Lietotāju pieredze par elektrības padeves pārtraukumiem.

Sākumlapa Forumi Hardware Pārējās Hardware lietas Lietotāju pieredze par elektrības padeves pārtraukumiem.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146257
    marr
    Participant

    Labrīt!

    Tiem, kam ir gadījies, ka elektrības padeves traucējumu dēļ tiek bojāta elektrotehnika (datortehnika) padalieties lūdzu pieredzē: Vai kāds ir pētījis iespējas, ko darīt, ja šādu traucējumu dēļ nomirst, piemēram, dators? Š onakt veiksmīgi pazuda elektrība, kā rezultātā izskatās, ka kaut kas ir aizgājis šķērsām. Pa nakti pamodos, jo UPSis skaļi brēca, nācās šo apklusināt, šorīt mēģinājums ieslēgt PC beidzās bez rezultāta, jo ieslēgšanas poga vienkārši nereaģē. Tā kā uz sitienu nebija laika neko pētīt sīkāk, tad pirmais, ko daru ir ievācu info par pesimistiskāko gadījumu 🙂

    Teorētiski būtu jāvar sūdzēties Latvenergo, kam būtu jākompensē radušies zaudējumi (bojātās tehnikas vērtība), taču ņemot vērā banānu republikas faktoru, nezinu, cik attāla tam līdzība ar realitāti.

    Ir gadījies, ka šādas elektrības pazušanas rezultātā nodeg tīkla karte, bet nu piečuka dēļ diez vai kāds ietu uz Latvenergo, taču ja kaut kas pamatīgi nokūpējis, tad ir vēlēšanās vismaz painteresēties, kas tiem monopolistiem sakāms.

    #172687
    usins
    Participant

    Naudu viņi neatmaksās. Vienam paziņam bija tā- uzsprāga transfomators, pus ciemam visa elektronika čupā. Latvenergo 100% vainīgs, jo neviens transformātorā līdis iekšā nebija, bet neko nevienam neatmaksāja.

    Man trakākais bija, ka OS bija jāpārliek, hdd guva traumu un pēc kādiem 4 menšiem atkāvās pavisam.

    #172688
    Foxsk8
    Participant

    Pilnīgi pietiek, lai elektrība noraustītos, lai PC aizietu viņsaulē. Man pašam ir bijis tā, kā caur netu ir nosvilusi mātes plate. Nemaz nemanīju, ka laukā pērkona negaiss. Aiznesu uz garantiju, un tai pašā dienā jau dabūju jaunu plati. Protams neteicu, ka zibens iespēra. Š oreiz tev būs dēlis nodedzis. Tas ir standarta variants, un reizēm arī viss sāpīgākais. Ja MB vēl ir garantija, droši ieteiktu tev nest.

    Otrs gadījums. Aiz aizmāršības ieslēgtam PC liku atpakaļ izkritušo TV karti. Rezultāts bija pavisam bēdīgs. Dēlim bija nodedzis dienvidu tilts, sākās nenormālas, neizskaidrojamas hardwariskas problēmas. Arī šoreiz nesu uz garantiju un dabūju jaunu MB. 😀 Vai cik tas smieklīgi nebūtu.

    #172689
    shady
    Participant

    Quote:


    Pa nakti pamodos, jo UPSis skaļi brēca, nācās šo apklusināt


    => Laikam tev atriebās – pierādīja, ka bez viņa neiztikt;)

    Es ar ieteiktu garantijas laikā aiznest preci atpakaļ, protams, nesakot neko pa elektrības raustīšanos.

    #172690
    samurajs
    Participant

    Tas Latvenergo jau piegriezies! Pēdējo 2 nedēļu laikā kādas reizes 4 pārtraukumi uz apm. 1 sek. Tie kurmji atkal kaut ko rok :duno:

    Vēl nekas man nav sačakarēts, bet skumji, ka ja arī būs – nāksies ciest nabaga veikalam, kur mainīšu garantijas detaļas, nevis tizlajam monopolistam. Laikam patiešām būtu grūti piedzīt no šiem pretekļiem zaudējumu atlīdzību…

    #172691
    Mr.Death
    Participant

    BTW man turpretī kompis iet kā tanks cauri visiem pērkona negaisiem, zibeņiem, strāvas pārtraukumiem un citiem sūdiem 24 h diennaktī, 7 dienas nedēļā ar visprostāko Mustek PowerMust 400 UPS jau kādu pusgadu. Ir jau “izturējis” dažus pērkona negaisus, nemaz nerunājot par strāvas pārtraukumiem, kur nu vēl svārstībām, kaut vai no tās pašas tējkannas, kad vāru kafiju.

    Uzskatu, ka UPSis mūsdienās priekš datora ir obligāta prasība, ja vien negribi pēc mēneša skriet un kaut ko jaunu pirkt. Dators nav nekāds ledusskapis, kuram nospļauties par elektrību, pat ja ārā kāds iedomājies kurbulēt malkas ripzāģi un čakarēt spriegumu.

    Par pieredzi runājot – cilvēki kuriem kompis nobrūk dēļ elektrības vai zibens atrodas katru dienu. Tā ir visizplatītākā problēma.

    Pārsvarā jau visbiežāk ir gadījumi, kad cilvēks kaut ko dara pie datora – strādā ar failiem, sēž internetā, klausās mūziku, kaut ko uzstāda, noinstalē, vai vissaldākais – veic izmaiņas uz to brīdi sistēmā (defragmentē, chekdisks, firmware, bios, windows update u.t.t.) un tad pazūd elektrība. Tad bojājumi sistēmā ir ļoti paredzami.

    Zibens laikā jāuzmanās ne tikai no elektropadeves, jo “dzirkstele” var atnākt arī pa interneta kabeli, līdz ar to jāparūpējas, lai arī tas iet caur UPS. Nezinu kā ir ar pārējiem, bet Lattelecom tādā ziņā ir OK, jo var izlaist cauri UPSIM visu telefona līniju. Turpretī UPS arī atbalsta tikai telefona kabeli (vai arī nav ligzdu vispār), tā kā tiem kam jau pienākošais vads ir 5 kategorijas ar upsi parastā veidā laikam tomēr nespīd.

    foxsk8 wrote:

    Otrs gadījums. Aiz aizmāršības ieslēgtam PC liku atpakaļ izkritušo TV karti. Rezultāts bija pavisam bēdīgs. Dēlim bija nodedzis dienvidu tilts, sākās nenormālas, neizskaidrojamas hardwariskas problēmas. Arī šoreiz nesu uz garantiju un dabūju jaunu MB. 😀 Vai cik tas smieklīgi nebūtu.

    BEIDZ SMĒĶĒT FOX! Vai tad nemaz neredzēji ka procim ventilators griežas? :rofl:

    #172692
    marr
    Participant

    Sākumam – kāda vēl garantija, dators gadus 4-5 vecs 😀

    Turpinājumam, kad palūkojos, kas lācītim vēderā, lai arī neko TÄ€DU neatradu, neizmainīju, PC vienkārši atdzīvojās un aizgāja 😀 laikam vienkārši pensijas vecums tuvojas 🙂

    UPSis parasti sāk bļaut tad, ja viņam elektrība nozudusi, tā viņš man paziņo, ka vajag domāt par ārā slēgšanu, ja tos pašus dokumentus rakstu… Š…emot vērā to, ka mans UPSis jau ir ar pieredzi (tie paši 4-5 gadi), tad es nekādu telefonu/internetu nevaru caur UPSi izlaist. Tāpēc man šis strādā tikai, lai datoram elektrību līdzsvarotu.

    #172693
    Mr.Death
    Participant

    Ļauj man minēt – APC vai ne? 😀

    #172694
    samurajs
    Participant

    Bet jautājums ne jau par to! Vai tas vispār ir normāli, ka tāds j*banais Latvenergo bez brīdinājuma pārtrauc enerģijas piegādi???

    Precedents vispār jau ir – pirms gadiem 10 Liepājas Metalurgā regulāri šitā h*iņa bija, a tur jāaptur velmētavas darbs uz stundu pēc sekundes pārtraukuma. Nu un tad Latvenergo sanāca maksāt pāris ļimonus soda naudas. Uzreiz tika paralēlā līnija ievilkta un šāda probza tagad vairs nav. Bet tur tiesā cīnījās 2 milži. Ko mēs varam?

    #172695
    marr
    Participant

    jā, tas ir APC, taču tajā laikā nebija tik milzīga to upšu izvēle nemaz.

    Paralēlās līnijas ir forši, taču Latvenergo, manuprāt, nebūt ne visur tādas ir ierīkojis. Lai arī, protams, tas būtu tikai patērētāju interesēs (monopolisma loģika un sekas).

    #172696
    preddetor
    Participant

    UPSi nelietoju. Ar elektrību aizvakar kkas bija, ka noraustījās un restartējās, bet par nelaimi tas notiek bieži. Reizēm bez brīdinājuma elektrība uz ~3h pazūd, bet pēc tam lēnītēm raustoties ik pa 5 min. parādās. Parasti lietainā laikā. Stulbi, ne? Bet ar tīkla sprieguma raustīšanos elektriskās tējkannas, urbja, flekša, ledusskapja vai kā cita dēļ nav jau labu laiku bijis…

    #172697
    Tvinky
    Participant

    Kāds negrib par UPS rakstiņu sacept uz pannas? Es sāku par tādu aizdomāties, ko kojās šai aukstajā laikā visi slēdz sildītājus un tad nu gan iet kā diskotēkā. Žēl sava jaunā PC ;[

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā