Mākslīgais intelekts un medicīna

Mākslīgais intelekts un datoru spēja īsā laikā apstrādāt lielus informācijas apjomus aizvien vairāk var atvieglot cilvēka dzīvi. Sevišķi, ja runa ir par medicīnas nozari, kur mākslīgā intelekta iespējas apstrādāt ar slimībām un to simptomiem saistīto informāciju ļauj ātrāk noteikt precīzu diagnozi, palīdzot glābt cilvēku dzīvības.

Šogad Google pētnieki jau izstrādāja mākslīgā intelekta programmu, kas var efektīvāk noteikt plaušu vēzi, taču viņi uz lauriem neguļ. Uzņēmums DeepMind Al, kas pieder Google mātesuzņēmumam Alphabet, sadarbībā ar ASV veterānu lietu departamentu ir izstrādājis algoritmu, kas var noteikt akūtu nieru mazspēju 48 stundas pirms tās iestāšanās.

Pamatojoties uz sākotnējiem modeļa testiem, radītais algoritms spēja precīzi identificēt 9 no 10 pacientiem, kuru stāvoklis pasliktinājās līdz tādam līmenim, ka viņiem bija nepieciešama dialīze.

Akūta nieru mazspēja ir stāvoklis, kad nieres nespēj izfiltrēt asinīs uzkrājušās atkritumvielas, galu galā ietekmējot citus orgānus, piemēram, smadzenes, sirdi un arī plaušas. Algoritma, kas spēj ātrāk noteikt šāda stāvokļa iestāšanos, radīšanu var uzskatīt par lielu panākumu, jo no akūtas nieru mazspējas katru gadu mirst aptuveni 500 000 cilvēku ASV un 100 000 Apvienotajā Karalistē, parasti tāpēc, ka tā netiek konstatēta pietiekami ātri.

Avots: ubergizmo.com

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt