Jaunumi

Divas jaunas NASA misijas pētīs Veneru

Trešdien NASA paziņoja, ka ir izvēlējusies divas jaunas misijas Veritas un Davinci+, lai dotos uz Veneru aģentūras Discovery programmas ietvaros. Katrai misijai tiks piešķirti 500 miljoni ar paredzamo starta termiņu no 2028. līdz 2020. gadam. 

Marss, iespējams, šobrīd ir NASA un citu kosmosa aģentūru uzmanības centrā, taču uzmanības netrūkst arī Venerai. 2020. gadā veiktais zinātnieku pētījums parādīja iespējamu fosfora gāzes klātbūtni uz Veneras – gāzi, ko dažkārt rada mikrobu klātbūtne planētas mākoņos.

Veritas misija ir paredzēta, lai kartētu Veneras virsmu un pētītu vai vulkāni un citi ģeoloģiskie procesi joprojām ir aktīvi. Turpretī Davinci+ misija koncentrēsies uz Veneras atmosfēru un pētīs, vai planētai kādreiz ir bijuši okeāni.

NASA Discovery Program jeb NASA izpētes programma aizsākās 1992. gadā. Tā pievērš uzmanību mazākām planetārām zinātniskām misijām, kas aizpilda robus NASA pašreizējās misijās.

“Tas ir pārsteidzoši, cik maz mēs zinām par Veneru, bet gaidāmo misiju apvienotie rezultāti mums pastāstīs par planētu no mākoņiem tās debesīs līdz vulkāniem uz tās virsmas un pašam kodolam,” teikts NASA Discovery programmas zinātnieka Toma Vāgnera paziņojumā. “Tas būs planētas atklāšana no jauna.”

Avots: CNET

Atbildēt

Līdzīgi raksti