Drošība Jaunumi

Eiroparlaments atzinis Kaspersky Lab produktus par kaitnieciskiem

Ar pārliecinošu balsu vairākumu (476 par, 151 pret, 36 atturas) Eiropas Parlaments Strasbūrā nobalsojis par rezolūciju A8-0189/2018, kurā atzīst par bīstamiem Kaspersky Lab antivīrusu produktus un ieteic ES iestādēm no tiem atteikties. 76. punktā tieši norādīts, ka šie produkti ir “kaitnieciski”.

76. Calls on the EU to perform a comprehensive review of software, IT and communications equipment and infrastructure used in the institutions in order to exclude potentially dangerous programmes and devices, and to ban the ones that have been confirmed as malicious, such as Kaspersky Lab;

Rezolūcijai nav likumdošanas rakstura un tā uzskatāma par rekomendāciju.

Savukārt “Kaspersky Lab” īpašnieks Jevgeņijs Kasperskis kā atbildes soli iesaldējis visus kopīgos datordrošības projektus Eiropā, tai skaitā ar Europol. Vienlaikus tiek prasīts oficiāls skaidrojums. Kā būtisks un izdevies projekts tiek minēts NoMoreRansom, kuru Kaspersky izstrādāja kopā ar Europol, Nīderlandes policiju un McAffee. NoMoreRansom  mērķis ir palīdzēt atšifrēt failus tiem, kuri cietuši no izspiedējvīrusiem.

Eiroparlamenta balsojums notika uz konfliktu fona, kas Kaspersky izcēlies ar ASV, UK un Nīderlandi. Šais valstīs Kaspersky antivīrusi jau tiek izskausti, baidoties no spiegošanas Krievijas labā.

Bleepingcomputer u.c.

Atbildēt

Līdzīgi raksti