Preses relīzes

Ar ko atšķiras OLED televizori no Q-LED televizoriem?

Lielākoties mums vajadzīgo informāciju meklējam tīmeklī, jo tas neprasa daudz laika un pūļu. Arī izvēloties elektroniskās ierīces, piemēram, televizoru, nepieciešamo informāciju par to tehnoloģijām iegūstam ar tīmekļa starpniecību.

Situācijās, kad mēs paši neiedziļināmies niansēs, var rasties maldīgi priekšstati. Tas var tikt pamatots ar to, ka informāciju smeļamies tādās tīmekļa vietnēs, kuras nesniedz visaptverošu informāciju par produktu.

Viens no pēdējā laika spilgtākajiem piemēriem televizoru tehnoloģiju segmentā ir Q-LED un OLED nosaukumu līdzība. Tehnoloģijas, kas ir krasi atšķirīgas, tiek sajauktas un to salīdzināšana aizēno galvenās OLED TV priekšrocības. Lai uzskatāmi izskaidrotu šo abu tehnoloģiju atšķirības, ir apkopotas galvenās to priekšrocības.
 
OLED televizoru tehnoloģijas pamatā ir organiskas gaismas diodes, pateicoties kurām televizoram nav nepieciešams fona apgaismojums. Šī jaunās paaudzes tehnoloģija rada iespēju veidot jaunus televizoru dizainus, piemēram, īpaši plānu ekrānu, kā biezums ir pielīdzināms tapetei, vai sarullējamu televizora ekrānu. OLED tehnoloģija būtiski uzlabo arī attēla kvalitāti vēl nebijušā līmenī.

Savukārt Q-LED televizoru tehnoloģijas pamatā ir LCD LED ekrāns, kuram ir nepieciešams fona apgaismojums, lai varētu parādīt attēlu.
 

Melnās krāsas atspoguļojums

Tā kā OLED televizoriem nav nepieciešams fona apgaismojums, katrs pikselis ir pats par sevi – pēc nepieciešamības tiek ieslēgts vai izslēgts. Tādā veidā tiek panākta ideāla melnā krāsa, ar kuru diemžēl nevar lepoties Q-LED tehnoloģija, jo, kā visiem LCD LED televizoriem, tiem ir nepieciešams fona apgaismojums.

Ekrāna kontrasts

Q-LED televizoru sortiments ir gana plašs un katram modelim attēla kvalitāte var būtiski atšķirties. Labākajiem šīs tehnoloģijas televizoriem ir fona apgaismojums, kas tiek iedalīts daudzos blokos, kuri pēc nepieciešamības ieslēdzas.

Tomēr OLED televizoriem ir vairākas priekšrocības, būtiskākā – tiem nav nepieciešamības pēc fona
apgaismojuma, kā arī katrs pikselis var attēlot krāsu pēc nepieciešamības, tādējādi attēla kontrasts ir labāks OLED televizoros.

Ekrāna spilgtums

Q-LED televizoru spilgtums ir labāks salīdzinājumā ar OLED televizoriem, patiecoties papildus gaismas avotam no fona. Ekrāna spilgtums ir svarīgs kritērijs, taču tas ir jāizvērtē arī kontekstā ar melnās krāsas atspoguļojuma kvalitāti un ekrāna kontrastu.

Ekrāna izšķirtspēja, video apstrāde un citi attēla kvalitātes faktori Ekrāna izšķirtspēja un video apstrāde – šie kvalitātes rādītāji nav tieši atkarīgi no Q-LED vai OLED tehnoloģijām, bet vairāk no video apstrādes procesora vai paneļa izšķirtspējas. Kā, piemēram, šobrīd var iegādāties 4K vai 8K izšķirtspējas ekrānu gan OLED, gan Q-LED televizoros. Abas tehnoloģijas var sniegt līdzvērtīgu uzlabotu attēla kvalitāti un citus uzlabojumus.

Ekrāna skatīšanās leņķis

OLED tehnoloģija sniedz labāku skatīšanās leņķi jeb iespēju baudīt kvalitatīvu attēlu no dažādiem skatu punktiem. Jāatzīst, ka Q-LED un LED televizoros bieži ir iestrādātas papildus tehnoloģijas, kas uzlabo skatīšanās leņķi, bet šie uzlabojumi nevar panākt ideāli vienmērīgu fona apgaismojumu visā ekrānā, salīdzinot ar OLED TV, un tajā brīdī attēla krāsas var mainīties atkarībā no skatīšanās leņķa.
 
Būtībā, apkopojot galvenās Q-LED un OLED tehnoloģiju priekšrocības un trūkumus, varam secināt, ka OLED TV kopumā var sniegt labāku attēla baudījumu. Izvēloties OLED TV, iegūsi modernāko televizora tehnoloģiju un labāko attēla kvalitāti vienlaikus.

 1. Pffft, kas tas par rakstu, ja nav ne vārda par 2 OLED TV lielākajiem trūkumiem, kuri LCD un arī šos QLED ekrānus neskar. Raksts tikai slavē OLED lai nezinīši skrietu izmest lielu naudu par ekrānu, kuram ir savi būtiski trūkumi.

  1) OLED pikseļu nolietošanās, kas izraisa tā saucamos burn-in(burn-out, ja pareizi saka), jo vairāk pikselis tiek lietots un jo augstāks apgaismojums, jo ātrāk diodes matērija izdeg. Visātrāk var pamanīt krāsu degradāciju vietās, kur ir ziņu baneri, TV kanālu logo, vai statiski datorspēļu elementi. Pēcāk jau arī viss ekrāns paliks dzeltenīgāks. Ilgāk par 2 gadiem OLED televizors nebūs lietojams, dažam pat ātrāk, atkarīgs no lietojuma, visu dienu atstāt ieslēgtu vispār nevar, kas ir veids, kā daudzi cilvēki lieto TV kamēr pa māju darbojas, tīra, ēst gatavo, vienalga.
  2) PWM apgaismojuma maiņas tehnoloģija, kas ekrāna gaišumu maina nevis samazinot voltāžu, bet augstā, ar aci nepamanāmā frekvencē izslēdz un ieslēdz pikseļus. Tas visus gan neietekmēs, bet daudziem izraisīs acu nogurumu un migrēnas. Pagaidām OLED paneļi ir pārāk švaki lai varētu nopietni izmantot voltāžas maiņu apgaismojuma regulēšanai – zūd krāsu precizitāte. Visticamāk, ka mēs ātrāk redzēsim MicroLED paneļus kā “DC Dimming” OLED TV paneļos.

  Tagad piekasīšos pie tā, ka nav absolūti neviena vārda par to, kas ir QLED panelis, par to kāda atšķirība tur ir no parasta LED LCD TV, par to kāds filtrs tur ir ielikts priekšā LED apgaismojumam, kas balto LED gaismu pārveido trīs RGB krāsās, lai panāktu precīzāku krāsu attainojumu. Nezinu gan cik labi tas strādā jo neesmu iedziļinājies un dzīvē salīdzinājis.

  Īsi sakot šis raksts absolūti neiederas tehnoloģiju portālā.

 2. Vissmieklīgāk ir lasīt raksta sākumā šo tekstu:

  “Situācijās, kad mēs paši neiedziļināmies niansēs, var rasties maldīgi priekšstati. Tas var tikt pamatots ar to, ka informāciju smeļamies tādās tīmekļa vietnēs, kuras nesniedz visaptverošu informāciju par produktu.”

  Paradoksāli, ka šī rindkopa perfekti apraksta šo tukšo rakstu kurš rada maldīgus priekšstatus un nesniedz gandrīz nekādu informāciju par šīm tehnoloģijām. 😀

Atbildēt

Līdzīgi raksti