Jaunumi Tehnoloģiju jaunumi

Drīzumā būs pieejams Wi-Fi lielākais desmitgades atjauninājums

Pavisam drīz Wi-Fi sagaidīs jaunu versiju un kļūs ievērojami labāks. Daudzi no šī gada jaunajiem viedtālruņiem, klēpjdatoriem, televizoriem, kā arī citas ierīces tiks nodrošinātas ar Wi-Fi 6E atbalstu. Tas ir lielākais Wi-Fi atjauninājums 20 gadu laikā, un tā dēļ savienojumiem jābūt ātrākiem un uzticamākiem.

Wi-Fi alianse, kas pārrauga Wi-Fi, ir sākusi sertificēt pirmo produktu vilni ar Wi-Fi 6E atbalstu. Pēc IDC izpētes grupas datiem, viedtālruņi un datori ar jaunā Wi-Fi atbalstu parādīsies jau 2021. gada pirmajos mēnešos, bet televizori un virtuālās realitātes ierīces ar jaunā Wi-Fi atbalstu varētu parādīties tikai gada vidū.

Dažas no pirmajām ierīcēm, visticamāk, tiks izsludinātas nākamās nedēļas CES (starptautiski pazīstama elektronikas un tehnoloģiju izstāde) laikā. Šajā pasākumā Samsung plāno paziņot arī savus nākamos flagmaņua, Galaxy S21 sēriju, un dažiem (ja ne visiem), pateicoties Snapdragon 888 procesoram, visticamāk, būs arī Wi-Fi 6E atbalsts. Tā kā jaunajā procesorā ir iekļauts Wi-Fi 6E atbalsts, tam vajadzētu parādīties daudzos šī gada populārākajos Android tālruņos.

Esošās Wi-Fi ierīces darbojas divās frekvenču spektra joslās – 2,4 GHz un 5GHz. Wi-Fi 6E pievieno trešo — 6GHz — palielinot kopējo Wi-Fi viļņu skaitu, kas tiek izmantots tipiskam Wi-Fi. Tas nozīmē, ka Wi-Fi viļņi ir mazāk pārslogoti un varēs nodrošināt ātrākus savienojumus. Piemēram, daudzdzīvokļu ēkā kaimiņu Wi-Fi tīkli var traucēt jūsu Wi-Fi tīklam. Taču, izmantojot Wi-Fi 6E, ir daudz vairāk platuma joslas, tāpēc ir mazāka iespēja, ka cīnīsities par tiem pašiem Wi-Fi viļņiem.

Taču paies kāds laiks, kamēr lielākā daļa jauno ierīču spēs atbalstīt Wi-Fi 6E. Ne visas jaunās tehnoloģijas šobrīd sola jaunā Wi-Fi atbalstu, kaut gan patiesībā šī jaunā Wi-Fi versija sāka darboties un par tās ieviešanu bija zināms jau aptuveni pirms diviem gadiem. IDC paredz, ka 2022. gada sākumā tikai 20% ierīces, kas atbalsta Wi-Fi 6, atbalstīs arī Wi-Fi 6E.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti