Tehnoloģiju jaunumi Zinātne

Austrālijas pētnieki sasniedz visātrāko interneta ātrumu pasaulē ar 44,2 terabits sekundē

Interneta ātrums visā pasaulē atšķiras atkarībā no valsts un pakalpojumu sniedzēja. Tomēr Austrālijā pētniekiem no Monash, Swinburne un RMIT universitātēm ir izdevies sasniegt visātrāko interneta ātrumu pasaulē, kur viņiem izdevās to sasniegt ar milzīgu 44,2Tbps (terabits sekundē).

Tas padara to miljons reizes ātrāku par to, kas šobrīd ir pieejams Austrālijā, kur vidējais lejupielādes ātrums ir 43,4Mbps. Tas tika panākts, izmantojot datu pārraidei “micro comb”, kas satur simtiem infrasarkano lāzeru, un labākais ir tas, ka tas tika paveikts, izmantojot valstī esošo komunikāciju infrastruktūru, kas nozīmē, ka pētniekiem nebija jāpaļaujas uz specializētas infrastruktūras.

Tas ir mājiens, ka nākotnē jau izveidoto esošo infrastruktūru varētu izmantot, lai palielinātu interneta ātrumu, nepārveidojot visu sistēmu. Dr Bill Corcoran no Monashas universitātes sacīja: “Pašlaik notiek globālas sacensības, lai panāktu šo tehnoloģiju komerciālā posmā, jo tās centrā esošā micro-comb ir noderīga patiešām plašā klāstā.”

Bill Corcoran arī norāda, ka iespējams, apmēram piecu gadu laikā tehnoloģija, ko viņi izmantoja, lai sasniegtu šo ātrumu, varētu kļūt komerciāli pieejama. “Es domāju, ka mēs varētu redzēt jauno tehnoloģiju, kas būtu pieejama pētniecības laboratorijām divu līdz trīs gadu laikā, un komerciālai izmantošana apmēram piecu gadu laikā.”

Avots: Ubergizmo

Atbildēt

Līdzīgi raksti