neko nerāda. Rokassprādzei vajadzētu izdot vibrāciju un rādīt uz ekrāna, ka kāds zvana. Sākotnēji es pieradu pie tā, ka man ziņo par katru zvanu. Es atstaju telefonu ar izslēgtu skaņu vienā istabā, bet strādāju citā, bez rokassprādzes es neuzzinātu par zvanu. Vēlāk atnāca programmatūras atjauninājums un kaut kas izmainījās. Es domāju, ka varbūt vajadzēja ieslēgt skaņu telefonā, bet izrādījās, ka tas nepalīdzēja. Tagad es bieži palaižu garam zvanus. Un pēc sarunas es redzu, ka Mi Band 4 rāda nosvītrotu Bluetooth simbolu.
  • Mūzika. Tikko uzliec mūziku vai podkāstu uz pauzi un paiet 5-7 sekundes un tu nevari atkalst atsākt klausīšanos, bet pēc funkcionalitātes un ražotāja teiktā tam būtu jāstrādā. Tādas kļūmes notiek 80% gadījumu. Interesanti, ka sākotnēji, kad tikko nopirku šo ierīci viss bija labi, atskaņošanu varēja atjaunot pēc 10-30 minūtem.
  • Paziņojumi/notifikācijas. Telefons ir savienots ar rokassprādzi, Mi Fit iestatījumos ir uzstādīts saņemt notifikācijas no YouTube, bet Mi Band 4 neko nerāda, neskatoties uz to, ka telefonā notifikācijas pienāk.
  1. Programmatūra.

Programmatūra strādā diezgan stabili un labi, tomēr ir dažas nianses.

  • Dažas reizes bija tā, ka tavs soļu dienas mērķis stāv 12000, bet fitness trekeris ieskaitīja sasniegto mērķi jau pēc 9000 soļu, neskatoties uz to, ka iestatījumos nekas netika mainīts. Centos kaut ko mainīt iestatījumos, bet nekas neizdevās. Beigas pēc 5 dienām viss atgriezās pats kā pirms tam.
  • Maz iekšējo ciparnīcu.
  • Nav iespējas mainīt ciparnīcas bez telefona. Uz rokassprādzes var izvēlēties starp 2, kuras nevar mainīt un 1, kas pašreiz ir.
  • (Dusmu iemesls) Iestatījumos aktivizēta funkcija, ka iededzas ekrāns, kad tu pacel rokassprādzi/pagriez rokas locītavu, bet ekrans neiedegas.
  • (Varbūt tā ir arī apratūras kļume) Miega izmērīšana ir diezgan neprecīza. Dažreiz Mi Band 4 uzskata, ka tu ej gulēt 3 stundas pirms reālās gulētiešanas.
  1. GPS.

Visus šos 8 mēnešus, kad izmnatoju šo gadžetu, es diezgan aktivi nodarbojos ar sportu (noskrēju 700+ km un nobraucu ar riteni 400+ km). Tā kā fitness trekerim nav iebūvēts GPS, tad treniņa aktivācija uz rokassprādzes nedos diez ko daudz. Jūs nevarēsiet apskatīties detalizētu statistiku. Vislabak aktivizēt treniņu caur telefonu, jo tad tiks izmantots telefona GPS, nevis Mi Band 4 akselerometrs. Beidzot treniņu caur telefonu būs iespēja apskatīties gan jūsu pulsu, noieto/noskrieto/nobraukto attalumu, vidējo ātrumu, ātrumu, katrā kilometrā utt.
Vēl ir tāda lieta kā “Darbības marķēšana”, kas paplašina fiksēto datu un parasto treniņu veidu daudzumu. Taču tajos bieži pazūd GPS signāls.
Tikai 5 reizes visu 8 mēnešu laikā man bija pazudis GPS signāls treniņa laikā. Treniņa statistikā, kur ir karte varēja redzēt, ka es it kā teleportējos no vienas vietas citā.

  1. Uzlāde.

Atsevišķas pieminēšanas ir vērts Mi Band 4 lādētājs. Jā, izņemt pašu kapsulu no rokassprādzes ir samēra grūti, taču vēlāk tu iemācies izdarīt to ātri un bez grūtībām. Uzlādes ātrums ir viduvējs, aptuveni pusotru stundu. Tas nav tik traki, kad atceries, ka tas dzīvo no vienas uzlādes gandrīz mēnesi.
Bet ir daži bet. Pirmkārt, vads, kas savieno kapsulas uzstādīšanas vietu un USB ir tik plāns, ka to ir bail saplēst. Nopirkt jaunu lādētāju vietējos veikalos nav iespējams. Otrkārt, vads ir ļoti īss. Domāju, ka jums tāpat kā man rozete atrodas nedaudz virs galda virsmas, un šīs atstarpes no virsmas līdz rozetei nepietiks, lai lādētu kapsulu droši. Tā kā vads vienkārši karājas ir liela iespēja, ka tas saplīsīs. Labi, ka man majās ir rozete pie grīdas, kas atvieglo šo situāciju.

  1. Ekrāns.

Šī AMOLED ekrāna krāsu atveidojums ir pārsteidzošs. Vasarā man mazliet pietrūka ekrāna spilgtuma, jo tiešos saules staros bija grūti redzēt, ko tas rāda. Tagad vel saule nav tik spilgta, tapēc problēma nav aktuāla, taču drīzumā saules gaisma būs spilgtāka.
Interesanti, ka pēc 4 mēnešiem uz ekrana parādījās skrāpējumi. Es nesaprotu kā tas varēja notikt, jo rokas sprādze nesaskāras ar kaut ko asu vai kaut ko tadu, kas varētu noskrāpēt ekrānu.

Beigās vēlos pieminēt vēl dažas nelielas nianses:

  • Kopā ar 2 draugiem, vienam ir Apple Watch Series 3, otram Amazfit Bip, mēs salīdzinājām pedometra datus. Vienlaicīgi arī paši skaitījam soļus paši. Apple Watch parādīja visprecīzākos rezultātus;
  • Vēl mēs salīdzinājām pulsometra datus, miera stāvoklī, skrienot un pēc skriešanas. Visas ierīces parāda +/- līdzīgus datus. Taču Apple Watch vismaz nemēra pulsu gaisam, ka to dara Amazfit Bip.
  • Man personīgi, uz locītavas var redzēt ilgas rokassprādzes nēsāšanas sekas. Tajā vietā mana āda palika sausa. Man ir grūti nepārtraukti nesāt Mi Band 4.

Vēlreiz velos pateikt, ka es esmu apmierināts ar šo ierīci. Tā ir mana pirmā viedā nēsājamā ierīce un mani tajā viss apmierina. Esmu gatavs samierināties ar augstāk minētiem trūkumiem par tādu cenu.
Šī raksta mērķis ir informēt un brīdināt lietotājus pirms Mi Band 4 pirkšanas. Augstāk minētās problēmas attiecas uz manu lietošanas pieredzi, nav zināms līdz galam, vai jums būs, kas līdzīgs. Parunājot ar cilvēkiem, kas tāpat kā es izmanto šo rokassprādzi, dzirdēju tādas pašas problēmas/trūkumus.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

4 Responses

    1. Nav tā, kas šis vai kāds cits gadžets mēra slikti, nē, bet Apple Watch mēra gandrīz ideāli. Tie paši manis pieminētie Amazfit Bip un Mi Band 4 rāda, ka nogāju 1000 soļus, bet īstenībā kādus 978. Nav tik liela kļūda. Bet tā visi lētie mēra +/- vienādi.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt