Programmatūra

Chrome tagad ļaus vieglāk atcerēties paroles un sensitīvu informāciju

Google izstrādā jaunu funkciju Chrome paroļu pārvaldniekā, kas ļauj ne tikai manuāli saglabāt paroles, bet arī pievienot noderīgas piezīmes, kuras līdz šim bija nepieciešams saglabāt citur.

Jauno funkciju atklāja kāds Reddit lietotājs u/Leopeva64-2, kurš atzīmē, ka šī funkcija pašlaik atrodama Chrome Canary 101 versijā. Canary kas ir Chrome interneta pārlūkprogrammas versija, kuru izmanto beta testēšanai ar jaunām funkcijām, pirms tās tiek izlaistas publiskajā versijā.

Manuāli pievienojot paroles, lietotāji tagad varēs pilnīgāk kontrolēt Google Chrome paroļu pārvaldniekā saglabāto informāciju, bez nepieciešamības apmeklēt katru vietni. Tādējādi būs vieglāk izdzēst kļūdas, kas rodas situācijās, kad vietnē tiek saglabāta tikai parole vai lietotājvārds.

Maz ticams, ka piezīmju laukā paredzēts rakstīt paroles norādījumus, jo paroli var vienkārši parādīt, blakus atlasot acs ikonu. Piezīmju lauks var noderēt, lai pierakstītu atbildes vai mājienus uz drošības jautājumiem, datumu, kurā esat reģistrējies vai citas detaļas.

Forumā komentāros zem jaunās funkcijas tika paustas bažas par jaunā piezīmju lauka drošību. Visticamāk, ka jaunais lauks tiks aizsargāts kopā ar parolēm. Ņemot vērā to, ka lielākā daļa paroļu pārvaldības pakalpojumu šifrē arī visu informāciju, kas saglabāta kopā ar faktiskajām parolēm, Google visticamāk izvēlēsies līdzīgu pieeju. Pagaidām jaunā funkcija tiek tikai testēta un nav zināms, kad tā avarētu nonākt publiskajā versijā.

Avots: Tech Radar

Atbildēt

Līdzīgi raksti