Apskati Jaunumi

ASUS Vivobook 13 Slate apskats

ASUS Vivabook 13 Slate (T3300) ir 2in1 klēpjdators / planšetdators, kā man to gribētos dēvēt, bet ASUS šo klēpjdatoru dēvē kā datoru un OLED televizoru. Par TV man personīgi gan T3300 negribētos saukt, tā displeja izmēra dēļ, bet izņēmuma gadījumos, dodoties tālākos izbraucienos vai atpūtā, pateicoties klēpjdatora OLED displejam, to varētu izmantot arī kādas filmas baudīšanai.

ASUS Vivabook 13 Slate ir šobrīd pasaulē pirmais 13,3 collu ar OLED displeju aprīkots noņemams Windows klēpjdators. Displeju var atvienot no tastatūras un ērti izmantot kā planšetdatoru.

Vivabook 13 Slate nav plašas konfigurācijas iespējas. Klēpjdatorus darbina Windows 11 un tie ir aprīkoti ar Intel Pentium Silver N6000 procesoru, Intel UHD grafiku, operatīvā atmiņa maksimāli pieejama 8GB un ir variācija ar 4GB. Atmiņas iespējas ir 128 GB vai 256 GB SSD.

Mums atsūtītā testa ierīce ir aprīkota ar 8GB operatīvo atmiņu un 256GB SSD atmiņu.

Dizains

Vivabook 13 Slate ir pieejams tikai melnā krāsā. Vizuāli kā jau planšetdators, tas īpaši neatšķiras no citiem. Uzbūves ziņā viss ir kvalitatīvi nostrādāts. Tas ir kompakts un tikai 8mm biezs un ļoti viegls – 0,78kg. Displeju sargā Corning Gorilla Glass ar pret pirkstu nospieduma pārklājumu. Aizmugurējai ierīces pamatnei, kā arī magnētiskajai pamatnei, ko piestiprina ierīcei, gan patīk atstāt pirkstu nospiedumus. Pievienojamā tastatūra arī ir stingra un no patīkama materiāla, kā arī neslīdoša uz galda virsmas un pat stikla. Tastatūras izvietojums likās labs un uz tās bija ērti rakstīt, jo taustiņi ir pietiekoši lieli. Skārienpaliktnis ir liels un ērts lietošanai. Aizmugurē ir 13 MP kamera, bet priekšā virs ekrāna novietota 5 MP kamera. Kamerām nav IR atbalsta sejas atpazīšanai un autentifikācijai.

Portu iespējas šeit nekādas dižās nav, jo ierīce tomēr vairāk būs kā planšetdators un, iespējams, šādai ierīcei tas ir pietiekami (kaut gan 1 USB ports varētu būt visai noderīgs). Kreisajā pusē būs pieejama audio ligzda, divi USB-C 3.2 Gen 2 porti un MicroSD karšu lasītājs. Korpusa augšpusē labajā pusē ir ieslēgšanas poga. Poga darbojas arī ar pirkstu nospiedumu. Labajā korpusa malā ir skaļuma regulācijas poga. Korpusa apakšā novietots magnētisks savienotājs, kas displeju savieno ar tastatūru. Arī aizmugures statīvs darbojas uz spēcīga magnēta, kad to pievieno korpusa aizmugures daļai. Pats statīvs likās stingrs un izturīgs.

 

Tehniskā specifikācija

Procesors – Intel® Pentium® Silver N6000 Procesors 1.1 GHz (4M Cache, līdz 3.3 GHz, 4 kodoli);
RAM – 8GB LPDDR4X;
Videokarte – Intel UHD Graphics;
Operētājsistēma – Windows 11 Home;
Displejs – 13.3 collu, FHD (1920 x 1080) OLED displejs, 16:9 malu attiecība, 0,2 ms reakcijas laiks, 550 nitu maksimālais spilgtums, 100% DCI-P3 krāsu gamma, VESA sertificēts, PANTONE apstiprināts, par 70% mazāk kaitīgas zilās gaismas, SGS Eye Care, skārienekrāns. Ekrāna un korpusa attiecība: 83 %;
Atmiņa – 256GB M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD;
Svars – 0.78 kg;
Izmērs – 309 x 190 x 079 mm;
Pieslēgvietas – 2x USB 3.2 Gen 2 Type-C support display / power delivery, 1x 3.5 mm audio ports, Micro SD karšu lasītājs;
Papildus – Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.2, mīkstā tastatūra, divas kameras – 13MP un 5MP;
Akumulators – 50WHrs;
Krāsa – melna;
Cena – prognozējama ap 799 Eur .

Displejs

13,3 collu OLED panelis nodrošina FHD izšķirtspēju (1920 x 1080 pikseļi), displejam ir 16:9 malu attiecība. Displejs nodrošina 550 nitu maksimālo spilgtumu. Tas ir VESA sertificēts, Pantone Validated, kā arī atbalsta 100% no DCI-P3 krāsu gammas. Displejs par 70% samazina kaitīgās zilās gaismas daudzumu. Ekrāna un korpusa attiecība ir 83%. Man personīgi ekrāns likās patīkams.

Veiktspēja

Passmark

UserBenchmark

CineBench R20

CrystalDiskMark

Galerija

Vērtējums

Patika 

  • Spilgts OLED displejs
  • Akumulatora darbības laiks un ātra uzlāde
  • Uzbūves kvalitāte
  • Apmierinoša tastatūra

Varēja būt labāk 

  • Procesora veiktspēja ir diezgan zema
  • Portu aprīkojumā prasītos arī 1 USB ports

Secinājumi

Ja sākumā minēju, ka ASUS Vivabook 13 Slate ir kā klēpjdators un planšetdators divi vienā, pēc ierīces testiem to gan gribētos definēt tikai kā planšetdatoru. Jā, tam var pievienot tastatūru un tas līdzinās klēpjdatoram, bet kopumā tas nebūs tik jaudīgs, kā pienācīgs klēpjdators. Veiktspēja ir diezgan vāja pat ar 8GB operatīvo atmiņu. Ja ir vēlme iegādāties šādu ierīci, 4GB versija visticamāk šķitīs par vāju. Ja nepieciešams veikt kādas piezīmes vai interneta pārlūkošanu, ierīce darbosies pietiekoši labi. Patīkams likās spilgtais OLED displejs. Arī pievienojamā tastatūra bija ērta lietošanai. Komplektācijā iekļauts arī ASUS 2.0 irbulis.

Pēc ASUS datiem 50Wh akumulators ierīci darbina aptuveni 9,5 stundas. Pateicoties tā ātrajai uzlādei, līdz 60% to var uzlādēt aptuveni 40 minūtēs, kas ir labs rādītājs.

Kā divi vienā – klēpjdators un planšetdators ar OLED ekrānu par aptuveni 799 Eur izklausās diezgan pievilcīgs piedāvājums. Bet pirms ierīces iegādes, ir vērts izvērtēt dažādus aspektus. Kā liels mīnus – būs jāsamierinās ar ne īpaši labu veiktspēju, ja nodoms ierīci būs izmantot vairāk kā klēpjdatoru. Kompaktuma ziņā ASUS Vivabook 13 Slate gan ir ļoti ērts un viegls pat ar savienotu tastatūru, aizverot ierīci tā pat vairāk līdzinās nelielai grāmatai, kuru var ērti ielikt somā un paņemt līdzi jebkur. Ierīcei arī ir salīdzinoši labas kameras, lai, atrodoties ceļojumā vai darba gaitās, ar to varētu uzņemt kādu foto.

Atbildēt

Līdzīgi raksti