Mūsdienu digitālajā pasaulē klejo teju miljardiem attēlu. Vairumam to tiem ir autortiesības un tos tā vienkārši nedrīkst lejupielādēt un izmantot savām vajadzībām. Rodas jautājums – kurus attēlus tad vispār drīkst izmantot un kur tos meklēt? Pirms attēla lejupielādes vajadzētu apskatīt informāciju par to, vai attēlu aizsargā autortiesības, vai par to ir jāmaksā, vai ir jānorāda kāda atsauce un kā to norādīt. Taču ikdienā rodas situācijas, kurās attēlus vajag atrast ātri un nav laika pētīt šādu informāciju. Šādām situācijām noderēs bezmaksas attēlu mājas lapas, kurās apkopoti desmitiem tūkstoši attēlu par dažādām tēmām.
Bezmaksas attēlu mājas lapas
Internetā ierakstot Royalty free images vai Free images / photos / pictures, vai Bezmaksas attēlu mājas lapas būs iespējams atrast visai daudz vietnes. Kā dažas no populārākajām un ērtāk izmantojamajām bezmaksas attēlu mājas lapām var minēt:
- pexels.com,
- unsplash.com,
- pixabay.com,
- burst.shopify.com,
- freeimages.com,
- kaboompics.com,
- stocksnap.io,
- canva.com,
- lifeofpix.com,
- gratisography.com, un daudzas citas vietnes.
Bezmaksas attēlu mājas lapās pieejami kvalitatīvi attēli
Lai gan sākumā var šķist, ka, ja attēls tiek piedāvāts bezmaksas, tam nebūs augsta kvalitāte, tā nebūt nav. Bezmaksas attēlu mājas lapās pieejami daudz augstas kvalitātes attēli, kurus uzņēmuši profesionāli fotogrāfi. Pirms attēlu lejupielādes un izmantošanas ieteicams izlasīt to lietošanas noteikumus. Vairumā vietņu būs rakstīts, ka attēlus var brīvi izmantot ne komerciāliem nolūkiem un dažās vietnēs aicinās norādīt atsauci uz autoru, vietni vai abiem.
Bezmaksas attēlu mājas lapās pieejami attēli par teju katru kategoriju – IT un tehnoloģijām, dabas ainavas, pilsētvides, kā arī dažādi abstrakti un mākslinieciski attēli. Šajās vietnēs visbiežāk pie meklēšanas ailītes būs iespējams arī izvēlēties dažādus filtrus un atlasīt attēlus ne tikai pēc atslēgas vārdiem, bet arī pēc to formātiem vai krāsām, kas tajos dominē. Attēli no šīm vietnēm lieliski noderēs. lai papildinātu prezentācijas vai citus uzskates materiālus vai arī, piemēram, atrastu sev patīkamu viedtālruņa vai datora ekrāna attēlu.