Instagram izveido režīmu pusaudžiem

Platforma Instagram katra pusaudža – zem 18 – profilu padara privātāku, ierobežojot ziņojumapmaiņu un ieviešot “Sleep Mode” funkciju.

Sākot ar vakardienu, platforma sākusi gan jaunus, gan esošus lietotājus, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu, ievietot “Teen Acounts” kategorijā. Tas ietekmēšot desmitiem miljonu lietotāju. Jaunais profila tips automātiski ievieš virkni aizsardzības mehānismu. Tikai lietotāji virs 16 gadu vecuma var tos rediģējot atvieglot.

Visi nepilngadīgo profili pēc noklusējuma būs privāti. Uz tiem attieksies jau eksistējoši Instagram noteikumi, piemēram, svešinieki nevar uzrakstīt privātu ziņu. Tomēr gaidāmi arī jaunumi, ieskaitot “miega režīmu” – laikā no pulksten 22.00 līdz 7.00 visi paziņojumi būs klusi.

“Tas patiešām standartizē lielu daļa darba, ko esam paveikuši, to vienkāršo un nogādā pie pusaudžiem,” saka Meta globālās drošības vadītāja Antigone Deivisa. “Tas nodrošina aizsardzības komplektu, kas jau ir ieviests.”

Pusaudži arī varēs izvēlēties vecumam atbilstošas tēmas, ko redzēt savā laika joslā, piemēram, “sports, “dzīvnieki”, “ceļošana” un vairāk. Platforma turpinās ierobežot saturu, kas atrodams Reels vai Explore lapā. Tiks arī izsūtīti paziņojumi, atgādinot paņemt pauzi no lietotnes.

Papildus šīm izmaiņām Instagram atjauno vecāku kontroles. Vecāki, kuri vēlas lietotnē uzraudzīt savu pusaudzi, varēs redzēt, ar ko viņu bērns pēdējās nedēļas laikā ir sarakstījies, taču ne ziņu saturu. Viņiem arī būs iespēja apskatīt, kādu saturu bērns ir izvēlējies redzēt biežāk.

Kamēr Instagram ļauj pusaudžiem virs 16 gadu vecuma šos iestatījumus pamainīt, jaunākiem bērniem nāksies prasīt atļauju vecākiem, lai to paveiktu, piemēram, izveidot publisku profilu. Vecākiem būs jāuzstāda Instagram pārvaldes rīki, lai izmaiņas apstiprinātu.

Jaunums pakāpeniski tiek izlaists ASV, Apvienotajā Karalistē, Austrālijā un Kanādā. Pusaudži, kuri piesakās jaunam profilam, pamanīs izmaiņas pirmie. Tie ar eksistējošiem profiliem – nedēļas laikā. Eiropas Savienībā Meta plāno ieviest izmaiņas vēlāk šajā gadā, paplašinot tās uz citām platformām 2025. gadā.

Instagram bažas par ieviešanu

Pat ar visiem jauninājumiem pastāv jautājums – cik labi Meta to ieviesīs?  “Zinām, ka daži pusaudži centīsies melot par vecumu, lai apietu šo sistēmu,” saka Deivisa. “Tieši tāpēc izveidosim jaunas iespējas, kā pārliecināties par pusaudža vecumu.” Lietotājiem, kuri mēģinās nomainīt vecumu no “zem 18” uz “virs 18”, tiks pieprasīts video ieraksts ar seju, ID kartes augšupielāde un citu apstiprinājums par vecumu. Savukārt, Instagram sistēmas visu nesīs jaunā līmenī.

Platforma, izmantojot mākslīgo intelektu, spēs skenēt signālus, kas norādīs, vai jaunietis ir mazāk kā 18 gadus vecs. Piemēram, ja lietotājs, izveidojot profilu, apgalvo, ka ir sasniedzis 18, bet kāds lietotnē apsveic viņu 14. dzimšanas dienā, Instagram to izmantos. “Viens no izaicinājumiem, runājot par vecumu, ir tas, ka to ir grūti uzzināt,” saka Deivisa. “Mums jāveic vairāku kārtu pieeja, jo nav viens kārtīgs veids, kā to izdarīt.”

Kopš 2021. gada, kad Facebook “trauksmes cēlēja” Frānsisa Haugena nopludināja virkni iekšēju dokumentu, kur aprakstīti uzņēmuma pētījumi par pusaudžu mentālo veselību, likumdevēji ir noteikuši stingrākas robežas. Pēdējo gadu laikā Instagram ir laiduši klajā vairākas bērnu drošības funkcijas un 2022. gadā ieviesa vecāku kontroles kā atbildi. Platforma pat ir piekritusi pētniekiem izpētīt tā ietekmi uz pusaudžu un pieaugušo mentālo veselību. 

Pat viss šis nav mīkstinājis likumdevēju sajūtas. Gandrīz 40 ASV štatu atbalsta ieteikumu izvietot brīdinājumus sociālo mediju platformās. 

Avots: TheVerge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt