Samsung Galaxy Tab S9 Ultra – planšetdators, kas tuvojas portatīvajam datoram

Vairums savu ikdienu nevar iedomāties bez viedtālruņiem un portatīvajiem datoriem, bet planšetdatori šķiet nedaudz aizmirsti. Pagājušajā gadu desmitā, kad viedtālruņiem bija vēl samērā mazi ekrāni, bet portatīvie datori bija salīdzinoši smagi un neērti, lai tos paņemtu kaut kur līdzi, planšetdatori bija zelta vidusceļš, kas piedāvāja mobilitāti un nepieciešamo funkcionalitāti vienā ierīcē. Lai gan šķiet, ka planšetdatoru trends ir nedaudz pieklusis, tos joprojām plaši izmanto radošo nozaru speciālisti. Pavisam nesen Samsung uz apskatu mums atsūtīja Galaxy Tab S9 Ultra, kas ļāva izmēģināt planšetdatora sniegtās priekšrocības ikdienā.

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra dizains

Kā jau liecina nosaukumā esošais vārds Ultra, šis ir lielākais no 3 Galaxy Tab S9 planšetdatoriem. Tas ticis pie iespaidīga 14.6 collu displeja, kas dažkārt šķiet pat nedaudz par lielu. Ikdienā izmantoju 13 collu portatīvo datoru, kas ir viegls un kuru mājas ofisā ērti pievienoju pie monitora, tādēļ lielāka izmēra planšetdators šķiet nedaudz neparocīgs.

Galaxy Tab S9 Ultra ir visai elegants – tam izvēlēta gaumīga grafīta krāsa, noapaļoti stūri un stingrs, kvalitatīvs korpuss.

Ierīcei iespējams pievienot gaumīgu ietvaru ar tastatūru. Lai gan ietvars maksā 160 Eur, tas aizsargās ierīci, nepieciešamības gadījumā ļaus to ērti novietot uz galda un izmantot kā portatīvo datoru. Tastatūras taustiņi ir samērā plāni, taču gana parocīgi, lai uzrakstītu kādu rakstu, e-pastu, vai, lai veiktu vienkāršas ikdienas darbības.

Galaxy Tab S9 Ultra kameras

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra planšetdatoram kameras izvietotas gan priekšpusē, gan aizmugurē. Tāpat kā citiem šīs sērijas modeļiem, aizmugurē izvietotas 2 kameras – 13 MP AF + 8 MP īpaši plata leņķa.

Citiem šīs sērijas modeļiem priekšpusē ir izvēlēta viena 12 MP kamera, bet S9 Ultra pievienota vēl viena 12 MP īpaši plata leņķa kamera, kas noderēs, ja pašportretu vēlēsieties uzņemt kopā ar citiem cilvēkiem.

Aizmugurē esošajām kamerām standartā pieejami 3 dažādi palielinājuma režīmi – 0.5x, 1x un 2x (iestatījumos atrodami arī citi, piemēram, 4x un 8x).

Kamēr priekšā izvietotās kameras strādā, kā jau ierasts, aizmugurējās kameras sagādāja vilšanos. Kameras izvietotas lielās ierīces augšējā stūrī, tādēļ, kad uzņem attēlus, nākas pievērst īpašu uzmanību, ja kādu objektu vēlaties centrā, jo, turot planšeti taisni, tie tiek izvietoti uz vienu sānu. Mainot dažādus pietuvinājumu režīmus, mainās objekta izvietojums attēlā, kas ir visai neparocīgi, ja vēlaties uzņemt identiskus attēlus dažādos pietuvinājumos.

Programmatūra un veiktspēja

Jaudīgākais Galaxy Tab S9 sērijas planšetdators aprīkots ar Android 13.0 operētājsistēmu. Tā kā ikdienā izmantoju Samsung viedtālruni, ierīces iestatīšana bija īpaši viegli – autorizējos savā Google un Samsung kontā un ierīce jau tika pielāgota specifiski man un maniem ieradumiem. Tomēr, ja neizmantojat kādu no šiem kontiem, ierīci iespējams saslēgt arī ar Apple iCloud kontu, lai, piemēram, importētu kontaktpersonu sarakstu. Patīkami, ka sistēma pieejama gan latviešu, gan angļu valodā.

Android ierīču lietotājam viss šķiet ļoti intuitīvs un viegli atrodams. Tomēr, brīžiem, izmantojot ierīci ainavas skatā, tā pārāk atgādina viedtālruni, piemēram, iestatījumi un funkciju pogas nav izvietoti pilnekrānā, bet gan maliņās un nākas tos meklēt. Šķiet, ka iestatījumi būtu pārskatāmāki pa visu ainavas platumu, kas izslēgtu nepieciešamību, meklējot kādu no tiem, tos tīt uz leju.

Ierīce aprīkota ar Qualcomm Snapdragon® 8 Gen 2 procesoru un tiek piedāvāta ar dažādiem atmiņas apjomiem – 12 GB+256 GB vai 12 GB+512 GB.

Geekbench CPU Benchmark testā iegūtie rezultāti planšetdatoru kategorijā ir samērā augsti. Tomēr pirmo vietu šobrīd planšetdatoru tirgū sasnieguši tie Apple planšetdatori, kas kopš 2021. gada izlaisti ar M1 un M2 procesoriem.

Ja lūkojaties pēc īpaši jaudīga Android planšetdatora, tad Galaxy Tab S9 sērijas planšetdatori vairumā veiktspējas testu, ir līderi.

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra ikdienas lietošana

Testa ietvaros neizdevās izlādēt ierīces akumulatoru, taču 11 200 mAh akumulators liecina, ka pie aktīvas lietošanas, tas pēc pilnas uzlādes darbotos vismaz 2 dienas. Patīkami, ka uzlādes risinājumam tiek izmantots ierastais USB-c kabelis, kas nu jau atrodams ikvienā mājā.

Planšetdators ir gana liels, lai, kad esat ceļā, varētu baudīt dažādas filmas vai lasīt grāmatas. Tā izmērs šķiet nedaudz par lielu, lai to iemestu līdzi kādā mazākā izmēra somā vai, piemēram, ērti uzņemtu bildes. Tomēr, ja ierīces izmērs šķiet par lielu, Galaxy Tab S9+ modelis piedāvā 12.4 collu lielu ekrānu, bet Galaxy Tab S9 – 11 collu lielu ekrānu.

Galaxy Tab S9 Ultra ticis pie koša un acīm baudāma ekrāna, tomēr tas ir visai spīdīgs un redzami atspīdumi, kas piemēram, atrodoties tuvāk logam vai ārā, nedaudz traucē saskatīt uz ekrāna esošās detaļas. Par skaņas kvalitāti biju nedaudz pārsteigts – tā ir pietiekama un visai augstā līmenī, taču lielākoties planšetdatoru izmantoju vidēs, kur to vēlējos savienot ar austiņām, lai lieki nepievērstu apkārtējo uzmanību.

Planšetdatoru izmantoju ar tastatūru un brīžiem šķita mulsinoši saprast, kā izmantot taustiņu funkcionalitāti. Tastatūras F taustiņu rindā pieejamas dažādas funkcijas, kas bieži atrodamas portatīvo datoru tastatūrās – ekrāna spilgtuma regulēšana, skaņas regulēšana, taču, piemēram, skatoties YouTube video skaņu neizdevās noregulēt ar F taustiņiem. Šādā situācijā būtu patīkami, ja tiktu pievienots paziņojums, lai saprastu, ko daru nepareizi, vai kādas funkcijas nepieciešams pielāgot, lai pilnvērtīgi izmantotu tastatūras funkcionalitāti.

Tastatūra piedāvā iespēju ieslēgt apgaismojumu, kas ir patīkami, ja atrodaties tumšākā vidē. Taustiņus un skārienjutīgās pogas spiest ir ļoti patīkami, tiem ir neliels klikšķis, kas dod responsivitātes sajūtu.

Līdzīgi kā vairumam Android viedtālruņu, ierīces sānā izvietotas 3 pogas, kas ļauj regulēt skaņu, ieslēgt / izslēgt ierīci, aizbloķēt / atbloķēt ekrānu vai uzņemt ekrānuzņēmumus.

Ja nu kādreiz paliek garlaicīgi, planšetdators ar 120 Hz displeja atsvaidzes intensitāti lieliski noder arī dažādām mobilajām spēlēm. Tomēr, ja vēlme padarīt kaut ko radošāku, kopā ar S Pen jeb zīmēšanai paredzēto irbuli, tas lieliski noderēs arī kādam grafiskajam darbam vai vienkāršiem ikdienas pierakstiem.

Tehniskā specifikācija

Displejs14,6 collas, Dynamic AMOLED 2X (60~120Hz)
OperētājsistēmaAndroid 13.0
Izmērs208,6 x 326,4 x 5,5 mm
Svars732 g (Wi-Fi) / 737 g (5G)
KameraAizmugurējā: 13 MP AF + 8 MP īpaši plata leņķa
Priekšējā: 12 MP + 12 MP īpaši plata leņķa
ProcesorsQualcomm Snapdragon® 8 Gen 2
Akumulators11 200 mAh
Atmiņa un ietilpība12 GB+256 GB
12 GB+512 GB
microSD līdz 1TB
Savienojamība5G, LTE,Wi-Fi 6E, Wi-Fi Direct Bluetooth® v 5.3
KrāsaBēša, grafīta
SkaņaQuad Stereo skaļruņi ar AKG, Dolby Atmos® skaņu
DrošībaSamsung Knox
Biometriskā autentifikācijaPirksta nospiedums uz displeja (FOD)
KomplektācijaS Pen un USB Type-C vads

Kopsavilkums

Ja mājās ir izvietots gana jaudīgs stacionārais dators un nepieciešama ierīce, ko paņemt līdzi, planšetdators var būt lielisks risinājums. Tas ir samērā viegls, mobils un vienlaicīgi gana funkcionāls.

Patika:

  • Dzidrais, krāsainais ekrāns;
  • Ērta savienojamība ar citām Samsung ierīcēm un kontiem;
  • Ātra darbība, bez liekas aizķeršanās.

Varētu būt labāk:

  • Kameru izvietojums;
  • Izmēra dēļ platšetdators ir visai neparocīgs.

Latvijas interneta veikalos atšķirībā no atmiņas apjoma un komplektācijas, ierīci var iegādāties cenu diapazonā no 1100 līdz 1700 Eur, bet Samsung oficiālajā mājaslapā tā šobrīd pieejama no 1360 līdz 1510 Eur.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt