Mikrokontrolieris.

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

waplet
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 162
Pievienojies: 04 Sep 2007, 13:45
Reputācija: 0

Mikrokontrolieris.

Post no waplet » 06 Mar 2012, 22:10

Man te tāda apgaismība radās. Gribētos paspēlēties ar kādu mikrokontrolierīti, precīzāk kaut ko pamācīties. Varbūt kāds vēlētos uzdāvināt kādu mazu , varbūt, pašam nederīgu kontrolierīti. Piemēram, uz Arduino pusi. Naudiņas nav nav lai varētu atļauties jaunu nopirkt, bet varbūt kāds liepājā varētu uizdāvināt par kāu aliņu.

McB
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 80
Pievienojies: 10 Feb 2012, 23:35

Post no McB » 07 Mar 2012, 02:14

Cik vecs esi? Ir interese arī kādu rubuli nopelnīt ar to spēlēšanos?

marnix
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 21
Pievienojies: 16 Sep 2008, 21:20

Post no marnix » 07 Mar 2012, 12:56

pic16f84 + mikrobasic(help sadaļa gana daudz tutoriāļu un aprakstu) + ponyprog + vienkārši uzlodējams programmieris uz seriālā porta

waplet
Reģistrēts lietotājs

Post no waplet » 07 Mar 2012, 13:40

Man ir 18. Gribētos vairāk vienkārši pamēģināt kaut ko pastīties ar I/O programmēšanu . Tāpēc būtu interesanti, ja kāds varbut kādu savu veco mazo kontrolierīti varētu uzdāvīnāt, lai ir ko pamēģināt. Itkā interesē tādas lietas + programmēšāna, bet no tām mikroshemu lietām rubīšana maza. Tikai pašizglītošanās dēļ varbūt augstkolā noderēs.

gaziks52
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 90
Pievienojies: 06 Apr 2009, 16:42

Post no gaziks52 » 07 Mar 2012, 14:23

man ir viens lieks Arduino UNO, bet es esmu Rīgā

waplet
Reģistrēts lietotājs

Post no waplet » 07 Mar 2012, 14:33

Ja tiešām ir lieks. Brālis brauc uz Riigu 16. martā varbūt viņš varētu savākt, ja es viņam palūgtu. Es pats itkā esmu 24. Martā rīgā , bet tad jātiesā spēles, vēl nezinu, cik tur brīva laika būs, bet iespējams, varētu sarunāt. Apmaiņā pret kādu šokolāditi.. Varbūt varu PM aizmest?

McB
Reģistrēts lietotājs

Post no McB » 07 Mar 2012, 20:28

Neviena Latvijas "augstskola" tev tādā jomā neko derīgu neiemācīs. Ja ir interese par kaukādu loģisko programmēšanu, tad varu kādu siemens logo vabūt sagādāt, pamācīsies ar to, Arduīno ar nau problēma, bet pirms pelnīt ar customized lietām, ir jāpavelk kabeļi, jāpabrien pa dubļiem, lai iepazītos ar pieprasijumu. Un tad var sākt štukot kuras iekārtas vajag uztaisīt un kam piedāvāt. Pagaidām tuvākā laikā vajag 1 diezgan sarežģītu lietu, taka nāksies pirkt "oriģinālo" risinājumu, bet nākotnē gan jau ka būs aizvien vairāk variantu kur aizvietot ūberdārgos "oriģinālus".
Bet nu ja taisies 4 gadus deldēt solu augstskolā tad nav nekāda interese ieguldīt kautko.

waplet
Reģistrēts lietotājs

Post no waplet » 07 Mar 2012, 20:41

Nepārproti, bet es esmu tiešām zaļš šajā jomā. Noteikti ne tagad un ne tuvākajā laikā nav doma līst uz kādām customized kontrolieru veidošanu lietām. Tīrī intereses pēc gribeju ar kādu kontrolierīti paspēlēties mēģināt, piemēram, visvairāk jau dzirdēts par arduino. Sākt ar led mirdzināšanu un tā tālāk, pa solītim uz priekšu. Augstkola manā skatījumā vairak ir kā teorijas apguves vieta manām interesēm, tāpēc tomēr ir vēlme iet uz augstkolām. Nu jā, jau sen ir gribēts šķibināt kkādas mikroshēmiņas, saprast, vai tas ir priekš manis, jo programmēt patīk, varētu skatīt piemērus un attīstīt labāk attiecīgās valodas pamatus. Un tiešām nav doma veidot kaut kādus oriģinālus darbus, ar kuriem pelnīt, jo esmu pārak zaļš šajās lietās. No elektronikas arī maza saprašana.

McB
Reģistrēts lietotājs

Post no McB » 07 Mar 2012, 23:00

Es jau teicu - "augstskola" teu NEKO neiemācīs. Cik vel skaidrāk, lai pasaku?
Arduino nav tas vienkāršākais, sākt var ar kādu Loguci vai kā tur to lētu alternatīvu sauca... Fervex...
Bet ja nav doma neko veidot, tad sēdi vien "augstskolā" un deldē solus/biksas :)

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes: 1892
Pievienojies: 19 Mar 2007, 18:09

Post no drunk_lizard » 08 Mar 2012, 08:25

Taisnība. Betonam augstskolā pat vārdu "nav" nespēja iemācīt pareizi uzrakstīt...

viesic
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 155
Pievienojies: 26 Jan 2009, 13:37

Post no viesic » 08 Mar 2012, 09:09

waplet, neuztver to kā uzbraucienu, bet, ja nezini pamatlietas, tad nav vērts ķerties pie mikrokontrolieru programmēšanas, savādāk nekur tālāk par diožu mirkšķināšanu netiksi.
Ja tiešām vēlies apgūt elektronikas jomu, tad ieteiktu piedalīties šajā projektā: https://6002x.mitx.mit.edu
laika ziņā apmēram 10h nedēļā jāmācās, imho, līmenis tur ir daudz augstāks nekā Latvijas augstskolās.

Pievienot atbildi

Return to “Pārējās Hardware lietas”