Windows Surface Laptop 7 apskats

Mūsdienu tirgus ir visai piesātināts ar dažādām ierīcēm, kas gadu gadiem jau cīnās par labāko veiktspēju, modernākajiem dizainiem, plānāko, vieglāko korpusu un nu jau arī par mākslīgā intelekta gudrumu un funkcijām. Pavisam nesen uz apskatu saņēmām Windows Surface Laptop 7 portatīvo datoru, kas samērā līdzinās Surface Pro 11 planšetdatoram.

Dizains un ekrāns

Teikšu godīgi – ar Microsoft iekārtām neesmu tuvu pazīstams. Tā kā liela priekšstata par tām nav un apkārtējie ikdienā tās neizmanto, ir visai interesanti tās atpakot. Sākot jau no dizaina, viss šķiet nedaudz neierasts. Iekārtas ir glaunas un dažkārt ir patīkami atšķirties. Uz apskatu saņemtais dators ir tumši pelēkā, varētu pat teikt, ka grafīta krāsā. Tā aizmugurē redzams Microsoft logo, kurā var saskatīt atpulgus.

7 paaudzes Microsoft laptops šķiet visai viegls un mazs.15 collu izmēra iekārta sver 1.66 kg. Nav vieglākais laptops, tomēr kvalitatīvais alumīnija korpuss šo izvēli līdzsvaro. Latvijā dators pieejams platīna un matētā melnā krāsā, tomēr tiem, kam patīk krāsas, pieminēšu, ka 13.8″ versiju citās valstīs iespējams atrast arī nedaudz krāsainākās versijās.

Ja runājam par portatīvā datora matēto dizainu – tas ir elegants, tomēr izpelnās manu kritiku, jo jau pēc 10 minūtēm it visur – uz korpusa, ekrāna, skārienpaliktņa un taustiņiem ir manāmi pirkstu nospiedumi. Lai arī cik rūpīgs būtu lietotājs, esmu 100% pārliecināts, ka šo problēmu pamanīs visi, tādēļ datorsoma jāpapildina ar mikrošķiedu lupatiņu.

Datoru varēsiet ērti pārvaldīt ar skārienekrānu, kas ir patīkams un ērts bonuss. Vizuāli šķiet, ka šim datoram ir nedaudz lielākas rāmja malas kā ierasts, tomēr modernu izskatu piešķir paša displeja noapaļotie stūri.

Ekrāna parametri

CollasPieejamas 2 versijas – 13.8 vai 15
Malu attiecība3:2
Izšķirtspēja2304 x 1536 (201 PPI)
Skārienekrāns
Atsvaidzes intensitāte120 Hz

Ekrāns ir gana spilgts dažādos apgaismojumos, tomēr brīvā dabā vai tuvāk logam tajā būs redzami atspīdumi.

Windows Surface Laptop 7 un Surface Pro 11 planšetdators

Uz apskatu saņemtais jaunais Windows Surface Laptop 7 ir teju tāds pats kā nesen apskatītais Surface Pro 11 planšetdators, lielākā dzelžu atšķirība ir procesoriem – dators ticis pie 12 kodoliem, bet planšetdators -pie 10. Jāpiemin, ka abas iekārtas ir pieejamas ar dažādiem procesoriem – gan 10, gan 12 kodolu.

Papildus 2 kodoli Geekbench veikstpējas testos portatīvajam datoram, protams, piešķīra nedaudz ausgtāku vērtējumu, taču ikdienas lietotājs bez augstām prasībām visticamāk šo starpību pat neievērotu. Rezultāti šāda izmēra ierīcēm ir augsti, kas nozīmē, ka lietotnēs, kurām ir ARM atbalsts, iekārtas varēs paspīdēt ar savu veiktspēju.

Testa laikā lielas atšķirības starp abām ierīcēm nemanīju. Ja Surface Pro 11 veiktajā apskatā minēju, ka planšetdators spēlēs ar augstākiem iestatījumiem tomēr nedaudz aizķērās, tad dators ar World of Tanks spēli tika galā labāk. Iespējams, pateicoties 2 kodoliem, bet iespējams pateicoties dzesēšanas sistēmai, kas šķita, ka datoru tomēr spēja atdzesēt par kripatiņu ātrāk. Patīkami, ka dzesēšanas laikā abas ierīces ir diezgan klusas. Visticamāk, ka šādas iekārtas neiegādāsieties, lai spēlētu spēles, tomēr ir patīkami, ja pa retam kādu var arī izspēlēt. Lai gan dažas spēles uz šīm iekārtām varēs pabaudīt, jāņem vērā, ka daudzām spēlēm nav ARM atbalsta un tās var nestrādāt.

Ja nezināt, kuru iekārtu izvēlēties – viss atkarīgs no katra individuālajām vēlmēm un vajadzībām. Planšetdators būs nedaudz mobilāks, tomēr dārgāks, jo pilvērtīgai tā lietošanai to vajadzēs papildināt ar irbuli un tastatūru, kas nešķita tās labākās kvalitātes ilgākai rakstīšanai. Turpretī dators būs nedaudz smagāks, lētāks, bet ar ērtu tastatūtu un lielisku skārienpalikti.

Ikdienas lietošana

Dators ir gana plāns un viegls, lai to ērti ieliktu somā, tādēļ būs piemērots arī tiem, kas ikdienā daudz pārvietojas. Papildus priekšrocība būs tā akumulators, kas sola darbību līdz 22 stundām, tomēr ikdienas lietošanā, darot dažādus darbus, tas būs tuvāk 8 – 10 stundām.

Uzlādes risinājums ir tāds pats, kā nesem apskatītajam Microsoft Surface Pro 11th planšetdatoram, kas ir ērts, tomēr priekšroku dotu USB-C. Ja visām ierīcēm izmantojat USB-C un nevēlaties lieki nēsāt līdzi citus lādētājus, ierīci var uzlādēt arī ar kreisajā pusē atrodamajām pieslēgvietām, tomēr jāņem vērā, ka šis lādētājs būs jāmeklē pašam.

Kopumā datoram ir 3 porti, audio pieslēgvieta, karšu lasītājs un specifiskā uzlādes risinājuma ports. No 3 portiem viens ir USB-A, bet divi pārējie USB-C. Diemžēl HDMI ports nav pievienots, kas nozīmē, ka, lai pieslēgtu dažus monitorus, būs jāmeklē pārveidotājs. Ja šo datoru izmantotu ikdienā, izvēlētos to papildināt ar kādu dokstacijas tipa pārveidotāju, tomēr, tas nozīmē, ka dodoties ārpus mājas uz kādu prezentāciju, vienmēr jaatceras paņemt līdzi vēl viens vads.

Rakstīšana ir ērta – tastatūras izvietojums ir parocīgs, atstātas gana daudz malas, kur balstīt delnas, kā arī pirksti pa taustiņiem neslīd, visai ātri izdevās pierast pie jaunas ierīces tastatūras. Ikdienā reti izmantoju portatīvā datora skārienpaliktni, arī dodoties ceļā somā iemetu nelielu datorpeli. Jaatzīst, ka Surface Laptop 7 testa laikā pieķēru sevi vairāk izmantojot skārienpalikti nekā peli. Patīkams skārienpaliktņa pluss ir klikšķis, kad to piespied, kas imitē peles taustiņa nospiešanas sajūtu. Jā, jā, šāda funkcija ir vairumam mūsdienu portatīvo datoru, tomēr šim tā šķita kvalitatīvāka un ērtāka.

Tehniskā specifikācija

13.8” versija15” versija
Svars1.34 kg1.66 kg
Izmēri301 x 220 x 17.5 mm329 x 239 x 18.29 mm
OperētājsistēmaWindows 11 HomeWindows 11 Home
ProcesorsSnapdragon® X Plus (10 Core)
Snapdragon® X Elite (12 Core)
Snapdragon® X Elite (12 Core)
VideokarteQualcomm® Adreno™ GPUQualcomm® Adreno™ GPU
Neirālais procesorsQualcomm® Hexagon™Qualcomm® Hexagon™
Atmiņa, RAM256GB, 16GB RAM
512GB, 16GB
512GB, 16GB
1TB, 32GB RAM
Akumulators54 Wh66 Wh
Kamera1080p Full HD1080p Full HD

Kopsavilkums

Patika:

  • Akumulatora darbības laiks ar vienu uzlādi;
  • Elegantais, minimālistiskais dizains;
  • Dažādas datora versijas ar dažādu jaudu procesoriem, RAM un atmiņas apjomiem par dāžādām cenām.

Varētu būt labāk:

  • Pieslēgvietu daudzums un dažādība.
  • Surface Dock oriģinālā iekārta (lai papildinātu pieslēgvietu skaitu) ir visai dārga – sākot no 180 Eur;
  • Izmantoto materiālu pārklājums – VISUR paliek pirkstu nospiedumi.

Ja lūkojaties pēc veiktspējīga un moderna portatīvā datora, Windows Surface Laptop 7 šobrīd ir lielisks konkurents. Īpaši novērtēju tā eleganto dizainu, ērto tastatūru un intuitīvo skārienpaliktni, kas ļāva iztikt bez papildus peles. Šobrīd datoru, atšķirībā no izvēlētās komplektācijas, Latvijas interneta veikalos iespējams iegādāties sākot no 1300 Eur.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt