Portatīvais datorgrafiķim

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

Garinsh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 301
Pievienojies: 12 Nov 2009, 02:13
Reputācija: 0

Portatīvais datorgrafiķim

Post no Garinsh » 02 Sep 2012, 00:31

Sveiki, notepadieši!

Ir radusies nepieciešamība pēc portatīvā datora primāri datorgrafikas programmatūras izmantošanai - Fotošops, Ilustrators, Indesign, kā arī šis tas no 3D, piemēram, Zbrush, utt... Kā arī sekundāri kādas daudz maz svaigas spēlītes padzenāšanai brīvā brīdī, konkrēti šajā gadījumā Guild Wars 2 vismaz ar medium iestatījumiem un 60fps.

Arī dažas specifiskas prasības - Ivy Bridge CPU, USB 3.0, Anti-glare, obligāta ethernet kabeļa ieeja un vēlams Nvidia GPU, bet izskatīti tiks arī visi AMD varianti. Acer un Toshiba neieteikt.

Budžets - 500 līdz 800Ls

Piskadrons
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 222
Pievienojies: 01 Jūl 2012, 11:39

Post no Piskadrons » 02 Sep 2012, 10:23

Tas ir tik pat **dritvai kociņ** kā bolīda Latvijas pastam, un Mercedes neieteikt.

Jānis Bērziņš =JanciX

Post no Jānis Bērziņš =JanciX » 02 Sep 2012, 10:31

Piskadrons, ka tu vienreiz muti aizvērtu. Ja nav nekā laba ko teikt, paklusē! Piegriezies jau Tu esi!
Runājot pār tēmu, paskaties uz Alienware kompjiem, tītri labos ciparos var dabūt, un nebus nekādi nīkuļi.

m_janis
Lietpratējs
Atbildes: 1083
Pievienojies: 22 Feb 2009, 22:26

Post no m_janis » 02 Sep 2012, 11:47

Nu par Acer piekrītu 100% - no veikala var nest pa taisno uz Getliņiem, bet nu par Toshiba gan garām. Izturīgs, labs, (ja kas, viens no visretāk servisos atnestajiem laptopiem). Dell, Lenovo, Toshiba (ja reliģija neļauj Apple) ir vienīgie, kuru virzienā vērts skatīties.
Otrkārt - ja jau doma par nopietniem grafikas darbiem - obligāta lieta ir vismaz 23" stacionārais IPS monitors,obligāti kalibrēts (ko ar laptopa monitoru nereāli izdarīt), pele vai/un planšete.
Par VGA - grafikai, jo īpaši Photoshopam, jau nu nVidia ir garām - daudz precīzākas gan detalizācijas, gan krāsu ziņā ir ATI/AMD kartes, bet ja negatavo materiālu, kur jābūt precīzai krāsu atbilstībai - tad vienalga.

Garinsh
Reģistrēts lietotājs

Post no Garinsh » 02 Sep 2012, 12:26

Ir, ir 23 collu stacionārais IPS monitors uz kā arī krāsas tiks koriģētas, bet regulāri līdzi desktop kasti un monitoru nēsāt 120km nav iespējams, tādēļ nepieciešams portatīvais dators. Peles un planšetes arī tepat vien ir.

Pret AMD iebildumu tik karšanas dēļ, par ko internets raksta visās malās, pašam pieredze ar portatīvajiem tikpat kā nekāda, tādēļ šajā jautājumā varat mani apgaismot. Ja nekarst vairāk par Nvidia, tad vienalga kāda firma.

Par Toshiba lasītas sliktas atsauksmes uzbūves kvalitātes ziņā, bet, ja tās ir pilnīgas muļķības, tad problēmu nav un klāt nāk vēl potenciālie varianti.

Pagaidām skatos uz Asus, Dell, HP, Lenovo, tagad jau Toshiba.

Piskadrons
Reģistrēts lietotājs

Post no Piskadrons » 02 Sep 2012, 19:55

Redz, tu esi tik **dritvai kociņ**, ka vienkārši nesaproti absolūti neko no jebkādas tehnikas, un teu nau nekādas loģikas. Ja būtu tad tu redzētu pretrunu iekš "jaudīgs portatīvais darbam".

Piskadrons
Reģistrēts lietotājs

Post no Piskadrons » 02 Sep 2012, 19:57

Lētāk sanāks tiem 120km abos galos kompis un flashka vai tīkls failu pārvadāšnanai.
Tikai pilnīgi dauņi tic tādām tenkām par AMD. Tas i fakts un tur nau ko vairs diskutēt.

Oskars Verza

Post no Oskars Verza » 02 Sep 2012, 21:21

XPS, Alienware: http://eoz.lv/showpost.php?p=567909&postcount=198
dārgos Dell modeļus no x3m iesaku pasūtīt.

Garinsh
Reģistrēts lietotājs

Post no Garinsh » 02 Sep 2012, 21:52

Par AMD skaidrs, bet portatīvais obligāts, jo tiks izmantots arī citiem mērķiem, piem, tekstu drukāšanai un formatēšanai ārpus Latvijas ceļojumos, kā arī visam kam citam, sākumpostā minētas vien ģenerālās nodarbes, kam jauda nepieciešama, bet jēgu naudu atstāt jaunā kastē un arī portatīvajā neredzu, pietiks ar pārnēsājamo ietaisi, lai arī dārgāk par tavu minēto variantu.

Garinsh
Reģistrēts lietotājs

Post no Garinsh » 02 Sep 2012, 22:11

Dell dārgais gals, ieskaitot Alienware, izskatās diezgan pievilcīgi pašlaik, bet pētu arī citus variantus. Kā arī tavs norādītais tirgotājs nav atjaunojis piedāvājumu ar trešās paaudzes intel procesoriem un vecāku mantu nevēlos un vispār nevajag pirkt.

Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Atrodas: Ir

Post no Crow » 02 Sep 2012, 22:22

Par VGA - grafikai, jo īpaši Photoshopam, jau nu nVidia ir garām - daudz precīzākas gan detalizācijas, gan krāsu ziņā ir ATI/AMD kartes
Š itie "urban legends" ir jānīst un jāiznīcina. Tur fiziski nevar būt starpības, draiveris var būt mazliet bagains, bet nekas vairāk. Un cik nu fotošops vispār to GPU izmanto - jā, arī krāsu menedžmentam, bet tikai priekš tipogrāfijas, 16bpp un 3D.

Tad jau efektu renderēšanā (ko five nines dara CPU) arī labāks būs, teiksim, VIA, nevis AMD vai Intel, ko?
Vai tik savā laikā neapgalvoji arī, ka foobar ir labākā skaņas kvalitāte, mhh?

Piskadrons
Reģistrēts lietotājs

Post no Piskadrons » 02 Sep 2012, 22:39

Nosprāga kadram dārgais Dell portjiks. Pāris mēnešus pēc garantijas. Lietots bija ļoti rūpīgi, regulāri tīrīts. Detaļas viņam nopirkt nevar, tieši tāpat kā jebkuram pašam lētākajam Acer.
Es gribētu redzēt kā **dritvai kociņ** zīmēs fotošopā/corelī/autocad/microstation braucot mašīnā vai autobusā. Galā aizbraucot uzzīmētos sūdus parādīt var ar jebkuru 260Ls portjiku!
Tā visa dārgo portjiku pirkšana ir ākstu fingeru mētāšana, nevis darbs. Darbu tādi pat redzējš nau, benķu deldētāji un parazīti.
Neklausot pieredzi un loģiku, sapirkties dārgus importa sūdus un pēc tam **dritvai kociņ** ka pie krīzes vainīga valdība. Dalbojobi neiznēsātie.

Evol
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 48
Pievienojies: 07 Jūn 2011, 17:46

Post no Evol » 02 Sep 2012, 22:41

Beton,ja tu esi tik gudrs un advancēts visā,kas šeit tiek aprunāts,nu tad apgaismo mūs-lauku stulbeņus ar savu izcilo ideju un variantiem,kuri tad īsti portatīvie ir jāpēr priekš datorgrafiķa.

Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Atrodas: LV

Post no Aldis » 02 Sep 2012, 22:42

Viennozīmīgāki par Alianware (un paša ražotāja DELL) datoriem neko labāku nevaru ieteikt.

Varbūt vēl pačeko Asus firmas datorus.

Aceru gan neiesaku... :]
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

Garinsh
Reģistrēts lietotājs

Post no Garinsh » 02 Sep 2012, 22:57

No Acer turos pa gabalu, bet nav tas sliktākais variants cilvēkiem ar stipri ierobežotām finansēm. Skatos, ka Dell man iesaka visās malās, tā kā tas ir viens no primārajiem kandidātiem.

Garinsh
Reģistrēts lietotājs

Post no Garinsh » 02 Sep 2012, 23:05

Un šeit arī tava problēma, acīmredzot, par visu spried pēc savas loģikas un pieredzes un ārpus savas kastes atsakies izspert kaut soli.

Tā nu gadījies, ka ne visiem tava loģika un pieredze der, ko arī lieliski pierāda šis forums - lietotāju attieksme pret tevi un tavi muļķīgie izteicieni šajā un bieži vien citās tēmās.

Respektīvi, ja prasa ieteikt portatīvo, tad iesaki, ja nav ko ieteikt, tad tinies atpakaļ uz savu sūnu ciemu un nebāz savu netīro šņukuru, kur nevajag. Nevienam tava tukšā d**šana šeit nav vajadzīga.

root
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2173
Pievienojies: 16 Mar 2010, 15:26
Reputācija: 1

Post no root » 03 Sep 2012, 08:05

BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUURRRRRRRRRRRN!!!!!!!!!!!!!!!
Aceriem nav ne vainas.

aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47

Post no aoma » 03 Sep 2012, 08:27

Ar betonu nav jēgas sākt diskusiju - tā bezjēdzību norāda viņa zināmākais niks, savādāk būs kā tai teicienā par strīdēšanos ar idiotu... :D
Arī ja pateiksi šim pa prātam, vienalga visi komentētāji būs stulbeņi.

Par tēmu: vai nu dell vai asus - man šīs liekas uzticamas markas.
viegls rokenrols pa radio

AKMS47
E-žurnālists
Atbildes: 1325
Pievienojies: 14 Mai 2010, 16:44
Atrodas: Liepāja

Post no AKMS47 » 03 Sep 2012, 08:53

Nu ir man Acers divkodolnieks ar NVIDIA ne pirmā svaiguma karti un Win Vistu (licence). Nevaru sūdzēties i žops iet i Cad'u var pagrozīt. 4 gadu laikā 1-reizi pārinstalēts, tupās Vistas dēļ. Brāķi visiem ražotājiem gadās.
Brīžam viss ir tā apnicis, bet labo brīžu ir vairāk.

ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1980
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39

Post no ruukjis » 03 Sep 2012, 09:26

No savas pieredzes: neko labāku par Toshiba, Sony Vaio un vecajiem IBM ķepļepiem rokās neesmu turējis. Lai cik dīvaini neliktos, tie paši Aceri, tīri dzelžu līmenī, arī nekad nav sagādājuši problēmas, cits stāsts ir supports - tas ir **dritvai kociņ**. Pārējie - HP, Dell, Lenovo, Asus, Fujitsu, visi ir pamanījušies mani sarūgtināt vai nu ar brāķiem, vai ar salīdzinoši fiksu izbeigšanos uz reiz pēc garantijas, vai vēl kaut kādiem sīkiem gļukiem.
Par citiem ražotājiem (Samsunf, MSI, Macbook) neko nemācēšu pateikt - pārāk maz pa manām rokām dzīvojuši.

Piskadrons
Reģistrēts lietotājs

Post no Piskadrons » 03 Sep 2012, 13:18

Salīdzinājumam tēma: Kuru smilšpapīru labāk izmantot **dritvai kociņ** slaucīšanai, ikdienas **dritvai kociņ**? Neiesakiet man Garnet un Klingspor!

Un ja kāds iesaka nelietot smilšpapīru **dritvai kociņ** slaucīšanai, tad tas protams nekjo nejēdz, un ar to nau jēgs diskutēt. Stulbie **dritvai kociņ**.

Oskars Verza

Post no Oskars Verza » 03 Sep 2012, 13:31

>> "Kā arī tavs norādītais tirgotājs nav atjaunojis piedāvājumu .."

Uzsvars bija uz pasūtīt :)
dārgo modeļu cenās ap simtu lētāk pat var sanākt - eoz biedri pērk un priecājas.

Kad esi sapratis, kura sērija patīk pēc ekrāna, dzesēšanas un videokartes u.c parametriem, tad iesaku piezvanīt un paprasīt, par cik naudiņām viņš var piegādāt identisku preci ar identisku garantiju.

ruukjis
Reģistrēts lietotājs

Post no ruukjis » 03 Sep 2012, 13:49

Tavā salīdzinājumā ir viena problēam - tu neesi nevienam ieteicis ko lietot smilšpapīra vietā, tavs ģeniālais risinājums ir nedirst vispār.
... būtu ļoti brīnišķīgi, ja pats pie šī "risinājuma" arī pieturētos... visās nozīmēs.

root
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2173
Pievienojies: 16 Mar 2010, 15:26
Reputācija: 1

Post no root » 03 Sep 2012, 14:06

this. :)

Aldis
E-žurnālists

Post no Aldis » 03 Sep 2012, 15:07

100% tu uzskati ka laptops nav lietojams smagākiem darbiem par internāta pārlūkošanu un dokumenta uzrakstīšanu...?

Kušs.. :D Alienware pat vecākie modeļi ir jau sen apsteiguši tavu stacionāro XP kompi.. ;)
Image Oh My God = OMG

Aldis
E-žurnālists

Post no Aldis » 03 Sep 2012, 15:13

Okei.. ir arī veiksmīgi varianti ar kuriem esmu saskāries.. :)

Varbūt tas no sērijas/modeļa un komplektāciajs atkarīgs - viena neizdodas, otra izdodas.. :)
Image Oh My God = OMG

jurgenz
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 329
Pievienojies: 15 Mar 2007, 19:04
Atrodas: Rīgas rajons.

Post no jurgenz » 03 Sep 2012, 17:29

McB, datorgrafiķiem vajag jaudīgu datoru. Pamēģīni uz nepietiekami jaudīga (kā manā gadījumā esmu saskāries - 1.8ghz intel proc., 128 video, 512 rams) un fotošopā uzbliez, piemēram, mājaslapas dizainu. Kā saskarsies ar vairāk kā, nez, rupji rēķinot 10-15 layeriem, tā veicot sarežģītākus "adjustmentus" saskarsies ar 2-3x lielāku laika patēriņu, kā arī, par papildu programmu lietošanu vari aizmirst.

Datora lietošana neaprobežojas ar notepad un 3 tabiem internet explorerā
life sux and then you die..

Garinsh
Reģistrēts lietotājs

Post no Garinsh » 03 Sep 2012, 19:39

Paldies par informāciju! Painteresēšos tuvāk pēc konkrētas modeļa izvēles.

AlienZ
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 58
Pievienojies: 19 Apr 2009, 12:24
Atrodas: Rīga

Post no AlienZ » 03 Sep 2012, 19:59

Ja izlem par labu Dell / Alienware, sirsnīgi iesaku sakomunicēt ar jau pieminēto x3m. EOZ piedāvājumu nevajag īpaši ņemt vērā, labāk sazvanīties un runāt par konkrētu modeli / vēlamajiem dzelžiem - visu ko var sadabūt + būs gan salds piedāvājums, gan pienācīga garantija. Source: pats apmierināts pircējs.

kaqp
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 545
Pievienojies: 13 Aug 2007, 20:08

Post no kaqp » 03 Sep 2012, 22:10

Zinu ka tas nav budžetā, bet es ņemtu apple 15" ar retina displeju :) , 2880x1800px sagrauj jebkuru :)

Garinsh
Reģistrēts lietotājs

Post no Garinsh » 03 Sep 2012, 22:37

Neciešu Apple politiku - lieto tā, kā tas ir paredzēts no āboļu puses. Kā arī programmatūras atbalsts šaurāks, nekā Windows videi, kur es varu pielāgot savām vajadzībām visu, ko man vajag. Tāpat lielā mērā tiek ierobežots viens no maniem hobijiem - video spēles.

Tiem, kas ar tehniku ir uz "Jūs", taisa biksēs no krutiem zīmoliem un/vai baksta strikti Fotošopu un citas more or less 2D programmas, Apple der tieši laikā, bet es izvēlos alternatīvas it visai Apple produkcijai, varbūt izņemot iPod, tieši price/performance un elastīguma dēļ.

Ekrāni gan Maciem forši, bet tas, kas iekšā darās, man neder.

Piskadrons
Reģistrēts lietotājs

Post no Piskadrons » 04 Sep 2012, 09:10

Idiņ, es tieši zinu cik jaudas vajag tādiem darbiem un esmu pisies ar mākslinieku kompjiem 15 gadus! Lasīt iemācies! Es tieši saku ka vajag jaudīgu kompi! Tapēc jau portjiks arī neder!!!!! Bljed.

kaqp
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 545
Pievienojies: 13 Aug 2007, 20:08

Post no kaqp » 04 Sep 2012, 09:52

Tu esi vispār lietojis mac'u ? Š…emt portatīvo ar full hd datorgrafikai.... nu nez, manuprāt tas jau ir oldchool. Tad jau es piekristu betonam par stacionāro kasti + DELL27". Tā tiešām ir laba platforma datorgrafiķim.

Pēc visa uzrakstītā liekas ka datorgrafika tev ir hobijs, un video spēles ir galvenā nodarbošānās :)

ruukjis
Reģistrēts lietotājs

Post no ruukjis » 04 Sep 2012, 10:58

Es savukārt neredzu jēgu ņemt atslēgas caurumu ar vājprātīgu izsķirtspēju - tāda acu mocīšana vien sanāk.
Turklāt nav svarīgi vai pamatnodarbošanās ir datorgrafika un hobijs spēles, vai otrādi - Macs automātiski atkrīt.

Garinsh
Reģistrēts lietotājs

Post no Garinsh » 04 Sep 2012, 12:03

Portatīvais nekādā ziņā nebūs galvenā platforma datorgrafikai, kā arī neaprobbežosies vien ar datorgrafiku, tā vien minēta tikai tādēļ, ka ir viena no prasīgākajām nodarbēm, kas tiks veikta, tādēļ ar minēta sākumpostā, un no tām super, duper izšķirtspējām jēgu neredzu. Un, jā, esmu lietojis Mac, ko man arī bieži sanāk atkārtot, tādēļ arī man tāds viedoklis ir izveidojies par šo platformu.

Manuprāt, apgalvot, ka FullHD ir "oldschool" un datorgrafikai par maz un 27" monitors ir bez vai standars, ir muļķīgi. Personīgi pazīstu profesionāļus (labākos savā nišā), kas mierīgi spēj darboties ar portatīvajām darbstacijām izbraukumos, mājas apstākļos, utt... Jā, tie vairs nav 800Ls, bet vairāk šim pasākumam neesmu gatavs atvēlēt dotajā brīdī.

Garinsh
Reģistrēts lietotājs

Post no Garinsh » 04 Sep 2012, 12:04

Jā, jo visi mākslinieki ir vienādi, taisa vienu un to pašu un principā ir kloni ar vienādām jaudas prasībām, darba režīmiem un visiem vārdā Jānis.

Genādijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 546
Pievienojies: 07 Mai 2008, 14:14
Atrodas: Limbaži

Post no Genādijs » 10 Sep 2012, 10:07

Visatbilstošākais komentārs ir par d... slaucīšanu ar smilšpapīru. Tas nu ir fakts!
Šis ir teksts, kuru varat pievienot visām savām publikācijām. Šim tekstam ir 300 zīmju ierobežojums

Pievienot atbildi

Return to “Pārējās Hardware lietas”