Jaunumi

Brembo paziņojis par jaunu mākslīgā intelekta bremžu sistēmu

Itāļu bremžu ražotājs Brembo oktobrī paziņoja par savu plānu izlaist Sensify, mākslīgā intelekta bremzēšanas sistēmu. Ražotājs ar jauno bremzēšanas sistēmu, kas spētu kontrolēt katru riteni individuāli, sola gan “braukšanas prieku, gan pilnīgu drošību”. Pagaidām plānots, ka tā būs pieejama 2024. gadā, taču detaļas vēl nav skaidri zināmas.

Mākslīgā intelekta izmantošana transportlīdzekļos nav nekas jauns, jo jau kādu laiku dažādi algoritmi mūsu automašīnās kontrolē mūziku, ko klausāmies, kartes, kā arī dažos gadījumos jau palīdz vadīt arī pašu automašīnu.

Dž. Kristians Gerdes, inženierzinātņu profesors un Automotive Research Center līdzdirektors Stenfordas universitātē min, ka mākslīgais intelekts un neirālie tīkli ir tikai tik labi, kā dati, ko tie izmanto. Tas nozīmē, ka radot jaunas tehnoloģijas, nav pieejami pietiekami daudz dati vai arī tie nav pietiekami kvalitatīvi un process ir nedaudz sarežģītāks.

Autocar UK ziņo, ka Sensify izmanto “īpašu lietotni”, lai, balstoties uz datiem, programmētu, un uzlabotu braukšanas pieredzi. Sistēma, domājams, izmantos prognozējošus algoritmus, sensorus un datu pārvaldības rīkus, kas tai piešķirs “digitālās smadzenes”, kas spēj neatkarīgi kontrolēt katru riteni.

Viena no Sensify priekšrocībām ir piemērošanās braukšanas stilam, pielāgošanās laika un ceļa apstākļiem, kā arī īsāks bloķēšanas laiks. Brembo arī apgalvo, ka jaunā sistēma ilgtermiņā sanāk izdevīgāka, jo, izmantojot elektromehānisko vadību, nav nepieciešams bremžu šķidrums, kas nozīmē zemākas apkopes izmaksas un  mazāku diska nodilumu. Elektriskajā vai hibrīda automašīnā šī sistēma varētu arī palīdzēt samazināt nepieciešamo akumulatora izmēru.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti