Programmatūra

Chrome pārlūkprogrammas speed boost

Chrome saņems lielu ātruma palielinājumu – vismaz tajās tīmekļa lapās, kuras nesen esat apmeklējis.

Ar funkciju, ko sauc par bfcacheGoogle tīmekļa pārlūkprogramma saglabās tīmekļa vietnes, kad apmeklēsiet jaunu lapu. Ja pēc tam atkal atgriezīsieties šajā lapā, Chrome ātri atjaunos to, nevis ielādēsies no nulles. Pēc tam, ja jūs vēlreiz pārskatīsit savas darbības, Chrome arī ātri izvelk šo tīmekļa lapu no kešatmiņas.

Ātruma palielināšana nepalīdz, apmeklējot jaunas tīmekļa vietnes. Taču atgriešanās jau apmeklētā vietnē ir ļoti izplatīta: atgriešanās veido 19 procenti no lapām, kas skatītas pārlūkā Chrome Android ierīcēs, un 10 procenti no pārlūka Chrome personālajiem datoriem. Ar bfcache, tas kļūtu “ļoti ātri”.

Katrs papildu pārlūka paātrinājums ir nozīmīgs – ne tikai jums un Chrome, bet visam tīmeklim. Jo īpaši tālruņos lietotnes ir dominējošs veids, kā mēs izmantojam tiešsaistes pakalpojumus. Padarot tīmekli mazliet ātrāku, izstrādātāji var vairāk paļauties uz tīmekļa neitrālu tehnoloģiju pamatu, nevis lietotnēm, kurām jāievēro Apple iOS un Google Android noteikumi. Varbūt esat apmierināts ar lietotnēm, bet tīmeklis piedāvā iespēju iegūt informāciju un mijiedarboties bez apgrūtinošas lejupielādes un instalēšanas.

Apple Safari pārlūks un Mozilla Firefox jau atbalsta līdzīgu kešatmiņas tehnoloģiju.

Chrome sarežģītā daļa pārraksta dažas pārlūkprogrammas galvenās daļas, lai aizsargātu privātumu un drošību. Tas ir tāpēc, ka pārlūkam Chrome ir jāpārliecinās, ka tā tiešām neapstājas ar tīmekļa JavaScript programmām, lai gan tā ir piestiprināta atmiņā, sacīja Addy Osmani, Chrome komandas inženieru vadītājs.

Google cer pārbaudīt bfcache 2019. gadā un 2020. gadā to izveidot Chrome.

Tīmekļa lapu stāvokļa saglabāšana iespējamai vēlākai lietošanai patērēs atmiņu. Google joprojām cenšas noskaidrot vislabākos noteikumus, lai izlemtu, kuras lapas ir jāsaglabā, un, kad tās izdzēst no atmiņas, sacīja Osmani.

Viņš piebilda, ka šī funkcija varētu palīdzēt arī citās situācijās. Viens no tiem ir labāka veiktspēja cilnēm, kurām Chrome ir jāpārtrauc, kamēr tās atrodas fonā, jo īpaši mobilajās ierīcēs. Tas ietaupa atmiņu, bet šobrīd pārtrauktās lapas lēnām pārlādējas, kad atkal atveram.

Atbildēt

Līdzīgi raksti