Iesakām laptopu – darba zirgu!

Sākumlapa Forumi Hardware Pārējās Hardware lietas Iesakām laptopu – darba zirgu!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #156650
    samurajs
    Participant

    Rudenī mans iecienītais galddators svinēs 5 gadu jubileju – nokalpojis visu laiku bez nevienas dzelziskas problēmas. Bet tuvojas tas laiks, kad motoresurss iet uz beigām, tāpēc vajadzētu rezervei arī kādu saprātīgu porķiku. Prasības tam man nav augstas, galvenais – drošība, uzticamība un stabilitāte:

    * pilnvērtīga interneta pārlūkošana

    * ofiss, e-pasts

    * materiālu sagatavošana Notepadam (t.sk. bilžu apstrāde)

    * HD video atskaņošana uz lielā TV caur HDMI

    Nevēlētos iegrūst dzelzī vairāk par 300 Ls, jo spēļukus nedzenāšu un video nerenderēšu.

    Noskatīju biznesa klases HP ProBook 4535s, kas it kā atbilst visām prasībām par saprātīgu cenu 298 Ls.

    Īpaši plusi – daļējs metāla korpuss, ekrāns bez atspīdumiem, 4 GB RAM, 640 GB HDD (7200 rpm), daudzpusīga komunikācija, iesk. 3 gb. USB 2.0 + 1 USB 3.0. Baterija izvelk 5 h neta pārlūkošanas režīmā ar Wi-Fi (neatkarīgā testa, nevis HP dati). Komplektā firmas datorsoma.

    Mīnusi – ne īpaši ātrs AMD Fusion procis, kaut arī 2-kodolu, pazems ekrāna kontrasts.

    Pilns tests – šeit.

    Varbūt varam ieteikt ko labāku? Noputējušus modeļus, vecākus par 12 mēn. – nepiedāvāt!

    #286615
    root
    Participant

    Vai esi tik bagāts, lai atļautos pirkt lēti? 🙂 Manuprāt, ilgam laikam skatīties zem 500 nav jēgas.

    #286616
    Anonīms
    Neaktīvs

    AMD 2kodolu? Nopietni? A4-3305M, SuperPI 1M testu iziet 35 sekundēs.

    Salīdzinājumam – 5 gadus vecs Core2Duo 1.8GHz to iziet ~31 sekundē.

    sou .. ja tev patīk veca core2duo mobile veiktspēja, tad OK. Bet ja liekas, ka par īsu, tad citi probuki ir ar i3 procesoriem, un uz tiem gan būs jūtama atšķirība.

    #286617
    aoma
    Participant

    Š oreiz Robčiks GANDRĪZ nemuldās 🙂

    Dators vairāk kā vienai dienai maksā, sākot ar kādiem 400, lētučus var pamēģināt pie draugiem/radiem/kaimiņiem, un tad, nosecinot, kas ir kas, nopirkt ja nnu ne gluži brenda kasti, tad vismaz tādu, par kuras remontu vai apgreidu varēs uz kādu laiku aizmirst, man iepatikās Asus IceCool tehnoloģija – pat nometot gultā uz segas, tº nepārsniedz viegla siltuma stadiju. Protams, arī jau tagad novecojušu modeli pirkt nav prāta darbs, kaut arī it kā lēti.

    #286618
    piwchix
    Participant

    Pievienojos pārējiem un iesaku tomēr pieraus vēl vismaz 100-150Ls. Tad no HP Probook sanāk arī i5 variants:

    https://www.1a.lv/datortehnika/portativiedatori/hp_probook_4530s/6129370/

    https://www.1a.lv/datortehnika/portativiedatori/hp_probook_4530s/11360476/ un baltais cilvēks bonusā

    , ne tas krutākais protams, bet trīs galvastiesas pārāks par tevis ielikto.

    Par Probook sēriju(pašam 4520s i5). Ļoti patīkams korpuss, metāls tomēr ir metāls, ļoti laba priekš laptopa klaviatūra. Kā jau biznesa kompim, perfekta HDD aizsardzība pret triecieniem (2 reizes ir krits, bet iespējams, ka tikai veiksme). Arī mitrum izturīgā klava paglābusi dažas reizes. Kopumā esmu apmierināts ļoti.

    Mīnusi :

    Nedaudz problēmas ar karšanu pie pie geimiem, bet manam ir iGPU, šiem modeļiem kārtīga videne, problēmu vajadzētu būt mazāk.

    Touchpads – biggest fail. Tačpads tiešām ir neērts un īsti ērta darbošanās ar to nesanāks

    Un tomēr, ja gribās līdz 300Ls:

    https://www.1a.lv/special/akcijas/asus_x54hr_portativais_dators/11200809/ un vēl aplaistīt paliks. 🙂

    Tomēr iesaku nenožmiegties un piemest 100-150ls un kāpt nākošajā klasē 🙂

    Edit:

    Samuldējos, tavā linkā Probookam izskatās normāls touchpad, manējam tāds kā HP Ultrabook apskatā.

    #286619
    Jaunzems
    Participant
    #286620
    shady
    Participant

    Tu jau nebūtu tas cilvēks, kuram jāapskaidro par izvēli, bet ir zināma lieta – pirkšanas karstumā prāts mēdz cilvēkam aizsisties ciet.:)

    Spriežot pēc tavām prasībām, nebūt nevajadzētu tērēties 300 Ls par lapsi…. varbūt ir jēga mazliet apgreidot esošo PC (5 gadi nav nekas diži traks). Lai arī 5 gadi tehnoloģiju ritumā nav maz, tomēr nav arī antikvariāts. Neesi tak lietotājs, kuram stāv virsū Vista ar 101 procesiem startup`ā.

