Domāju, ka nevienam nav šaubu par to, ka ASUS ražo jaudīgus, kvalitatīvus spēļu klēpjdatorus, kompaktus un jaudīgus biznesa un ikdienas lietošanai paredzētus klēpjdatorus. ASUS ZenBook Duo ir kaut kas pārsteidzoši jauns un neparasts klēpjdatoru saimē.
ASUS ZenBook Duo UX481F ir klēpjdators ar diviem displejiem. Jā, Jūs nepārlasījāt – divi displeji klēpjdatorā. Iepriekš no ASUS uz apskatu saņēmām ZenBook UX434F, kam skārienpaliktnī arī bija iebūvēts neliels papildus displejs. ZenBook Duo UX481F otrs displejs ir ievērojami lielāks. Un nē, tas vairs nav iebūvēts skārienpaliktnī, bet gan tas ir atsevišķs 12.65 collu displejs.
Dizains
Kamēr klēpjdators ir aizvērtā veidā, tas neliecina ne par kādām īpašām izmaiņām. Uz vāka tam ir ASUS logo un korpuss ir interesantā Celestial Blue krāsā. Pats dators ir nedaudz biezāks nekā citi Zenbook modeļi un arī nedaudz smagāks.
Klēpjdatora kvalitāte ir visaugstākajā līmenī. Ne datora pamatnē, ne ap displeju nekas nelokās un neliecina par lētu materiālu izmantošanu. Arī tastatūras daļā viss ir stingrs. UX481F ir sertificēts arī ar US MIL-STD 810G military-grade standartu.
Klēpjadtoram ir labs portu aprīkojums. Kreisajā pusē ir strāvas ports, kam seko 1 x HDMI ports, 1 x USB 3.1 Gen 2 ports un viens USB-C 3.1 Gen2. Savukārt labajā pusē ir 1 x USB 3.1 Gen1, audio ports un MicroSD karšu lasītājs. Manuprāt, būtu parocīgāk, ja audio ports būtu kreisajā pusē, lai, reizēs, kad tiek izmantota pele ar palikti, labajā pusē nav traucējošu vadu.
Bet, kas tad ir tik īpašs un savādāks šajā klēpjdatorā? Tā īpašās un interesantās iezīmes ievērosiet, atverot vāku. Pirmā detaļa, kas rada mulsumu, ir tastatūras zemais izvietojums, un virs tās novietotā melna pamatnes daļa, kas sākumā var šķist neizmantota. Nē, nē, tā gan tas nav, ka šeit kaut kas ir neizmantots. Šeit slēpjas otrs klēpjdatora displejs, ko sauc par ScreenPad Plus.
Klēpjdatora displejs ir 12.65 collu liels, aizņem lielu datora pamatnes daļu un ir skārien jūtīgs. Starp abiem displejiem var ērti pārslēgties un apmainīt izmantotās programmas no augšējā displeja uz apakšējo displeju. Interesanti, ka šādi, pārslēdzoties starp displejiem, tiek saglabāts atvērto programmatūru izkārtojums.
Protams, tam visam ir arī viens mīnuss. Tastatūra ir novietota ļoti zemu un pogas ir diezgan mazas, kā arī ierastais skārienpaliktnis ir ļoti mazs. Visgrūtāk laikam būs pierast pie mazā Shift taustiņa, kas atrodas labajā pusē, jo tas ir tāds pats izmēros, kā burtu taustiņi. Ja esat lasījuši manus iepriekšējos apskatus, iespējams, esat ievērojuši, ka vienmēr esmu piemetinājis par mazajiem bultiņu taustiņiem klēpjdatoros. Beidzot varu teikt, ka šim datoram tie ir lielāki un ērtāki. Blakus tastatūrai labajā pusē ir novietots skārienpaliktnis.
Pateicoties ErgoLift eņģei, atverot datoru, iegūsiet 5,5 grādu tastatūras slīpumu. Tas ne tikai sniedz ērtāku rakstīšanas pieredzi, bet arī uzlabo datora dzesēšanu. Jāsaka, ka spēļu klēpjdatoriem vajadzētu šādu dzesēšanas spraugu no pamatnes un galda virsmas, jo kā zināms tie ļoti karst un šāds risinājums varētu palīdzēt nedaudz izkliedēt siltumu. Vienīgi šeit uzreiz arī rodas viena problēma – ja datora pamatne nebūs aprīkota ar gumijotām pamatnes kājiņām, tad dators būs slidens uz galda virsmas. Tā tas ir arī šim ZenBook Duo klēpjdatoram.
Tehniskā specifikācija
Procesors – Intel® Core™ i5-10210U procesors 1.6 GHz (6M Cache, up to 4.2 GHz);
RAM – 16GB LPDDR3;
Videokarte – Intel® UHD Graphics 620, NVIDIA® GeForce® MX250, 2GB GDDR5;
Operētājsistēma – Windows 10 Pro;
Displejs – 14 collu, LCD, FHD (1920 x 1080) 16:9, 60Hz, IPS panelis, Anti-glare, 300nits, sRGB: 100%, Pantone Validated, attiecība pret korpusu: 90%;
Papildus displejsc – ScreenPad Plus, 12.65 collu (1920 x 515), 60Hz, IPS panelis, Support Stylus;
Atmiņa – 1TB M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD;
Svars – 1.5 Kg;
Izmērs – 323 x 223 x 19.9 mm;
Pieslēgvietas – 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1x USB 3.2 Gen 2 Type-A, 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C, 1x Micro SD, 1 x HDMI 2.0, audio ports;
Papildus – Wi-Fi 6, Bluethoot 5.0, izgaismota tastatūra, harman / kardon audio sistēma, HD kamera ar IR funkciju, US MIL-STD 810G military-grade;
Akumulators – 70Wh;
Krāsa – Celestial Blue;
Cena – ~1500 EUR;
Displejs
ZenBook Duo FHD NanoEdge 14 collu galvenajam displejam ir četrpusējs bezrāmju dizains. Tam ir 90% ekrāna un korpusa attiecība, kas nodrošina vairāk ekrāna. Tam ir arī PANTONE, kas apstiprināts profesionālas kvalitātes krāsu precizitātei. Displejs nodrošina 1920 x 1080 izšķirtspēju un 60Hz atsvaidzes intensitāti. Tam ir IPS panelis un tas nodrošina 100% sRGB krāsu pārklājumu. Displejs nodrošina līdz 300 nitu spilgtumu, kas ir pietiekoši klēpjdatoram.
Papildus displejs ir 12.65 collu liels un tas nodrošina 1920 x 515 izšķirtspēju, 60Hz atsvaidzes intensitāti un tam ir IPS panelis. Šis displejs ir skārienekrāns, uz kura iespējams lietot papildus programmas. Displeja spilgtumu var regulēt neatkarīgo no otra displeja. Papildus displejā var ērti ieslēgt ASUS iebūvētās programmas – Quick Key, Handwriting, Number Key, AppDeals, Spotify, MyAsus. Attiecīgi ir arī pogas, kas ērti pārslēdz programmas starp abiem displejiem un uzstādījumu iespējām. Uz papildus displeja varēsiet novietot jebkādu programmu un ērti darboties gan ar galveno, gan šo papildus apakšējo displeju.
Veiktspēja
Passmark
UserBenchmark
CineBench R20
CrystalDiskMark
Uz apskatu saņemtais klēpjdators ir aprīkots ar i5-10210U procesoru, kas darbojas ar 1.6GHz jaudu un spēj turbo režīmā izmantot līdz 4.2Ghz jaudas. Tam ir 16 GB operatīvā atmiņa. Papildus integrētai video kartei būs arī iebūvēta Geforce MX250 2GB video karte. Ikdienas darbiem datora jauda ir visai liela, un tas noteikti nebūs lēns. Darba vajadzībām, ja tik strādāts ar smagākām programmatūrām, kur nepieciešama video karte, var saskarties ar jaudas trūkumu. Dators nav paredzēts video spēlēm. Protams, vecāka tipa spēles uz 2 GB video kartes varēsiet uzspēlēt. Bet par to veiktspēju skatiet zemāk.
Video spēles
League Of Legends – ar augstākajiem uzstādījumiem spēle vidēji darbojas ar 115 FPS. Uz vidējiem uzstādījumiem būs ap 130 FPS.
Apex Legends – ar augstākajiem uzstādījumiem vidēji darbojas ar 25 FPS. Uz vidējiem / zemiem uzstādījumiem būs ap 30 FPS.
Procesora temperatūra spēļu laikā turēsies vidēji ap 65 – 70 grādi. Savukārt video karte sasniegs 70 un vairāk grādus. Spēles uz šī datora spēlēt ir ļoti neērti, bet kā jau minēju, tas tam nav paredzēts. Ja vēlaties datoru ikdienas lietošanai un spēlēm, tad noteikti labāk būs iegādāties spēļu klēpjdatoru, piemēram, kādu no apskatītajiem ROG vai TUF sērijas klēpjdatoriem.
Galerija
Vērtējums
Patika
- Klēpjdatora kvalitāte
- Papildus displejs un tā iespējas
- Portu klāsts
Varēja būt labāk
- Veiktspēja varēja būt labāka
- Slidens uz galda virsmas
- Jāpierod pie tastatūras novietojuma un mazajām pogām
Secinājumi
Kam tad šis klēpjdators īsti ir piemērots un paredzēts? Šis klēpjdators noteikti lieliski būs piemērots fotogrāfiem, video redaktoriem, mūzikas māksliniekiem un māksliniekiem, kas strādā ar dizaina lietām. Otrs displejs noteikti palīdzes veikt darbu ērtāk un produktīvāk. Arī vienkāršā ikdienas lietošanā šo displeju var lieliski izmantot, atsevišķi ieslēdzot Spotify, Youtube vai kādu citu programmu vai pārlūku, kas netraucēti darbosies uz zemāk esošā displeja un tikmēr varēsiet ērti izmantot klēpjdatora galveno displeju. Papildus displeju varēsiet ērti izmantot ar peles kursoru, tam speciāli paredzēto zīmuli vai vienkārši ar pirkstiem.
Pateicoties datora izmēriem, to būs ērti paņemt līdzi it visur, un, ja bieži sanāk ceļot, šis dators būs lielisks darba zirgs. Jauda kopumā būs pietiekama. Bet labāk gan ieteiktu izvēlēties datoru ar i7 procesoru. Izvēloties šādu klēpjdatoru, visticamāk, ka nāksies pierast pie tastatūras. Apskatu rakstīju uz šī klēpjdatora un jāsaka, ka tas nebija ērti un tika bieži nospiesti nepareizie burti. Protams, tas ir laika jautājums, līdz pierastu pie tastatūras un rakstīšana vairs problēmas nesagādātu.
ZenBook Duo ir aprīkots ar 70Wh akumulatoru, un Jūs noteikti domājāt, ka akumulators klēpjdatoram ar diviem displejiem ilgi nedarbosies. Bet ne šajā gadījumā. Akumulators ir pietiekams, lai dators spētu nodrošināt līdz pat 10h darbības laiku sērfojot internetā ar ieslēgtiem abiem displejiem. Protams, lai akumulators izturētu 10h, ir samazināti displeja spilgtumi un ieslēgts Battery Saver. Izmantojot tikai galveno displeju, dators uz akumulatora darbosies līdz pat 12h.
ASUS ZenBook Duo ir interesants klēpjdators. Tas neapšaubāmi ir ar ļoti labu uzbūves kvalitāti, un divi displeji klēpjdatorā ir kaut kas nebijis. Divi displeji ir visai interesanti un pielietojumu tiem noteikti spētu atrast jebkurš datora lietotājs. Bet vai tas kompensēs tastatūras nepilnības? Grūti teikt.