Tehnika

Boston Dynamics iepazīstina ar jaunu robotu Stretch

Uzņēmums Boston Dynamics ir pazīstams ar Spot, šarmanto robota suni. Uzņēmuma jaunākais robots, iespējams, nevar lekt ar lecamauklu vai iestādīt dārzā puķes, bet Stretch var visai veikli pārvietot dažāda svara un izmēra kastes.

Uzņēmums jauno robotu Stretch nosaucis par savu “pirmo komercrobotu, kas īpaši paredzēts noliktavu iekārtām un sadales centriem.” Īpaši intriģējoša ir Stretch  “smart grip” tehnoloģija, kas atrodas robota rokas galā. Tā var satvert kastes no augšas vai sāniem, tādējādi ļaujot izkraut kravas automašīnas un sakrāmēt paletes.

Boston Dynamics pirmdien izlaida video ar Stretch prototipiem, kas parādīja robota spēju pārvietot kastes. Video, kā ierasts, tiek parādīts arī uzņēmuma populārais robots Spot.

Stretch robota bāze ir pietiekami neliela, lai tas ietilptu visur, kur ietilpst standarta izmēra palete. Lai gan robots vēl ir izstrādes stadijā, Boston Dynamics jau meklē klientus, kas to izmēģinātu. Uzņēmuma mērķis ir izlaist robotu jau 2022. gadā, taču vēl nav atklāta tā cena.

Avots: CNET

Atbildēt

Līdzīgi raksti