Tehnoloģiju jaunumi

Blade ASV piedāvā helikoptera – takša pakalpojumu

Blade, vairākus miljonus vērts StartUp, ASV piedāvā helikoptera – takša pakalpojumu. Šobrīd pakalpojums gan darbojas kā izmēģinājuma programma un Blade savai ekskluzīvajai mobilajai lietotnei ir piešķīris piekļuvi tikai 200 cilvēkiem. Caur aplikāciju ir iespējams rezervēt helikopterus, privātās lidmašīnas un pat vietu hidroplānā sākot no 200 ASV dolāriem.

Blade lido pa Miami, Ņūdžersijas un  Ņujorkas rajonu, kur atrodas galvenais birojs. Ņujorkas rajona turīgākajiem cilvēkiem tiek piedāvāti lidojumi uz Hemptonu par aptuveni 800 ASV dolāriem. Business Insider raksta, ka arī Uber ir strādājis līdzīga tipa projektā, piedāvājot festivāla Coachella dalībniekiem lidot no Van Nuys lidostas uz Palm Springs lidostu, īrējot 6 vietu helikopterus par vairāk kā 4000 ASV dolāriem.

Blade projekta mērķa auditorija ir biznesa klienti. Paša projekta mērķis ir saīsināt braucienus, kas ar auto, sliktās satiksmes dēļ, mēdz būt ļoti gari. Nesen Blade StartUp uzsācis sadarbību ar American Airlines, lai izveidotu labāku helikopteru tīklu, integrējot to ar esošo transporta infrastruktūru.

Blade, ko vada bijušais Warner Music Group izpilddirektors Robs Vīzentāls, līdz šim projektam piesaistījis riska kapitālu 50 miljonu ASV dolāru apmērā. Lai projektu vispār varētu veiksmīgi uzsākt un, lai tas būtu konkurētspējīgs, tam būs nepieciešamas daudz lielākas investīcijas.

Arī Uber, līdzīgi kā citi privāti finansēti uzņēmumi, plāno attīstīt līdzīgu aviācijas tipa projektu. Projektu plānots saukt par UberAIR un sākt 2023. gadā, piedāvājot īrēt vietas kopīgos lidojumos ar citiem pasažieriem. Uzņēmums jau šobrīd sācis ieguldīt miljardiem ASV dolāru projekta realizācijai.

Blade vēlas paplašināties Indijā un vēlāk arī citās valstīs. Uzņēmums TechCrunch stāsta, ka vēlētos vēl piesaistīt pilotus iekšzemes un starptautiskajiem lidojumiem. Šāds StartUp tipa uzņēmums ir visai interesants un savā ziņā arī ģeniāls, jo risinātu mūsdienās aktuālu problēmu – sauszemes ceļu noslogotību.

Avots: TechCrunch

Atbildēt

Līdzīgi raksti