Roboti

Boston Dynamics garlaicīgākais robots ticis pie kravas automašīnu izkraušanas darba

Boston Dynamics ir plaši pazīstams ar četrkājainiem robotiem, īpaši tā populāro robotu suni Spot. Pēdējo gadu laikā uzņēmums ir centies paplašināties loģistikā — vienā no sarežģītākajām un ienesīgākajām nozarēm mūsdienu robotikā – un izveidojis noliktavu darbam paradzētu robotu Stretch.

Šonedēļ Boston Dynamics paziņoja par pirmajiem komerciāli pārdotajiem Stretch robotiem, kas sāks izmēģinājumus DHL noliktavās. Loģistikas gigants darījuma ietvaros ieguldīs $15 miljonus ASV dolāru, un Boston Dynamics piegādās robotu “floti” (precīzi skaitļi nav zināmi) “vairākām DHL noliktavām visā Ziemeļamerikā nākamo trīs gadu laikā”, kur tie sāks darbu ar kravas automašīnu izkraušanu.

DHL noliktavās pirmo Stretch vienību izvietošana sāksies pavasarī, un DHL plāno pakāpeniski izmantot Boston Dynamics robotus papildu uzdevumu veikšanai un vairāku iekārtu izmantošanai nākamajos gados,” teikts uzņēmuma paziņojumā presei.

Stretch būtībā ir milzīga robotizēta roka uz mobilas bāzes. Robota rokas galā ir “smart grip” tehnoloģija, kas ļauj tam satvert un pārvietot kastes (ar maksimālo svaru līdz 23 kilogramiem). Tam ir arī kameras un sensori navigācijai, un akumulatori, kas var nodrošināt 8 stundu darbību līdz nākamajai uzlādei.

Stretch robots ir speciāli izstrādāts darbam noliktavās, tādēļ šī sadarbība ir ļoti nozīmīga. Vairums lielo loģistikas uzņēmumu uzskata, ka iekārtu modernizācija un robotu iekļaušana ikdienas darbu veikšanā ir nozīmīgs, solis, jo tas izslēdz garo darbā pieņemšanas procesu, zemi atalgotas darba vietas un ļauj veikt manuālu darbu 24 stundas dienā, 7 dienas nedēļā un 365 dienas gadā (ja vien nav nepieciešams veikt robotu akumulatoru uzlādi). Robotu ieviešana gan nozīmē, ka nepieciešams pārkvalificēt daļu darbinieku, kas spētu uzraudzīt robotu darbu un nepieciešamības gadījumā tos romontēt.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti