Japāna sāks tiesāt cilvēkus par apvainojumiem tiešsaistē

Sākot ar ceturtdienu, kad stāsies spēkā jauns likums, kas tika pieņemts šovasar, Japānā par apvainojumiem tiešsaistē tiks piespriests līdz pat gadam ilgs cietumsods.

Personām, kas notiesātas par tiešsaistes apvainojumiem, Japānā varēs piespriest naudas sodu līdz pat 300 000 jenu (aptuveni 2163 Eur). Iepriekš sods bija mazāk nekā 30 dienas cietumā un līdz pat 10000 jenu (72 Eur).

Likums tiks atkārtoti izskatīts pēc trim gadiem, lai noteiktu, vai tas ietekmē vārda brīvību — bažas, ko pauduši likumprojekta kritiķi. Kritiķi min, ka ir nepieciešams uzlabot situāciju digitālajā vidē.

Pēc likuma pieņemšanas japāņu advokāts Seiho Čo (Seiho Cho) minēja ziņu portālam CNN, ka nav skaidras definīcijas par to, kas tiek uzskatīts par apvainojumu. Likums apgalvo, ka apvainojums nozīmē izlikšanos par kādu, apmelošana (kas pazemo kādu), norādot uz konkrētu faktu par viņiem. Advokāts min, ka šobrīd, pat ja kāds nosauc Japānas līderi kādā sliktā vārdā, tas likuma ietvaros var tikt uzskatīts par apvainojumu.

Japānas amatpersonas pēc realitātes televīzijas zvaigznes Hanas Kimuras, kas tika apsmieta un aizvainota internetā, pašnāvības, sāka pievērst īpašu uzmanību esošajai problēmai. Pēc viņas nāves māte pieprasīja vairāk pret digitālajā vidē esošajiem draudiem vērstas politikas.

Arī Apvienotajā Karalistē ir tiesību akti, kas soda “rupji aizskarošas” publiskas ziņas. Cilvēki ir arestēti un sodīti pat par Twitter ierakstiem. Arī tur nav skaidras robežas par to, kas skaitās aizvainojums un kas nē. Par to lemj tiesa un katru gadījumu izskata atsevišķi.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

  1. Idiotisms. Visa rietumu pasaule iet puķina krievijas virzienā. Tur arī liek cietumā par tvītiem un komentāriem internetā. Nākamais būtu likt cietumā par terorismu tos, kuri Counter-Strike izvēlas pievienoties teroristu komandai. Diemžēl liekas ka jau kaut kur pasaulē ir bijis līdzīgs precedents.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt