Dzīvesstils Izklaide

Autonomy – dokumentālā filma par pašbraucošām automašīnām

Autonomy ir jauna dokumentālā filma par pašbraucošām automašīnām, kuru producējis žurnāls “Auto and Driver”. Filmas pirmizrāde notika marta sākumā ASV, Ostinā.  Alekss Horvics, filmas režisors, filmā skaidri parāda auto evolūciju – no pirmajiem automobiļiem līdz pat tiem, kas strādā ar MI (mākslīgo intelektu). Filmā iekļauta plaša automobiļu attīstības vēsture, taču to ir viegli uztvert, un tā ir labs pamats, lai izprastu filmā turpmāk notiekošo.

Filmā nav sensāciju vai asa sižeta. Tajā ir vairākas intervijas un tiek apskatītas nopietnas un visai aktuālas problēmas. Kāda intervija ar novecojušu kravas auto šoferi ir visai smeldzīga. Vadītāja baidās, ka darbs, ko viņa darījusi gadiem ilgi un iemīlējusi, kādu dienu varētu tikt tik ļoti automatizēts, ka šāda profesija vienkārši izzustu. Neskatoties uz to, intervējamā atzīst, ka autonomi transportlīdzekļi varētu mazināt negadījumu skaitu uz ceļiem un glābt dzīvības.

Autonomy parāda, cik ļoti pašbraucoši transportlīdzekļi izmainītu vidi mums apkārt. Mainīsies pilsētas, tiks izgudrotas jaunas darba vietas un izzudīs vecās, tiks rakstīti jauni likumi. No biznesa viedokļa, uzradīsies jaunas nozares un tiks atvērtas plašākas durvis jau pāris esošajām. Pieaugs apdrošināšanas firmu skaits, automašīnās būs iespējams pagriezt krēslus par 180 grādiem un atraut acis no ceļa. Mēs nereti iztēlojamies pašbraucošus transportlīdzekļus, kā kaut ko, kas nākotnē mūs sagaida. Autonomy skatītājiem ļauj redzēt, kā tas varētu izskatīties dzīvē, kādas priekšrocības tas radītu un cik ātri tas viss ir sagaidāms.

Skatoties no cita aspekta, jaunas tehnoloģijas ne vienmēr tiecas uz progresu. Vienmēr būs cilvēki, kas neapmierināti teiks, ka automašīnas ir bīstamas, izraisa nopietnus negadījumus, un pasaule būtu labāka vieta, ja tās neeksistētu. Vai arī gaidāms, ka kāds izteiks bažīgus viedokļus par to, kā vispār šādus pašbraucošus transportlīdzekļus ieviest. Šādu automobiļu izmēģināšana uz koplietošanas ceļiem neizbēgami var novest pie satiksmes negadījumiem un nopietnām problēmām, pirms tiek uzlabotas to nepilnības.

Dažkārt tiek dzirdēti viedokļi par to, ka automobiļu industrija sāk vairāk rūpēties par tehnoloģijām nevis cilvēkiem. Taču, vai tā ir taisnība, ja mēs, kā par vienu no tās progresa rezultātiem pieminam pašbraucošas automašīnas? No šāda aspekta šī industrija virzās uz sabiedrībai labu mērķi – palīdzēt padarīt pilsētas cilvēcīgākas, dot iespēju vecākiem cilvēkiem sēsties pie auto stūres un atgūt mobilitāti, kā arī samazināt negadījumu skaitu uz ceļiem.

Apskatīt filmu IMDB.

Atbildēt

Līdzīgi raksti