Dzīvesstils Tehnika

Cyan Racing atveido Volvo P1800

Pēdējo gadu laikā automašīnu ražotāji regulāri atveido savus vecos automašīnu modeļus, kuri patikuši tik daudziem. Arī Volvo izlēmis atveidot Volvo P1800 automašīnu. Šo izaicinājumu uzņēmās Cyan Racing, kādreizējā Volvo rūpnīcas sacīkšu mašīnas komanda un radīja kaut ko patiešām izcilu.

Cyan Racing centās izveidot automašīnu tieši tādu, kāda tā būtu izskatījusies sešdesmitajos gados, kad tai būtu bijusi speciāla sacīkšu komanda. Tā tika radīta automašīna P1800 Cyan.

No Volvo S60 TC1 sacīkšu modeļa ir iegūts jaunās automašīnas 2.0 turbokompresors, kas nodrošina 420 zirgspēkus un 336 griezes momentu. Automašīnas izstrādes komanda aplūkoja dažādus dzinējus, ko varētu pielāgot jaunajai automašīnai, tai skaitā P1800 oriģinālo dzinēju, pieccilindru un sešcilindru dzinēju. Galu galā automašīnā tika ievietots turbo četrcilindu dzinējs.

Auromašīnai ir piecpakāpju manuālā transmisija, un Cyan Racing apgalvo, ka lielākai jaudai ir pieejami apgriezieni. Automašīnas sākotnējā aizmugurējā ass ir zudusi un tās vietā atrodas Cyan konstruēta neatkarīga aizmugurējā balsiekārta. Tai ir arī ierobežota slīdēšanas diferenciāle, kas paredzēta, lai līdzsvarotu ikdienas braukšanu un augstu veiktspēju uz ceļa.

Taču tas nav viss. Automašīnas priekšējā un aizmugurējā piekare ir pilnīgi regulējama. Tāpat ar Cyan hidrolikas palīdzību iespējams regulēt divvirzienu amartizatorus. Automašīnai ir klasisks izskats, bet tā piemērota arī trasēm.

Cyan Racing šobrīd patiešām plāno uzsākt šo automašīnu ražošanu. Tās varētu būt patiešām iespaidīgas. Taču, cik tās varētu maksāt? Tas vēl nav skaidrs.

Avots: CNET

Atbildēt

Līdzīgi raksti