Jaunumi

Ekonomiskās situācijas dēļ tehnoloģiju uzņēmumi turpina atlaist darbiniekus

PayPal atbrīvo aptuveni 2000 darba vietu jeb 7% darbinieku, kļūstot par jaunāko lielo tehnoloģiju uzņēmumu, kas samazina izmaksas.

Tiešsaistes maksājumu uzņēmums apgalvo, ka bija spiests pieņemt šādu lēmumu, jo tas saskaras ar “sarežģīto makroekonomisko vidi”. PayPal paziņojums seko desmitiem tūkstošu atlaišanas gadījumu, ko tehnoloģiju giganti veica tikai pēdējā mēneša laikā. Šogad par ievērojamiem štatu samazinājumiem ir paziņojis Alphabet, Amazon un Microsoft.

“Mums jāturpina mainīties, jo mainās mūsu pasaule, mūsu klienti un konkurences vide,” paziņojumā sacīja PayPal vadītājs Dens Šulmans.

Otrdien arī Snap – sociālo mediju platformas Snapchat mātesuzņēmums – brīdināja, ka ieņēmumi trīs mēnešos līdz marta beigām varētu samazināties pat par 10 %. “Mēs paredzam, ka darbības vide joprojām būs sarežģīta, jo sagaidām, ka nelabvēlīgie apstākļi, ar kuriem esam saskārušies pagājušajā gadā, saglabāsies visu pirmo ceturksni,” uzņēmums paziņoja investoriem. Pēc paziņojuma Snap akcijas samazinājās par gandrīz 15 %.

Pagājušajā nedēļā zviedru mūzikas straumēšanas gigants Spotify paziņoja, ka tas samazinās 6 % no aptuveni 10 000 darbinieku skaita, norādot uz nepieciešamību uzlabot efektivitāti.

Vēl viena tehnoloģiju nozares lejupslīdes pazīme ir ASV datoru mikroshēmu ražotāja Advanced Micro Devices (AMD) otrdienas paziņojums, ka 2022. gada pēdējos trīs mēnešos tīrie ienākumi samazinājušies par 98 %. Uzņēmums arī paziņoja, ka paredzams, ka ieņēmumi šajā ceturksnī samazināsies pat par 10 %. Tomēr skaitļi bija labāki, nekā daudzi investori bija gaidījuši, un AMD akcijas pēc paziņojuma pieauga.

Āzijā pasaulē otrs lielākais atmiņas mikroshēmu ražotājs SK Hynix paziņoja par saviem lielākajiem ceturkšņa zaudējumiem. Tas notika pēc tam, kad konkurents Samsung Electronics paziņoja par zemāko ceturkšņa peļņu astoņu gadu laikā.

Avots: BBC News

Atbildēt

Līdzīgi raksti