Ap dekādes miju ļoti populāri sāka palikt tā sauktie “pico” projektori. Tie bija paredzēti, kā miniatūras projektori, kuri ir ultra pārnēsājami un ultra ērti. Kādu laiku vairs īsti neviens par tiem nerunā, līdz pagājušā gada vidū Sony Eiropu iepazīstināja ar savu jaunāko kabatas projektoru MP-CD1. Reāli nosaukums neizsaka neko, bet patīkami, ka pats aparāts izteica daudz vairāk, kā tika gaidīts.
Es būšu godīgs, sakot, ka sākumā manas ekspektācijas bija zemas. Mani agrāk ļoti intriģēja doma par pārnēsājamu projektoru, jo kas var būt labāks par filmas baudīšanu mājās uz dīvāna bildei, esot pa visu, sienu? Teju nekas. Tādu televizoru parasts patērētājs nekad nespējs atļauties un, ja arī varētu, tad tā būtu muļķīgākā investīcija uzreiz aiz Bitcoinu pirkšanas. Nu ja ekspektācijas ir tik zemas un cena ir OK (salīdzinot konkurentus, atlasītus pēc tādiem pašiem parametriem), tad jāskatās, kas tur tajā brīnumā ir iekšā. Zemāk ir apskatīti galvenie aspekti, kurus Sony min savā PR bukletā pret to, kā tad tas viss izskatās dzīvē.
Protams, kā jau minēju video, tad izšķirtspēja ir viens no mīnusiem. Bet Sony to ir darījis, lai paceltu spilgtumu no 32 ANSI lumeniem līdz 105, kā rezultātā nācās samazināt izšķirtspēju no 1920X720 (kā tas bija MD-CL1A modelim) uz pieticīgu 854×480. Ir jārēķinās, ka ilgstoša filmu skatīšanās diez vai būs šī projektora galvenais maizes darbs. Bet ja vairāk koncentrējas uz to, kas šī ierīce ir, nevis to, kas šī ierīce nav, tad ir jāsaka, ka trumpji ir pietiekami iespaidīgi.
Dizains – Šī iekārta droši pasē var likt otru vārdu “pārnēšajamais”. Tā tiešām iemieso šo vārdu vistiešākajā tā nozīmē. Tas ir teju tikpat smags, cik iPhone Xs. Un biezuma ziņā ir tikai nepilnas 2 reizes biezāks par šiem lielajiem mūsdienu telefoniem.
Ir iebūvēts paskaļš (priekš šādas ierīces) skaļrunis, kuru gan labāk laikam neizmantot kā primāro. Tas ir mono, un skaņa nebija šīs ierīces prioritāte izveides posmā. Nedaudz dīvaini šķiet, ka nav skaļuma regulācijas poga/rullītis vai kaut kas, bet nu…
HDMI MHL izeja nozīmē, ka pie tā var pieslēgt jebko, kas spēj projecēt bildes. Telefons, konsole, dators, utt. Atsevišķi Sony piedāvā arī bezvadu kabelīti, kurš ļauj minētās ierīces saslēgt bezvadu režīmā un, piemēram, kopēt telefona ekrānu.
Uzstādīšana – Vieglāka par vieglu. Savieno ierīci ar projektoru, ieslēdz un pēc 5 sekundēm sāc skatīties. Viss. Ok, vēl vari pieregulēt fokusu. Teorijā tas spēj projecēt 120 collu platu bildi ~3.5m attālumā. Praksē? Es teiktu, ka ja būs tuvāk, tas par skādi nenāks.
Baterija ir pietiekama, lai vidēji gandrīz 3 stundas darbotos. Pats projektors var tikt izmantots kā papildus baterija, kā arī to var lādēt telefoni, kuriem ir reverse charging.
Lai Jums neliktos, ka viss ir slikti ar attēlu un spilgtumu un skaņu, nevajag no šī aparāta sagaidīt to, kas tas nav. Nekādu Forum Cinemas pieredzi var negaidīt un Dolby Atmos (kā, piemēram, no LG televizoriem) nesagaidīt. Kopumā no 5 zvaigznēm es došu aiz ausīm pievilktas 4.
Tas nav ideāls projektors, pat ne tuvu. Bet tas ir labs LED “pico” projektors. Sony Centra links