VIA mātes plate

Sākumlapa Forumi Hardware Pamatplates un CPU VIA mātes plate

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 37 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148861
    TrakaisKursis
    Participant

    Varbūt kādam ir lieka mātesplate ar kādu no VIA pročiem? Labprāt par simbolisku cenu iegādātos dažādiem eksperimentiem.

    var trauct uz: [email protected]

    #200279
    ob1
    Participant

    Lieka nav. Ir portatīvais ar VIA proci. Un experimenti man arī patīk. Varbūt varam sakooperēties …

    #200280
    TrakaisKursis
    Participant

    Nezinu vai neesmu jucis, bet labprāt uz tādas mantas pamocītu virsū Gentoo Linux. Gribu to darīt uz grūtākas un mazāk atbastītas dzelžu komplektācijas. Kāda ir lapša specifikācija un pa cik būtu gatavs atdot? Savu piedzīvojumu atskaites ar šo kasti apsolos padarīt par sabiedrības īpašumu;)

    ob1 wrote:

    Lieka nav. Ir portatīvais ar VIA proci. Un experimenti man arī patīk. Varbūt varam sakooperēties …

    #200281
    ob1
    Participant

    Kompis ir šis:

    https://www.amtek.com.tw/english/Products_itablet_T770=04.htm

    (tas saits bremzē, bet sagaidīt var)

    Linux draiveru tur nav, bet droši vien var sameklēt citur.

    Atdot/pārdot neesmu gatavs. Varu aizdot uz laiku ar noteikumu, ka notestē iespēju palaist zem Linuxa manas win progas.

    #200282
    TrakaisKursis
    Participant

    ob1, zini atvaino laikam ar tableti esmu pilnīgi uz Jūs;) varbūt pagaidām laikus, kad man rodas vēlme izurbt tableti, bet šobrīd atliekam? aizvien paldies par piedāvājumu … varbūt ir kāds cits interesents vēlas pieņemt ob1 piedāvājumu un patestēt?

    #200283
    ob1
    Participant

    Nu ja nē, tad nē…

    Patiesībā tā tablete gandrīz neatšķiras no parasta PC, vienīgi klāt nāk papildus iekārta (touchscreen), kas darbojas līdzīgi pelei. Bet var jau to iekārtu arī neinstalēt, tāpat strādās – pieliec klavieri un peli caur USB un ir parasts PC.

    P.S. “Gribu to darīt uz grūtākas un mazāk atbastītas dzelžu komplektācijas” – šī izrādījās pārāka viegla komplektācija? 😀

    P.P.S. Samsung ražo netbūku NC20, kas ir uz VIA. Latvijā nopērkams. Bišķi pataustīju – izskatās ļoti labs. Ja kādam tāds ir, labprāt to nooptimizētu (win).

    #200284
    msh
    Participant

    Tam tak nevarēs ne proci nokurināt, ne sabāzt kaudzi ar veņķikiem, ko tu tur optimizēsi 😀

    #200285
    ob1
    Participant

    -> msh

    Es nopiku tam verķim SSD, lai nesilst tik traki. Ir doma procesora ventilācijas šahtu pārklāt ar sudrabu, lai labāk vada siltumu, bet neesmu drošs, vai tas palīdzēs. (Varbūt kādam ir pieredze ar to?)

    Proci gan nokurināt nevajadzētu – tādu vietā atrast būs grūti. 🙂

    Būs laiks – pieķeršos. Ja kādu interesē procesa apraksts, piesakieties. 🙂

    P.S. Nu gan jau mēs sākam iet off-topikā. Tauta, džeks meklē VIA CPU ar māti, palīdziet!

    #200286
    drunk_lizard
    Participant

    ob1 wrote:

    -> msh

    Ir doma procesora ventilācijas šahtu pārklāt ar sudrabu, lai labāk vada siltumu, bet neesmu drošs, vai tas palīdzēs. (Varbūt kādam ir pieredze ar to?)


    sjitais vareetu paliidzeet

    #200287
    ob1
    Participant

    Biju tur, nepalīdzēja. Jelgavā ir labāk.

    #200288
    drunk_lizard
    Participant

    ko tu tik kautriigi, ar sudrabu, mlje? O_O

    ir materiaali, kas labaak vada siltumu

    par provi dimanti…..

    #200289
    ob1
    Participant

    Sudrabu var viegli uzklāt (kā – to skolā māca).

    Vajag tikai sudraba nitrātu, to viegli var dabūt.

    #200290
    drunk_lizard
    Participant

    vai tu neveeleetos nopamatot., kaa tiesji sudraba uzklaasjana vareetu ietekmeet dzeseesjanas efektivitaati?

    #200291
    Evers
    Participant

    Krīzes laikos sudrabu pa datoru zieķēt? nu moins 😀

    #200292
    ob1
    Participant

    Sudrabs, cik zināms ir labākais siltuma vadītājs no metāliem.

    (“Among metals, pure silver has the highest thermal conductivity (the non-metal diamond and superfluid helium II are higher)”) šeit:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Silver

    Jo labāks siltuma vadītājs, jo ātrāk novadīs karstumu prom no CPU, jo vēsāks CPU, jo mazāk jāgriež ventilators. Tāda tā ideja. Vēl varētu mēģināt ar heat-paipiem, bet mājas apstākļos tos ir grūtu uztaisīt.

    Un es ceru, ka to sudrabu vajag pavisam nedaudz, tikai virsmu noklāt, tā ka izmaksas minimālas.

    Update:

    Pārlasīju postus, izskatās, ka man jautāja par to NC20 optimizāciju, bet es sāku stāstīt par to savu tablet. 🙂

    #200293
    drunk_lizard
    Participant

    veel reiz jautaaju, ko dos heatsink paarklaasjana ar sudrabu?

    tu pastulbs esi?(vispaari retorisks jautaajums, mhhh) kaa paaris mikronu plaana sudraba kaarta vareetu uzlabot karstuma novadiisjanu no cpu?!

    jeb atkal siguldaa ir citi fizikas likumi un sjim heatsinkam, iestaasies skinefekts?

    blje, saprotams, ka izgatavojot VISU heatsink no sudraba, siltumnovadiisjana palielinaasies par aptuveni 7,7% saliidzinaajumaa ar vara heatsinku. kaads nenoveerteejams ieguvums, ibio. kaada price/performance attieciiba!!!

    bravo, sigulda!!!

    ir dzirdeets par heatsinkiem, kuru pamatnee ir iestraadaata sudraba plaaksniite tiesji saskares vietaa ar procesoru, lai nedaudz mudiigaak aizvadiitu siltumu tiesji no kristaala. tas arii viss…

    #200294
    ob1
    Participant

    1) Tie ķīnieši nav to šahtu uztaisījuši no vara, kaut kāds bleķis :mod:

    2) Ja jau citi lieto sudrabu, tad bus vien jāpamēģina, varbūt kaut kas sanāks.

    3) Sudraba pārklājums ne tikai labāk vadīs siltumu, iespējams, ka tas arī labāk to izstaro (nezinu droši, jāmeklē).

    Tā ir tikai ideja, neapgalvoju ka tā būs efektīva. Jāmēģina, jo izrēķināt būs grūti.

    #200295
    TrakaisKursis
    Participant

    ob1 man ir VED8900 VIA Nano netbuks uz OpenBook baazes 1Ghz procis – varam paspeeleeties;)

    #200296
    ob1
    Participant

    “Paspēlēties” – kā Tu to domā?

    #200297
    drunk_lizard
    Participant

    tu izklausies peec kautkaadas sektas fanaatikja-sludinaataaja. ar taadiem, kaa tu, nav jeegas debateet defaultaa un visai iespeejams, ka tu esi viens no pirmajiem indigo, mhhh

    es tev biznesa plaanu pametiisju prieksjaaa – lej heatsinkus no cjuguna, paarklaaj ar sudrabu un tirgo kaa efektiivaako dzeseesjanas sisteemu par daargu naudu zem sava brenda…

    topic autoram – iesaku stipri uzmaniities no plaanpraatinja, iespeejams, ka tas ir kautkas lipiigs :>

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 37 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā