Tehnika

Boston Dynamics video parāda Spot robota jaunos trikus

Boston Dynamics roboti ir ļoti daudzpusīgi – jau iepriekš uzņēmums publicējis video, kā tie dejo, pēta raktuves vai palīdz medicīnas darbiniekiem. Spot robotu suņi nepārtraukti apgūst jaunus trikus. Pateicoties jaunajai rokai un jaunajam programmēšanas interfeisam, nu robotiem ir virkne ar jauniem trikiem, kas tiek parādīti kādā video.

Boston Dynamics pirmdien izlaida video, kurā redzams, ko Spot spēj paveikt ar savu jauno robotikas rokas sistēmu. Roka nostiprinās robota priekšpusē un spēj veikt dažas jaunas iemaņas, piemēram, izrakt bedri, lai tajā iestādītu augu, zīmēt ar krītu vai kopā ar 2 citiem Spot robotiem lekt ar lecamauklu.

“Tagad, kad Spot robotam ir arī roka, ne tikai kājas un kameras, tas var veikt mobilas manipulācijas,” stāsta Boston Dynamics pārstāvis. “Tas spēj atrast un savākt dažādus priekšmetus (piemēram, atkritumus), uzkopt dzīvojamo istabu, atvērt durvis, darbināt slēdžus, uzkopt dārzu un izklaidēties.”

Boston Dynamic turpina pārsteigt ar savu robotu daudzpusīgumu. Varbūt ne pārāk tālā nākotnē šādi roboti patiešām būs mūsu ikdienas sastāvdaļa.

Avots: CNET

Attēla avots: Boston Dynamics YouTube video

Atbildēt

Līdzīgi raksti