Apple tērēs 450 miljonus ASV dolāru arkārtas zvanu funkcijai

Apple ir paziņojis, ka ieguldīs 450 miljonus ASV dolāru no sava Progresīvās ražošanas fonda, lai izstrādātu infrastruktūru, kas ļaus ceļotājiem, kuri atrodas ārpus mobilā pārklājuma datu zonas, izsaukt palīdzību.

Apple iPhone 14 ir uzņēmuma pirmais satelīta telefons. Vai, precīzāk sakot, tas ir solis ceļā uz to, lai par tādu kļūtu. Ar to nevar veikt SOS zvanus, bet drīzumā varēs izmantot satelīta savienojumu, lai nosūtītu ziņojumus ārkārtas dienestiem no ASV un Kanādas.

Uzņēmums ir paziņojis, ka nākamos divus gadus kā bezmaksas pakalpojumu piedāvās avārijas SOS funkciju pa satelītu; 10 novembra paziņojums apstiprina, ka tas sāks darboties šomēnes. Paziņojumā Apple norādīja, ka tā tērē 450 miljonus ASV dolāru, lai palīdzētu izveidot kritisko infrastruktūru, kas nepieciešama ārkārtas gadījumos, izmantojot satelītu iPhone 14 ierīcēm. Tas nozīmē, ka vismaz daļa no šiem līdzekļiem tiek tērēta, lai uzlabotu un paplašinātu satelītu partnera Globalstar infrastruktūru.

Doma, ka uzņēmums investē miljonus pakalpojumā, kas paredzēts bezsaistes ceļotājiem, šķiet nedaudz pārspīlēta, tāpēc ir skaidrs, ka Apple un Globalstar ir lielāki plāni saistībā ar satelīta savienojamību un Apple produktiem. Saskaņā ar abu uzņēmumu noslēgtā darījuma noteikumiem Apple ir piekritusi segt 95 % ar pakalpojumu saistīto kapitāla izmaksu, un Globalstar plāno līdz 2025. gada beigām palaist vēl daudzus satelītus.

Foto: Eric Sanman pexels.com

Kas ir Apple rīcībā un kas pietrūkst?

Apple par sadarbību ar Globalstar paziņoja iPhone 14 atklāšanas pasākumā septembrī. Toreiz Apple apsolīja, ka pakalpojums ASV un Kanādā sāks darboties novembrī, iespējams, ar nākamo lielo iOS atjauninājumu. No dokumentācijas izriet, ka:

  • Apple iztērēja desmitiem miljonu dolāru, lai atbalstītu Globalstar satelīta palaišanu jūnijā.
  • Lai gan Apple, norāda, ka pakalpojums tiks paplašināts, tas nebūs pieejams Ķīnā, Honkongā vai Makao.
  • Saskaņā ar darījumu Apple ir nodrošinājis 85 % Globalstar tīkla jaudas.
  • Apple sāka diskusijas ar satelītu uzņēmumu 2019. gadā, kad viņi panāca vienošanos par galvenajiem nosacījumiem.
  • Līgums liecina, ka visā pasaulē tiks ieviestas jaunas zemes stacijas.
  • Globalstar ir pasūtījis arī nākamās paaudzes satelītus, kurus paredzēts palaist līdz 2025. gada beigām.
  • Vienošanos sagatavoja Tonijs Blevinss, tagad jau bijušais Apple viceprezidents iepirkumu jautājumos.

“Mēs sagaidām, ka mūsu virszemes vara ļaus turpmākajiem partneriem attīstīt augsta blīvuma specializētus tīklus, izmantojot TD-LTE un 5G protokolus privātajiem tīkliem, kā arī mobilo tīklu sablīvēšanai,” sacīja Globalstar.

Paies vēl kāds laiks, līdz satelīts spēs nodrošināt masu tirgus komunikāciju. Šobrīd šī tehnoloģija ir piemērota tikai salīdzinoši neliela joslas platuma un zema pieprasījuma uzdevumiem – ja ikvienam uz Zemes būtu satelīta telefons, šīs sistēmas sabruktu. Tāpēc Apple avārijas SOS sastāv no neliela skaita iepriekš izveidotu ziņojumu, kurus var nosūtīt, lai pieprasītu palīdzību.

Tomēr ir vērts atzīmēt, ka n53 standartu, ko Apple tagad atbalsta iPhone tālruņos, sākotnēji ieviesa Globalstar. Tas var būt svarīgi, lai nākotnē varētu pielietot lielas joslas platuma tehnoloģijas. Nevar teikt, ka satelīts ir gatavs aizstāt mobilo sakaru pakalpojumus, taču nepārtraukta balss un datu konverģence padara to iespējamāku. Iespējams jau pēc dažiem gadiem redzēsim, ka satelīta sakaru protokoliem būs svarīga loma 6G specifikācijās.

Kas sekos tālāk?

“Pateicoties Apple investīcijām infrastruktūrā, mēs esam palielinājuši savas komandas Kalifornijā un citur, lai būvētu, paplašinātu un modernizētu mūsu zemes stacijas, un mēs ar nepacietību gaidām nākamo nodaļu Globalstar dzīvības glābšanas tehnoloģijā,” stāsta Globalstar izpilddirektors Jay Monroe.

Papildus avārijas ziņu sūtīšanai var redzēt, ka Apple/Globalstar darījumam ir nozīme IoT izvietošanā. Satelītu uzņēmums jau atbalsta Nokia Sietlas ostā izvietoto savienoto infrastruktūru. Arī Apple jau eksperimentē ar idejām, kas saistītas ar tīklveida tīkliem un pozicionēšanu – FindMy, AirTags un UWB ir cieši saistīti ar šo tematiku.

Redzams, ka visas šīs jomas saplūst, un Apple pēta citus veidus, kā radīt veiksmīgus risinājumus, kas balstīti uz savienotu produktu dizainu. Uzņēmums ir nepārprotami norādījis uz šo kombināciju savā jaunākajā paziņojumā norādot, ka iPhone lietotāji, kas atrodas ārpus mobilā vai Wi-Fi pārklājuma, varēs palaist lietotni FindMy, lai, izmantojot jauno pakalpojumu ar satelītu, kopīgotu savu atrašanās vietu.

Tā pati tehnoloģija varētu atbalstīt globālu Apple TV pakalpojumu, kā arī nodrošināt stabilu atrašanās vietas un ārkārtas palīdzības dienesta izsekošanu dažāda veida savienotajām ierīcēm.

Apple paziņojums liecina, ka darbs pie produktu piedāvājuma tagad kļūs intensīvāks. Uzņēmums ieviesīs jaunas pamattehnoloģijas, lai atbalstītu jebkurus satelīta atbalstītos risinājumus, un, iespējams, vēlas ieviest šīs izmaiņas jau 2025. gadā vai nedaudz pēc tā.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt