Konstatēts, ka daudzi pasaules lielākie tehnoloģiju uzņēmumi katru gadu iznīcina tūkstošiem datu uzglabāšanas ierīču, lai saglabātu atbilstību datu aizsardzības noteikumiem.
Financial Times uzskata, ka gan Amazon, gan Microsoft (divi no pasaulē lielākajiem datu centru operatoriem) drīzāk fiziski iznīcinātu katru datu uzglabāšanas ierīci, kuru tie vairs neplāno izmantot, nekā riskētu ar datu noplūdi, notīrot ierīču atmiņu un piedāvājot tās izmantot otrreiz.
Kāds Amazon darbinieks anonīmi Financial Times minēja, ka, ja uzņēmums ļautu noplūst kaut vai nelielai daļai datu, tas zaudētu klientu uzticību.
Šādu praksi piekopj ne tikai datu centri, bet arī sabiedriskā sektora organizācijas, ministrijas, policija un dažādas citas nozares, kas arī pievērš lielu uzmanību datu drošībai. Datu centriem vairs nevajadzīgu datu uzglabāšanas ierīču iznīcināšana ir pārvērtusies par nozari. Daļa tajā strādājošo profesionāļu iebilst pret šādu praksi.
Datu uzglabāšanas iekārtu atkārtota izmantošana otrreizējos tirgos sniedzot vairākas priekšrocības un visai maz risku (ja to dara pareizi). Atjaunotas ierīces mēdz strādāt tik pat labi (un dažkārt pat labāk) kā jaunas, tās ietaupa grūti pieejamos resursus, kas nepieciešami datu uzglabāšanas iekārtu ražošanai, kā arī, protams, ir daudz “zaļākas” un lētāks, jo to atjaunošanas process ir īsāks un ātrāks nekā jaunu iekārtu ražošana.
Taču mūsdienu digitālajā pasaulē, kas ir pārpildīta ar datiem, lielie tehnoloģiju uzņēmumi izvēlas dabai nedraudzīgāko ceļu un iznīcina vecās datu uzglabāšanas ierīces. Datu noplūšana uzņēmumam var izmaksāt ne tikai resursus, bet arī reputāciju klientu acīs, kuru atgūt ir visai grūti.
Avots: TechRadar
One Response
Tam ir viens risinājums – DBAN