Roboti

Boston Dynamics jaunākajā video parāda, uz ko roboti ir spējīgi

Spot, viens no slavenākajiem četrkājainajiem robotiem pasaulē, reizēm, apskatot uzņēmuma izlaistos video, šķiet, ka drīzāk radīts izklaidei nevis industriālu darbu veikšanai. Taču robota radītāji, uzņēmums Boston Dynamics, vēlas jaunā videoklipā atgādināt pasaulei, ka šie roboti spēj paveikt lielas lietas.

Jaunākais uzņēmuma video, kurā redzams robots Spot nosaukts par “No Time To Dance” (latviski: nav laika dejot). Tajā četrkājainais robots parādīts, veicot virkni uzdevumu industriālā vidē. Robots veic nolasījumus no mērierīcēm, izmanto infrasarkano staru kameru, lai skenētu dažas iekārtas, un ziņo par identificētajām problēmām rūpnīcā. Un, jā, tad arī mazliet padejo.

Kā jau ierasts, video parāda Boston Dynamics robotu ievērojamās spējas, kā arī iekļauj kādu nelielu joku. Šādu video nosaukumu uzņēmums visticamāk izvēlējies, atsaucoties uz pirms gada izlaistu video, kurā uzņēmuma roboti bija apvienojušies kopīgā sinhronā dejā, parādot savas kustības spējas.

Uzņēmums ik pa laikam izlaiž šādus video, kuros “atrāda” pasaulei savu veidoto robotu spējas. Šajā video Boston Dynamics parāda, ka Spot robota piecas stereo kameras tagad rada pilnkrāsu attēlus; tā planšetdatoru kontrolleris ir modernizēts uz Samsung ierīci ar lielāku ekrānu, ilgāku akumulatora darbības laiku; tam ir jauns uzlādes modulis; un tam ir jauna sistēma ātrākai ierīces mākslīgā intelekta apstrādei un 5G savietojamībai.

Avots: The Verge

Attēla avots: Boston Dynamics

Atbildēt

Līdzīgi raksti