Jauna Koronavīrusa izsekošanas aplikācija Ķīnā

Ķīnas valdības bieži tiek kritizēta par dažādu novērošanas programmu un sistēmu izmantošanu, cieši sekojot saviem pilsoņiem. Lai gan daži to var atzīt par privāto tiesību pārkāpumu, Ķīnas valdības nesen palaistā aplikācija uzrāda, ka šim procesam varētu būt arī labā puse.

Izmantojot šo jauno aplikāciju, lietotāji Ķīnā spēs pārbaudīt un pārliecināties, vai viņi ir saskārušies ar cilvēkiem, kuri ir vīrusa nesēji vai kurus varētu turēt aizdomās par saslimšanu ar vīrusu. Ķīnas valdība ir definējusi ,,ciešu kontaktu” kā cilvēkus, kuri ir kolēģi, kopīgi mācās vienā telpā vai dzīvo vienā mājā.

Tas arī attiecas uz ārstiem, kuri varētu būt saskārušies ar pacientiem, kuriem ir vīruss, kā arī uz sabiedriskā transporta telpas sistēmu pasažieriem un darbiniekiem, kā piemēram, vilcieni, lidmašīnas utt. Lietotājiem ir jāreģistrējas lietotnē, izmantojot tālruņa numuru, vārdu un ID numuru, un pēc tam viņi var pārbaudīt trīs citu lietotāju ID numuru statusus.

Lai gan daži varētu uzskatīt, ka tas ir nepieņemami un distopiski, daži uzskata, ka šo datu izmantošana, vismaz šajā situācijā, ir noderīga.

Runājot ar BBC, Honkongā bāzētais tehnoloģiju DLA advokātu biroja pārstāvis Piper Carlyn Bigg komentēja šādi: “Ķīnā un visā Āzijā dati netiek uzskatīti par kaut ko tādu, kas būtu jāslēpj, gluži pretēji – tos var izmantot. No Ķīnas perspektīvas tas ir patiešām noderīgs pakalpojums cilvēkiem. Tas ir spēcīgs rīks, kas patiešām parāda, kā datu izmantošanu labiem mērķiem.”

Avots: BBC

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt