Reklāmraksts

Ar ko Sony PlayStation 5 atšķiras no Sony PlayStation 4?

Videospēles ieņem nozīmīgu lomu daudzu cilvēku dzīvē, neatkarīgi no dzimuma un nodarbošanās veida. Nav jau brīnums, – mūsdienu spēles kļuvušas par pilnvērtīgu mākslas veidu! Taču katrs spēlētājs zina, ka kvalitatīvai spēlēšanai nepieciešama laba konsole! Viena no tām ir japāņu ražojums Sony PlayStation – pasaulē atpazīstamākā spēļu iekārta. Ilgu laiku par tās labāko versiju uzskatīja PlayStation 4 (PS4) – ar lielu jaudu, teicamu grafiku, milzīgu spēļu izvēli ar aizraujošiem un niansēti pārdomātiem scenārijiem. Taču kopš 2020. gada beigām videospēļu fanus vilina jaunākā konsoles versija – Sony PlayStation 5. Cena vecākai un jaunākai iekārtai ievērojami atšķiras, kas likumsakarīgi izsauc jautājumus: ar ko tās atšķiras un vai ir vērts ieguldīt jauninājumā? Lai atvieglotu Jums izvēli, apskatīsim būtiskākos aspektus, ar ko PlayStation 5 pārspēj savu priekšteci! 

Augstāka veiktspēja

Jauda jeb veiktspēja vienmēr ir pirmais novērtējamais aspekts spēļu konsolēm. Un tā ir atkarīga no centrālā procesora. Tieši procesors nosaka, cik veikli darbosies iekārta, cik ātri palaidīs programmas, ļaus pārslēgties to starpā un vai vispār būs spējīga palaist jaunākās spēļu versijas. Gan ceturtajam, gan piektajam PlayStation ir astoņu kodolu procesors, taču uz atšķirīgas arhitektūras bāzes. PS4 tā ir Jaguar, kura pēc speciālistu viedokļa veiktspējas ziņā ievērojami atpaliek no Intel. Šī iemesla dēļ ražotāji ir būtiski pilnveidojuši PS5, kuram jau ir Zen 2 arhitektūra. Turklāt ar ievērojami augstāku takts frekvenci – līdz 3,5 GHz (PS4 – 1,6 GHz). Kopumā tas padara jaunāko konsoli 4-6 reizes veiktspējīgāku, salīdzinot ar PS4. Varēsiet ne vien palaist spēles 4K izšķirtspējā, bet arī noturēt frekvenci 120 Hz, kā arī vienlaikus apstrādāt lielāku datu apjomu.

Vizualizācijas, skaņas un pārvaldes uzlabojumi

Reālistiska vizualizācija, atbilstošs skanējums, viegla pārvalde – tas, ko katrs aizrautīgs spēlētājs sagaida no spēļu konsoles. Ražotāji veltījuši lielu uzmanību šo parametru pilnveidošanai, un panāca ievērojamus rezultātus!

Par PS4 konsoles vizualizāciju atbild AMD Polaris grafiskā karte ar frekvenci 911 MHz. Lielākai daļai spēļu ar to arī pietiek, taču mūsdienu tehnoloģijas netiks atbalstītas, piemēram, staru izsekošana reālistiskākai ēnu, dabiskā apgaismojuma u.c. efektu atveidei. PS5 ir absolūti jauna grafiskā karte AMD Radeon, kas atbalsta RDNA 2 tehnoloģiju. Tas uzlabo iekārtas grafisko veiktspēju 7-8 reizes un izpaužas kā būtisks vizuālo efektu un objektu detalizācijas progress (padarot tos reālistiskākus), augstāks kadru nomaiņas ātrums, labāka izšķirtspēja dažādos spēlēšanas apstākļos.

Arī skaņai ir liela loma pilnīgākai iesaistei spēļu procesā. Ražotājs ir integrējis jaunajā konsolē Tempest tehnoloģiju, kas atbild par 3D audio atspoguļojumu. Tehnoloģija ļauj „lokalizēt” konkrētā objekta skaņu virtuālajā vidē, kas padara uztveri reālistiskāku. Iekārtā ir integrēti arī dažādi skanējuma profili, – var izvēlēties savai dzirdei tīkamāko variantu. Runājot par skanējumu, nevar nepieminēt arī daudz klusāku pašas konsoles darbību. Pat jaunākās un prasīgākās spēles iekārta palaidīs ļoti klusi.

PS4 spēļu pārvaldei ražotājs piedāvāja DualShock kontrolieri. Lietotāji augsti novērtēja tā teicami funkcionējošo vibrāciju, komfortablu spēļu personāžu pārvaldi, kalibrēšanas opciju. PS5 ir jaunākās paaudzes kontrolieris DualSense, kurš kļuva vēl labāks! Galvenā priekšrocība – trigeri L2 un R2, kuri spēj adaptēt pieskāriena spēku konkrētai situācijai. Daudzās spēlēs tas padarīs pārvaldi ievērojami efektīvāku. Jāpiebilst, ka pie PS5 var pieslēgt arī DualShock 4 kontrolieri. Tiesa, tas nedarbosies ar jaunās paaudzes spēlēm, kuras izlaistas speciāli PS5.

Plašākas izklaides iespējas

Vecākas paaudzes spēļu atbalsta trūkums bija PS4 konsoles neapšaubāms mīnuss. Jaunās paaudzes PS5 iekārtā tas ir novērsts, – varēsiet palaist uz tās lielāko daļu PS4 spēļu. Turklāt uzsākot lietošanu, PS Plus lietotājiem būs pieejamas 18 PlayStation 4 lielākās spēles. Svarīgi, ka PS5 atbalsta spēļu palaišanu 4K izšķirtspējā ar ātrumu 120 FPS. Domājot par nākotnes perspektīvām, ražotājs pievienojis arī savietojamību ar 8K formāta televizoriem. Un, ja ar laiku sāks aptrūkties 1 TB atmiņas (ar katru gadu spēles paliek „apjomīgākas”), varēsiet pievienot PlayStation 5 vēl vienu datu uzglabāšanas iekārtu – SDD.

Vizuāli PS5 konsole būtiski neatšķiras no sava priekšteča, vien izskatās nedaudz futūristiskāk un aprīkota ar efektīgu zilu apgaismojumu. Taču pēc tehniskajiem raksturojumiem tā tiešām ir jaunākas paaudzes iekārta. Sony inženieri ir būtiski pilnveidojuši to. Nevar noliegt, ka arī PS4 joprojām ir populāra un veiktspējīga izvēle. Tādēļ gala lēmums ir atkarīgs no Jūsu personīgajām preferencēm. Ja esat jaunāko tehnoloģiju piekritējs, – PS5 jābūt Jūsu īpašumā! Iegādāties to izdevīgāk Jūs varat interneta veikalā 220.lv. Tepat varēsiet piemeklēt arī citus nepieciešamos komponentus aizraujošiem spēļu vakariem – kontrolierus, kameras, virtuālās realitātes brilles un, protams, arī populārākās un jaunākās PlayStation spēles!

Līdzīgi raksti