Apskats: Just5 CP11

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Apskats: Just5 CP11

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153494
    RicoPico
    Participant

    Arī man ir tikusi tā laime paspaidīt lielo oranžo SOS pogu tāltālēs izdaudzinātajam Just5 modelim CP11*. Kas ir Just5, Notepad.lv lasītāji, visticamāk, nav jāiepazīstina. Ak, tur pēdējā rindā viens tomēr purina paceltu roku… Ok. Just5 ir mobilā sakaru ierīce. Taču man to gribētos saukt par telefonu, jo tieši zvanīšana un zvanu saņemšana ir šīs ierīces galvenais uzdevums. Š is aparāts liekams pavisam citā plauktiņā- pēc iespējas tālāk (augstāk?) no visiem smārtfŠniem, tabletēm un planšetēm. Š inī tālrunī nav tehnoloģisko plaukumu, bet gan tieši otrādi- tas ir vienkāršs savā vienkāršībā, un ar to arī izceļas uz citu mūsdienu mobilo ierīču fona.

    [img]https://notepad.lv/userpix/1481_cp11black_1.jpg[/img]

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/1481_dsc02775_1.jpg[/imgr]Just5 CP11 ir ietērpts tādā kā gumijotā plastmasā. Neslīd no plaukstas ārā un taustei patīkams materiāls. Izmēros tas ir apmēram kā vecā labā klucija 3310. Tikai vieglāka. Pat īsti nezinu, vai ir vērts pieminēt tehniskos parametrus kā tādus. Š is nav tas telefons, kuram jāskatās kas notiek vēderā. Atklāti sakot- tanī vēderā arī nekā īsti nav. Viss uzsvars ir spiests uz ergonomiku un lietošanas ērtumu. Nu tad arī par lietošanu pastāstīšu.

    Š ī aparāta patikšanas koeficients pieaug ģeometriskā progresijā līdz ar cilvēka vecumu. 100% visi >40 gadus veci cilvēki bija sajūsmā par šo telefonu. Jo respondentam cienījamāks vecums, jo vairāk viņš priecājas par lielajām pogām un labi saskatāmo ekrānu. Un kad nodemonstrēju izšaujamo ekrānu- respondents krīt ekstāzē dažādu neordinētu izsauksmes vārdu pavadījumā (uai! Oho! ooo! utml…).

    Liela cepumu turza pienākas ražotājiem, dizaineriem un idejas autoriem kuri, kā var noprast, ir aptaujājuši lielu daudzumu cilvēku, vecumā pēc 45 gadiem. Kādam tad īsti ir jābūt ērtam telefonam? Just5 mums sniedz šo atbildi uz sudrabotas paplātes.

    Tātad, ērtam telefonam ir jābūt:

    -> ērtai izvēlnei, lai nav no mājas telefona jāzvana mazdēlam, lai uzzinātu, kā var viņam piezvanīt no mobilā telefona.

    -> Pārskatāmam ekrānam, lai var bez brill’ saskatīt kurš ta’ tur tagad zvan’!

    -> lieliem taustiņiem, lai ar sastrādāto īkšķi var trāpīt pa tiem cipariem.

    – > iebūvētam lukturītim, lai var nokāpt pagrabā pēc zaptes.

    -> FM radio, kurš darbojas arī bez iespraustām austiņām, lai rušinoties dārzā var raut līdzi ÄŒikāgas Piecīšiem.

    -> pietiekami skaļam ienākošo zvanu signālam, lai sūcot tepiķi ar ÄŒaika 3 var dzirdēt, kad kaimiņiene zvana.

    -> Iebūvētam termometram, lai precīzi zinātu, kad mazmeitai jāuzvelk džemperis.

    -> SOS pogai, lai nosūtītu iepriekš sagatavotu SMS tuviniekam gadījumā, kad Nedo’dies sametas čābīgi ap dūšu.

    -> jaudīgam vibrozvanam- tā lai jūt!

    -> pāris pogām uz tastatūras, kurām ieprogrammēt ātros zvanus meitai un znotam.

    -> ērtu statīvu, kurā telefons ievietots arī uzlādējas.

    -> Bateriju, kura bez uzlādes tur nedēļu.

    -> Ērtai taustiņu bloķēšanai un atbloķēšanai.

    -> Un, galu galā, tam jābūt telefonam, kurš nesagādā nekādas problēmas “ņemt un piezvanīt”.

    Viss augstāk minētais ir Just5 CP11 portfolio. Pa smuko, vai ne?

    Konkrētajam Just5 aparātiņam CP11, piedurknē ir paslēpts vēl kāds trumpis, kas to padara ievērojamu uz pat uz savu radinieku fona. Tas ir- izšaujams ekrāns. Izšaujams burtiskā nozīmē, saspiežot sānos izvietotās podziņas, mazais displejiņš izaug par lielu un pārskatāmu ekrānu, kurā attēlota svarīgākā informācija. Gaidīšanas režīmā, lielajā displejā attēlots pareizs laiks, termometra rādījums un… un tas pa lielam arī viss. Ekrāna sabīdītajā versijā ir redzams vien pareizs laiks un datums.

    [img]https://notepad.lv/userpix/1481_dsc02779_1.jpg[/img]

    Just5 CP11 ir radīts kā jauniem, tā jau cienījamu vecumu sasniegušiem cilvēkiem. Mērķauditorijas akcentu ražotājs licis tieši uz otro variantu, taču arī es, savos 26 gados, atzīstu to par labu esam. Interneta veikalos uz šo brīdi Just5 CP11 maksā aptuveni 70 Ls. Par tāda cena ir mazliet par augstu Latvijas vidusmēra pensionāram, tad tā varētu būt lieliska dāvana, ar kuru iepriecināt savus mīļos radiniekus.

    Nobeigumā daži Just5 CP11 tehniskie parametri:

    Tas ir viegls (vien 112 gramu);

    Viena lielā cipartaustiņa izmērs mērāms centimetros (1,3 cm x 1,1 cm);

    Vieta 3.5 mm austiņu spraudnim;

    LED lukturītis

    Patika:

    + Aparāta vienkāršība un stils

    + Baterijas uzlādes dzīves ilgums (~nedēļa)

    + termometrs

    + spožais LED lukturītis

    + vieglais svars

    + lielie taustiņi

    + spožais ekrāna apgaismojums

    + un vēl, un vēl un vēl…

    Un te nu troļļiem gardums par to, kas man nepatika:

    – Izvāztā stāvoklī ekrāns ir mazliet ļurīgs (bet nav arī par traku)

    – at/aizbloķēšanas slēdzis ir mazliet par cietu (lai gan no otras puses- papildus drošība, ka kabatā neatbloķēsies)

    – Cena varēja būt pensionāram draudzīgāka (kādi 10 līdz 15 Ls zemāka)

    – FM radio bez pievienotām austiņām (antenas) ķer tikai stipros radio signālus (LR1- ķer, tātad neko vairāk arī nevajag)

    – SIM kartes izņemšana ir pārbaudījums nagiem (nezinu, kāpēc es šo ieliku pie mīnusiem, bet lai jau ir)

    [spoil][img]https://www.bildites.lv/images/dhk35smdigtwoy9z6w.jpg[/img][/spoil]

    *) https://just5.lv/cp11black.php

    _

    #262803
    Izliecies
    Participant

    Š itam ir termometrs? Man tādu vajag!

    #262804
    samurajs
    Participant

    Nu es totāli apstrīdēšu šito:

    Quote:

    100% visi >40 gadus veci cilvēki bija sajūsmā par šo telefonu.

    Lai arī esmu šai vecuma grupā, es nemaz neesmu sajūsmā par tik prastu un dārgu verķi, tāpēc nopirku sev Androīdu. Un es lietoju Androīda fīčas, jo man tās vajag. Kad man būs 70, tad maybe pārdomāšu

    Ja vēl apvienotu just5 ar šito, tad gan varbūt patiktu labāk.

    #262805
    RicoPico
    Participant

    samurajs wrote:

    Nu es totāli apstrīdēšu šito:

    Quote:

    100% visi >40 gadus veci cilvēki bija sajūsmā par šo telefonu.


    Piedošanu. Drukas kļūda. Jābūt bija šitā: “40<"

    #262806
    Kon
    Participant

    btw man kaut kur dziļi skapjos mētājās čaika, varu pārdot 😛 arī trešā 😀

    #262807
    shady
    Participant

    Cik es dabūju šo verķi paspaidīt, tad patika tas atšaujamais ekrāns.

    Tests par iepriekšējiem modeļiem ir pieejams šeit: Just5 – CP09 & CP10

    #262808
    msh
    Participant

    Izceļas ne jau ar vienkāršību, bet ar veciem cilvēkiem domātām fīčām. Ar vienkāršību izceļas tāds telefons kā manējais. Un izceļas tikai tāpēc, ka glupos lietotājus nobombardē ar sarežģīto draņķu reklāmām – bet normālos telefonus nereklamē – nu tas noteikti ir viens no iemesliem, kāpēc tie ir lētāki 🙂

    Bet izšaujams ekrāns ir mīnuss – tā ir mehāniska detaļa un nevajadzīgs sarežģījums.

    #262809
    brikas
    Participant

    Zvanu saņemšanas un noliegšanas taustiņi šajā modelī izveidoti neveiksmīgi- daudz vienkāršāk penšukam būtu, iepriekšējos modeļos, atsevišķie taustiņi bija ērtāks risinājums. Protams, “izšaujamais” ekrāns arī ir kā mīnuss- tiem vecajiem cilvēkiem bieži gadās nomest + viņiem parasti ir kaķi,a tie no galda slauka visu, kas nav pienaglots 😀

    #262810
    runcio
    Participant

    Find in DealExtreme!!!

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā