Jaunumi

Eiropa vēlas pagarināt ES mēroga bezmaksas viesabonēšanu vēl uz 10 gadiem

Iespēja bez papildus maksas izmantot internetu un visus no datiem atkarīgos pakalpojumus ārvalstīs ir viena no galvenajām priekšrocībām, dzīvojot Eiropā un ceļojot pa to. ES viesabonēšanas regulu, kas ļauj Eiropas pilsoņiem apmeklēt citas ES valstis un izmantot savus tālruņus tā, it kā viņi būtu mājās, ieviesa 2012. gadā. Trešdien ES paziņoja, ka vēlas pagarināt regulu vēl uz desmit gadiem.

ES ne tikai ierosina paplašināt bezmaksas viesabonēšanu, bet arī vēlas to uzlabot. Saskaņā ar atjaunināto likumu kopumu, ikvienam ES būs tiesības saņemt tādu pašu datu ātrumu, kādu par savu tarifu plānu saņem mājās. Tas nozīmē, ka, maksājot par 5G vienā valstī, ārzemju tīkls nevarēs ierobežot interneta darbību līdz 4G, kamēr ceļojat, ja tas nodrošinās 5G savienojamību.

Atjauninātajā regulā arī teikts, ka ikvienam, atrodoties ārzemēs, ir jābūt iespējai viegli sazināties ar vietējiem neatliekamās palīdzības dienestiem. Ceļotājiem ir jābūt informētiem par to, kā to izdarīt, tostarp par to, kādi pakalpojumi ir pieejami invalīdiem. Starptautiskās palīdzības līnijām arī vajadzētu būt bezmaksas, un, ja radīsies papildu izmaksas, operatoriem būtu jānodrošina informācija par to.

“Miljoni Eiropas iedzīvotāju ir baudījuši priekšrocības, ko sniedz viesabonēšana visā ES bez papildu maksas,” savā paziņojumā sacīja Eiropas komisārs iekšējā tirgus jautājumos Tjerī Bretonijs (Thierry Breton). Viņš piebilda, ka ES viesabonēšanas regula ir “vispāratzīts un veiksmīgs vienotā tirgus stūrakmens”.

Jaunie noteikumi attieksies uz visām ES valstīm, bet ne uz Apvienoto Karalisti. Kopš Brexit bezmaksas viesabonēšana Lielbritānijas pilsoņiem Eiropā vairs netiek garantēta. Lielākā daļa Apvienotās Karalistes mobilo sakaru tīklu apgalvo, ka tie neplāno klientiem atcelt bezmaksas viesabonēšanu, taču nākotnē tas varētu mainīties. Valsts valdības ieteikums ir pirms došanās uz ārzemēm pārbaudīt mobilo sakaru operatora viesabonēšanas politiku.

Avots: CNET

Atbildēt

Līdzīgi raksti