Labprāt ievietotu aptauju par viedtālruņa drošības pasākumiem arī Notepadā, bet tā kā patreiz nav šādu iespēju, izmantosim internetos iegūtus datus. Aptaujas informācija ņemta no specializēta ārzemju portāla, kur mājsaimnieces diez vai iegriežas. Laiki, kad tālruņa vienīgā aizsardzība bija SIM kartes PIN kods, sen ir pagātne. Tagad ražotāji sacenšas par advancētāko aizsardzības mehānismu, pie kuriem jau pieder acs varavīksnenes skanēšana un 3D sejas kartes.
Pats populārākais atbloķēšanas paņēmiens, pie tam ar milzīgu atrāvienu no pārējiem, ir pirksta nospieduma skaneris. To lieto lielum lielais vairums respondentu – 61%. Varbūt tas tāpēc, ka paņēmiens ir visvienkāršākais, un neprasa neko atcerēties. Otrajā vietā ir bezrūpīgie, kas nelieto nekādu aizsardzību. Nu, un trešo vietu dala grafiskās atslēgas zīmētāji un sejas skanera cienītāji.
Un kāds paņēmiens ir vispopulārākais Notepad lietotāju vidū?
6 Responses
Lietoju (lai bērns netiek klāt, un netīšām neatbl.un kaukas nesaspiežas), citādi esmu pie “bezrūpīgiem”. 😀
#MI rokassprādze
#PIN (ciparu) (tel./planšete)
#Pirkstu nosp. (reti, jo atrodas tel aizmugurē, NAV ērts lietošanai)
Neietoju neko – ērtums pāri visam! Protams, izvairos telefonā glabāt kādas īpaši slēpjamas lietas, arī i-banku nelietoju.
Man nav aizsardzība.
Ja arī kāds labticīgs cilvēks atrod telefonu un ja tas ir nobloķējies, nepastāv iespēja identificēt īpašnieku un atdot to.
Nepastāv iespēja? Kontaktu vai zvanu sarakstu savelkot kopā ar taviem feisbūka vai draugu profiliem ka nu tikai pastāv. Tāpat brauzera vēsture, cepumi un cita figņa. Tiklīdz to lieto, tas var tevi identificēt.
Pirksta nospiedumu lietotājus vajadzētu pie vieglprātīgajiem skaitīt.
To jau janculis saka! Ja pazaudē nebloķētu telefonu, tad var cerēt, ka kāds dabūs tevi rokā un atdos. A ja pazaudē bloķētu, tad bez variantiem. Ja nu tikai pats var izsekot.
Kas pret pirkstu nospiedumiem?Ļti ērti un labi.(samsungs 8+)