    Ja jau apsver domu par laptopu, tad pieņemu vēlmi, ka ir vajadzība pēc portativitātes. Varbūt var iztikt ar apgreidotu PC + kādu lētā gala planšeti vai normālu viedtelefonu?

    Bet ,ja nu tomēr vajag lapsi…. gribu ieteikt jau iepriekš testēto Samsung UltraBook 5 sēriju ( https://notepad.lv/prese/13301/tests-samsung-ultrabook-5-serija—plani-kompakti-un-pietiekami-jaudigi-datori/ ). Tiesa, 200 Ls dārgāk par tavu norādito cenu, bet ja ir iespēja iekreditēties uzlielāku summu – domāju, ka nenožēlotu. Ja līdz šim testētie laptopi bija apmēram tā – nu labi, laptops kā jau laptops -katram savi plusi un mīnusi. Tad šis UltraBook “paņēma”! Kompakts, ērts, laba baterija un gana spēcīgs (tavas prasības ir gana mazas, lai tās ņemtu vērā pie parametru iegādes. Vnk jānem laptops, kurš ir gana labs, lai nelauzītu galvu arī turpmākos 5 gadus). Nevar tā izstāstīt, patika un viss. Ja es pirktu, tad pirktu šo.

    #286621
    samurajs
    Participant

    shady: nav runa par PC ārā mešanu, bet 5 gadi ir tas laiks, kad sāk brukt nost dzelži – kvalitatīvi, nevis brāķis. Tas tāpēc, ka ir nostrādājuši paredzēto stundu skaitu. Pirmām kārtām tie HDD, videokarte, MB. Vai tad tev gribētos, lai Notepad uz kādu nedēļu, vai pat vairāk paliek bez ziņām?

    Sorry, Samsung neņemšu nekādā gadījumā. Nav drošs. Varbūt testējot viņš izskatās cmuks, bet garantijas laikā atgriezto preču % Samsungam ir ievērojami lielāks nekā jebkuram citam brendam.

    Tu esi rakstījis rakstu NP uz planšetes vai viedtālruņa, ņemot vērā, ka arī bildes jāsameklē un jāsagatavo? Tā ir vesela problēma, ko nevienam neiesaku 😀 Ja mums būtu WordPress, tad jā – ir Android proga, kas tam domāta.

    Starp citu, man vēl nav pirkšanas trakums, bet tikai izlūkgājiens: vispirms jānoskata optimālu price/performance modeli 😀

    #286622
    Foxsk8
    Participant

    Vo, shady pareizi pateica. Samuraj, es ar te sagrābos datorus, 3 parastie, viens netbooks un viens parastais lapsis, sēdēju ar 5 gabaliem, beigās sapratu, ka reāli labi ja vien izmantoju savu darba PC, un netbuuku, no rītiem gultā lasot tvnet sviestu, vairāk man arī īsti neko nevajag.

    Man te bija kompītis, 2Gb rams, Dual Core Athlons, 500 GB cietais, parasts piekans korpuss, MSI veca matene, un tā es te darbojos, vienu dienu izdomāju, uzmest acis, uz kaut kādu normālu upgreidu.

    Beigās ieliku iekšā Pheon 4 kodolnieku, 8 GB ramu, un paņēmu jaunu, normālu dēli. Upgreids man izmaksāja 150 Ls.

    Izmest 400 Ls par lapsi, vai paņemt parastam kompim upgreidu pa 150 un kādu netbooku pa 200 Ls, es domāju būtu labāk.

    #286623
    shady
    Participant

    Es nezinu tava darba stilu. Bija doma, ka tu pamatdarbu dari uz apgreidota PC, bet ziņu lasīšanu un komentēšanas iespējas, e-pastus utml var pietiekoši labi izdarīt uz planšetes vai sakarīga viedtelefona.

    Un, starp citu, ļoti daudzi cilvēki nav aizdomājušies par vēl kādu lietu….planšetei un telefonam var pieslēgt arī fizisku klaviatūru (micro usb klavas, arī adapteri), ja vēlies uzcept rakstu piknikā:) Protams, viss nav tik ērti, bet tas viss atkarīgs no tevis paša – kāds ir tavs darba ritms, vieta, vajadzības.

    #286624
    nevertell
    Participant

    Reāli laptops darba zirgs nāk sākot no 800 latiem. Jebšu Thinkpad T420. Var jau ņemt arī X un W.

    Vai arī citus, neplastmasas aparātus.

    Var arī lietotus tos pašus lapšus-darba zirgus ņemt.

    Bēt par 300 latiem var ierakstīties kādā plastmasniekā.

    #286625
    Wuu
    Participant

    Par ko tu vispār vispār runā! Nopirkt Core Duo un pēc tam klausīties ventilatoros pat pie youtubes video skatīšanās?

    #286626
    Wuu
    Participant

    https://www.dateks.lv/cenas/3/62412_asus_k53ta_brown_15_6_1_4ghz_4gb_640gb_win_7_hp.php

    Varēs arī kādu pavecāku spēlīti padzenāt, bez raizēm.

    #286627
    samurajs
    Participant

    Paldies visiem, kas piedalījās diskusijā! Tātad izvēlētais Probuks tiek vienkārši nomainīts uz minimāli dārgāko HP ProBook 4530s.

    Viss tas pats, kas 4535s, bet Intel i3-2350M, 2.3GHz divkodolu procesors ar HyperThreading tehnoloģiju.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā