Tehnika

Bollinger Motors publicē attēlus ar jaunu elektrisko piegādes busu Deliver-E

Amerikas Savienotajās Valstīs, Mičiganā, izveidots kāds īpašs start-up tipa uzņēmums, kas pavisam nesen prezentējis jaunus elektriskos pikapus un nu arī publicējuši attēlus ar elektrisko piegādes busu konceptu. Bollinger Motors min, ka elektriskos piegādes busus Deliver-E plānots sākt jau ražot 2022. gadā.

Arvien vairāk un vairāk uzņēmumi ik dienas laiž klajā informāciju, ka izstrādā jaunas elektriskās automašīnas. Šķiet, ka nākotne, kad uz ielām vairums transportlīdzekļu darbosies ar elektrību, vairs nav tālu. Tomēr, izstrādes procesā rodas vairākas problēmas – lielgabarīta elektroautomašīnām nepieciešami lieli, jaudīgi akumulatori, lai tie spētu darbināt visai smagas automašīnas ar kravu. Šādi akumulatori ir smagi, kā arī to uzlādei nepieciešams ievērojami ilgāks laiks.

Bollinger Motors jaunajiem piegādes busi, paredzēts, ka būs ar dažādu izmēru akumulatoriem – 70kWh, 105kWh, 140kWh, 175kWh un 200kWh. Tas nozīmē, ka klientiem būs iespējams izvēlēties dažādus automašīnu modeļus dažādās cenu kategorijās. Braucot ekonomiski, vidēja izmēra automašīna ar 15kWh var nobraukt līdz pat 100 km lielu attālumu.

Kad Deliver-E koncepts būs pabeigts, un tiks uzsākta elektrisko piegādes busu ražošana, tiem būs visai liela konkurence. General Motors šobrīd arī strādā pie elektriskā piegādes busa BV1, kuru sāks ražot jau 2021. gada beigās. Arī Mercedes-Benz jau ir minējis, ka izstrādā vairākus elektrisko piegādes busu modeļus. Tikmēr Ford jau ir sācis komplektēt vairākas elektrisko piegādes busu versijas, tai skaitā populārā Transit busa elektrisko versiju.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti