Ar jaunā atjauninājuma beta versiju, Apple iepazīstina mūs ar veidu, kā pasargāt paroles un atbiedēt zagļus.
Wall Street Journal pamanījuši, ka beta versijā ir iekļauta jauna funkcija – Stolen Device Protection. Tā domāta kā pēdējais glābšanas avots, ja viedtālrunis tiek nozagts, un noziedznieks ir piekļuvis parolei. Aktivējot funkciju, zagļa plāni tiks veiksmīgi izjaukti.
Bez šīs funkcijas, izmantojot paroli, zaglis var viegli iekļūt viedtālrunī, tālāk nomainīt Apple ID paroli, lai pārtrauktu īpašnieka centienus izdzēst tālrunī esošos datus, izslēgt Find My un visbeidzot apskatīt visas saglabātās paroles gan profiliem, gan kredītkartēm utt.
Vienkārši sakot – zagļiem būs bezlimita pieeja -, un lai to izdarītu, ir tikai jānovēro, kā lietotājs ievada telefonā paroli un tad to atņemt. Brīdi, kad nomainīta Apple ID parole, zagli vairs nav iespējams apturēt.
Drošs risinājums
Ieslēdzot Stolen Device Protection, noteiktām darbībām – paroļu apskatīšana, Lost Mode izslēgšana, satura dzēšana un vairāk – nepieciešams Face ID vai Touch ID, bet ne parole. Biometriskā autentifikācija padara piekļuvi daudz grūtāku.
Taču jaunā funkcija neapstājas tur. Kad kāds cenšas paveikt konkrētas darbības, piemēram, Apple ID vai viedtālruņa paroles maiņu, viņam nāksies autentificēties ar Face ID vai Touch ID, nogaidīt vienu stundu un tad atkal izmantot biometrisko autentifikāciju.
Tas gan nenotiks, ja viedtālrunis atrodas pazīstamās vietās, gluži kā mājās vai darbā. Kamēr zagļi pūlēsies ar viedtālruņa drošības sistēmu, īpašnieks varēs veikt izmaiņas pats, ja vien neatrodas nepazīstamā vietā. Pat, ja lokācija nav viena no pazīstamajām, būs jāuzgaida nedaudz ilgāk, taču tas ir tā vērts.
Stolen Device Protection ir izvēles funkcija, ko var ieslēgt iestatījumu lietotnē, apakšsadaļā – Face ID & Passcode. Bet tikai tad, ja ir ielādēts iOS 17.3 beta.