Kaspersky apgalvo, ka bezmaksas pieejamais rīks palīdzēs Linux pasargāt sistēmas, skenējot draudus un dzēšot ļaunprogrammatūras.
KVRT rīku nav jāpērk un tas izmanto zināmu draudu datu bāzi, lai skenētu dažāda veida ļaunprātīgu programmatūru. Tās var apdraudēt lietotnes vai pārvietot datus, taču rīks tos droši paslēps.
Lietotnei ir pāris interesanti knifiņi. Daži no tiem – nepieciešamība pēc interneta savienojuma, atbalsts tikai 64-bit sistēmām un prasība lejupielādēt ļaunprogrammatūru datu bāzi, lai rīks spētu pasargāt no draudiem.
Kaspersky KVRT Linux sistēmām
Programma ir veidota, lai strādātu uz plaša spektra Linux sadalēm, ieskaitot CentOS, Linux Mint, Red Hat Enterprise Linux, Ubuntu, Debian, openSUSE un SUSE, kā arī citām. Ja kāda sadale nav pieminēta, Kaspersky aicina nesatraukties, jo, visticamāk, tā tāpat darbosies.
Kad programma atrod ļauno failu, tā piedāvās to “satīrīt” un paslēpt neapdraudēto kopiju. Tā tiks lokalizēta ‘/var/opt/KVRT2024_Data/Quarantine’.
“Mūsu aplikācija spēj skanēt sistēmas atmiņu, startup objects, boot sectors un visus operētājsistēmas failus. Tas spēj skenēt dažāda formāta failus – ieskaitot arhivētos,” Kaspersky ziņo bloga ierakstā, paziņojot par KVRT.
Tiek ieteikts programmu palaist, izmantojot root profilu, lai nodrošinātu pilnīgu pieeju vietām, kur varētu slēpties ļaunais fails. Katru reizi programmu jāiedarbina manuāli un tā nespēj noteikt brīdi, kad notiek uzbrukums, tāpēc pārbaudes jāveic regulāri.
Avots: TechRadar
One Response
Kaspersky daudzviet Rietumu pasaulē ir neieteikta un pat aizliegta programmatūra, jo īpaši valsts iestādēs. Kāpēc šo vajadzētu reklamēt? Kur ir garantija, ka ar kādu apdeitu neatbrauks backdoor?