Bagātākie Silīcija ielejas miljardieri gatavo kodolpatvertnes Jaunzēlandē

Kopš Trampa ievēlēšanas par prezidentu ASV bagātnieku vidū radies jauns modes kliedziens: ja sāksies kodolkarš, neapturama epidēmija, zombiju apokalipse, mašīnu sacelšanās (Skynet) vai kaut citplanētiešu iebrukums, mudīgi sēsties personīgajā lidmašīnā un prom uz Jaunzēlandi, kur jau gaida atbilstoši iekārtots kodolbunkurs. Pēdējos mēnešos jau vairākas šādas 150 tonnas smagas konstrukcijas nogādātas tālajā pasaules daļā, kur tās samontē slepenā vietā 5 m dziļumā zem zemes. Ar to nodarbojas kompānija Rising S, bet tā nebūt nav vienīgā. Tikai šogad vien Rising S pieņēmusi pasūtījumus no 7 miljardieriem.

Attēlā: sākotnēji kodolbunkurus izgatavo un montē Marčisonā (Teksasa). Pēc tam tos izjauc pa blokiem un 19 fūrēs nogādā galapunktā. Konstrukcija pati par sevi izmaksā 8 miljonus USD plus nogādāšana un uzstādīšana. Pēdējā aizņem nedēļas divas, un to izpilda tādā slepenībā, ka neviens neko nenojauš. Kad darbi pabeigti, nezinātājs pat neatradīs durvis.

Bet kāpēc tieši Jaunzēlande? Šis temats esot apspriests pagājušajā Vispasaules ekonomikas forumā Šveices Davosā. “Viņi uzskata, ka būs revolūcija, un ka sabiedrība piesliesies pirmajam bagātnieku procentam – tas ir viņiem.” Jaunzēlande izvēlēta tāpēc, ka šī pēdējā pietura ceļā uz Antarktīdu ir vismierīgākā vieta.

“Jaunzēlande nevienu neapdraud,” skaidro Rising S vadītājs Gerijs Linčs. “Tā nevienam nav ienaidnieks. Tas nav kodoltrieciena mērķis, un diezvai tur būs karš. Tā ir vieta, kur visas pasaules cilvēki bēgs meklēt patvērumu, drošības saliņu.” Jau tagad valstiņa ar 4.8 miljoniem iedzīvotāju un 30 miljoniem aitu, jaukiem dabasskatiem un politiķiem, kuri uz darbu minas ar velosipēdiem, kļuvusi pa bagāto amerikāņu gīku atpūtas vietu. Un ne tikai. Par parastie IT darbinieki tur labprāt atver jaunfirmas (start-up) un priecājas, ka viss ir tik lēts. Ieinteresēja? Visos sīkumos – lasām Bloomberg.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt